http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

موتلفه: برخی سخنان رئیس جمهور در همایش استانداران پایه و اساس حقوقی ندارد

موتلفه: برخی سخنان رئیس جمهور در همایش استانداران پایه و اساس حقوقی ندارد

دبیر کل حزب موتلفه با بیان اینکه روحانی سکاندار قوه مجریه هستند نباید در جایگاه تفسیر قانون اساسی بنشیند، گفت: سخنان رئیس جمهور در همایش استانداران پایه و اساس حقوقی ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب، اظهار کرد: آقای روحانی در ۲۹ آذر ۵۹ در گفتگو با روزنامه جمهوری اسلامی سخن حقی گفته است و آن اینکه «قوه مجریه» در انقلاب‌های جهانی و در تاریخ همیشه قانون را به نفع خود تفسیر می‌کردند و انقلاب را به استبداد می‌کشاندند. بنابر این در قانون اساسی ما شورای نگهبان برای مقابله با دیکتاتوری پیش‌بینی شده است برای اینکه جلوی دیکتاتوری گرفته شود قانون اساسی پیش بینی کرده شورای نگهبان قانون اساسی را تفسیر کند.

حبیبی تصریح کرد: این سخن حقی است. امروز که آقای روحانی سکاندار قوه مجریه هستند نباید در جایگاه تفسیر قانون اساسی بنشیند و عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها را زیر سوال ببرند.

وی افزود: رئیس جمهور در همایش استانداران مطالبی گفتند که پایه و اساس حقوقی ندارد و مستند خارجی هم برای آن نمی‌توان یافت.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی بیان داشت: مردم در قیام تاریخی ۹ دی تکلیف را با فتنه گران روشن کردند و ما امید داریم مواضع مردمی و انقلابی آقای رئیس جمهور در سخنرانی ۲۳ تیر۱۳۷۸ که در تقابل فتنه گران ۱۸ تیر همان سال اظهار شد با قوت بیشتر ادامه یابد.

حبیبی تاکید کرد: نباید کسانی را که پرونده مجرمیت قضایی دارند یک جناح در کشور فرض کرد. انتخابات در هیچ کشوری عرصه رقابت با مجرمان و مفسدین با دیگر برگزیدگان ملت نیست. رئیس جمهور از یک طرف می‌گوید دلمان می‌خواهد معتدلین به مجلس روند اما از طرف دیگر افراطیون و تندروهای ساختارشکن و را به صراحت محکوم نمی کنند.

این دو با هم جمع نمی‌شود متهم کردن تفریحی یا صریح شورای نگهبان به جناحی عمل کردن آن هم بدون ارایه هیچ سندی یک روش کاملاً نادرست وغیر صحیح است. بالاخره رئیس جمهور باید تکلیف خود را با فتنه‌گران و همراهان فتنه یک بار برای همیشه روشن کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ناکافی بودن اقدامات دولت در پاسخ به مطالبات معیشتی مردم اظهار داشت: نباید در پاسخ به این ضعف به مردم نشانی غلط داده شود. اکنون آمریکا بخشی از تحریم‌ها را برداشته و همزمان به بهانه‌هایی پوچ و بی اساس دوباره تحریم‌های جدید وضع می‌کند. مگر قرار نبود بدنبال عمل به تعهدات ما دیگر تحریمی وضع نشود. اگر قرار باشد تحریم‌ها را از یک در بیرون کنیم و از دیگر وارد شود چه کسی پاسخگوی هزینه‌ها و خسارتهایی است که به تاسیسات هسته‌ای کشور وارد شده.

حبیبی در ادامه گفت: شنیده شده آمریکایی‌ها برای موضوع تحریم‌های جدید گفته‌اند حاضریم برای یک بده‌بستان جدید گفتگو بکنیم. این موضع واقعا وقیحانه است. مگر امتیازی هم وجود دارد که بدهیم و آنها را از وضع تحریم های جدید منع کنیم. دولت باید با اقتدار عمل کند.

وی افزود: معتقدم دولت باید به فکر مقابله به مثل در برابر بدعهدی‌های آمریکا باشد اگر این مسیر را نرود مردم در مورد توفیقات دیپلماسی خارجی دولت داوری دیگری خواهند داشت.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین در مورد گسترش روابط با چین گفت: چین خواهان روابط راهبردی با ایران است. چینی‌ها در دوران تحریم‌ها در کنار دولت ایران بودند و می خواهند در پساتحریم همچنان در کنار ایران باشند.

وی افزود: روسیه و چین در منطقه منافع مشترک با غرب و اروپا و آمریکا ندارند بلکه اشتراک منافع خود را در میان کشورهای منطقه به ویژه ایران جستجو می‌کنند.

حبیبی با اشاره به مباحث اقتصادی کشور اظهار داشت: دولت باید به فکر جلوگیری از واردات بی رویه و اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی باشد. منابعی که آزاد می‌شود محدود است اگر مدیریت این منابع خوب صورت نگیرد خسارت بسیاری به کشور وارد می‌شود.

وی افزود: اکنون بی کاری، رکود و گرانی در کشور موضوعات بسیار مهمی هستند. هر دلاری که از کشور خارج می‌شود به ایجاد یک کار برای رقبا و یک بیکاری برای کشور کمک می کند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در مورد شبهه قراردادهای نفتی بیان داشت: موضوع قراردادهای نفتی یک تصویب‌نامه دولت است که از تاریخ ۱۱/۸/۹۴ ابلاغ شده است. پیش از دو ماه از ابلاغ این تصویب نامه می‌گذرد چرا تا کنون هیئت تطبیق قوانین و رئیس مجلس در مورد مغایرت و یا عدم مغایرت با قوانین اظهار نظر نکرده است.

وی در پایان افزود: فریاد کارشناسان و نخبگان اقتصادی از این مقوله بلند است چرا پاسخی داده نمی‌شود. چرا دولت متن این قرارداد‌ها را در اختیار نهادهای نظارتی و صاحبنظران نمی‌گذارد. آیا هشدار دکتر درخشان استاد اقتصاد جدی است؟ ما داریم برمی‌گردیم به زمان قبل از انقلاب و قراردادهای استعمار کنسرسیوم،  یک کسی در دولت و مجلس باید در این باره پاسخگو باشد.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام طراح و عکاس در فروشگاه اینترنتی استارت کالا مشهد
شربت متادون عامل بیشترین مسمومیت های دارویی
حادثه برای هواپیمای حامل معاون ترامپ در فرودگاه نیویورک
شلیک موشک بالستیک به فرودگاه جده
نظر سعید حجاریان درباره فیلم «سیانور»
فیلم جوانب هفته هفتم لیگ فوق العاده فوتسال -دانلود و پخش
پیگیر گشودن گره کور حصر، رفع محدودیت‌های خاتمی و رفع فشارها بر دانشجویان باشید
جمهوریخواهان طرح تمدید ۱۰ ساله تحریم‌های ایران را به کنگره می‌برند
اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومان در دو بانک ملی و ملت
استخدام طراح در مرکز چاپ و لیزر پارسه در رشت
ویدیو فیلم دید نزدیک ویدیویی به نوار ابزار MacBook Pro 2016 اپل ( آپارات )
برخی دولتمردان در بحث اقتصاد مقاومتی فقط حرف می زنند
فروچاله های اعتبار سرنوشت دیندارلو را به کما برد
خیمه های معرفت در ایام اربعین در استان کرمانشاه برپا می شود
اهدای خون در خراسان جنوبی ۶ درصد افزایش داشت
نخستین "سینمای کودک و نوجوان" در چهارمحال و بختیاری راه اندازی می شود
هفته بسیج دانش آموزی یادآور حماسه شهید فهمیده ها است
فیلم برنامه کامل ورزش فوتبال ۱۲۰ قسمت دوم (۹۵/۰۸/۰۶) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم نبض ورزش: وارسی صعود تیم ملی جوانان به جام بین المللی
استخدام حسابداروکارشناس فروش درشرکت بهجوش درتهران واصفهان
تبلیغات