http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

تجهیز 177 شهر به سامانه پایش و راهبری آبفا

تجهیز 177 شهر به سامانه پایش و راهبری آبفا

گستردگی ناموزون بسیاری از شهرها و بویژه کلانشهرها از نظر تنوع عناصر تاسیسات آب و فاضلاب و ضرورت ارتباط کیفی و کمی عناصر سامانه ها، بر پیچیدگی های آنها افزوده است.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: سامانه های پایش و راهبری و کنترل از راه دور تاسیسات، نقطه آغاز تحول در مدیریت و خدمات شرکت های آب و فاضلاب است که 177 شهر کشور به آن متصل می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، حمیدرضا تشیعی اظهار داشت: امروز گستردگی ناموزون بسیاری از شهرها و بویژه کلانشهرها از نظر تنوع عناصر تاسیسات آب و فاضلاب و ضرورت ارتباط کیفی و کمی عناصر سامانه ها، بر پیچیدگی های آنها افزوده است.

تشیعی تصریح کرد: ضروری است توانمندی عوامل بهره برداری برای بهبود کیفیت و کمیت خدمات در خط مقدم ارائه خدمات که همان بهره برداری است، افزایش یابد.

وی عامل دیگر پیچیده شدن خدمات بهره برداری را وضعیت کیفیت منابع آب در ایران برشمرد و گفت: توجه به روند خشکسالی و تاثیر آن بر کیفیت آب و لزوم رعایت استانداردها و محدودیت های منابع مالی موجود، این پیچیدگی ها را بیشتر می کند.

مدیریت بهینه تقاضای آب، چالش اصلی صنعت آبفا

تشیعی افزود : چالش بزرگ صنعت آب و فاضلاب که در انجمن بین المللی آب نیز بطور ویژه مطرح شده، مدیریت بهینه تقاضای آب، پول، انرژی و زمان در ارائه خدمات آب و فاضلاب است.

به گفته این مقام مسئول ، ایجاد مراکز راهبری و بهره گیری از فناوری های روز به این منظور دنبال می شود که در این مراکز پایش سامانه به صورت مداوم، دقیق و مستمر انجام می شود.

وی، مجموعه راهبری مزبور را شامل چرخه تصمیم سازی و بهره گیری در مورد اقدام ها و فرمان لازم به عوامل اجرایی و تجهیزات، کنترل و اجرای فرامین و بازخورد عملکردها ذکر کرد.

معاون آبفای کشور گفت: راهبری به شدت نیازمند فناوری اطلاعات و ارتباطات و توانمندی عوامل انسانی است تا بتوان به ارائه خدمات و بویژه پایداری ارائه خدمات در کلانشهرها پرداخت.

تشیعی تصریح کرد: استمرار در بهبود فعالیت های توسعه ای و مهندسی ارزش نیز برای ارائه خدمات پایدار ، لازم است و بهبود فعالیت های آموزشی برای توانمند سازی منابع انسانی و در نهایت بهبود فعالیت های عملکردی مراکز پایش و راهبری، راه حل فنی و سازمانی در دهه سوم فعالیت های صنعت آب و فاضلاب است.

معاون نظارت بر بهره برداری آب و فاضلاب کشور خاطرنشان کرد: انجمن بین المللی آب بر استقرار شبکه هوشمند در تاسیسات آب و فاضلاب بطور ویژه تاکید دارد؛ و این موضوع ، حساسیت ساخت مراکز یاد شده را افزایش داده است.

وی افزود: خدمات مناسبی با وجود 14 سال خشکسالی در کشور انجام شده و وقوع بیش از 500 شهر در معرض تنش آبی و حجم اپیدمی هایی که از شرق و غرب در فصل گرما کشور را تهدید می کند، ارائه شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: اینک با پیگیری های معاونت بهره برداری آب و فاضلاب کشور، 177 شهر مجهز به این سامانه شده و 445 شهر نیز در حال انجام مطالعات پیاده سازی سامانه های کنترل از راه دور هستند.

تعداد و تنوع فرایندهای اجرایی در سامانه ها و منابع غیرمتعارف تاسیسات آب مثل آب شیرین کن ها، همچنین فرایندهای متنوع در تصفیه خانه ها و تعداد مشترکان و نوع خدمات مورد تقاضا که روز به روز درحال افزایش است و گسترش بخش شهری و انتظارهای مشترکان که به دلیل سطح بهداشت، سلامت و رفاه جامعه در حال رشد است، از عوامل مؤثر در رشد روزافزون پیچیدگی های صنعت آب و فاضلاب به حساب می آید .

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
۹۰ درصد از ساخت Resident Evil 7 به پایان رسیده است
عجیب‌ترین جاسوس‌های جهان؛از جاسوسی که 20سال زن بود تا جاسوس بدشانس‌ +تصاویر
کنفرانس خبری وزرای خارجه ایران،روسیه و سوریه در مسکو
عکس بازیگر مرد از مونا فرجاد و نسرین مقانلو | پشت صحنه سریال آرام می گیریم
تصادف وحشتناک اتوبوس مسافربری با فیل
عمل زشت سه مرد با دختر جوان در ساحل رودخانه
تاج:کدام عقل سلیم به مربی موفق اولتیماتوم می‌دهد؟
ماندگارترین پورشه‌های تاریخ
پرنده ای که 10 ماه در آسمان می‌ماند!
مایلی کهن:مگرکی روش«هولوکاست» است؟/بخاطراین آقا 110هزاردلار جریمه شدیم
مایلی کهن:مگرکی روش«هولوکاست» است؟/بخاطراین آقا 110هزاردلار جریمه شدیم
اسرار یک رژیم لاغری موفق برای کاهش وزن چیست؟
نماهنگ زیبا به نام “ای نام و نشان من” با نوای حاج میثم مطیعی
عکس های جالب و باورنکردنی از مقایسه چهره سلبریتی های هم سن و سال
تبریک تولد بازیگر زن به همسرش در اینستاگرام + عکس
عکس های ارسلان قاسمی در سریال معمای شاه + عکس گریم
وحشتناک ترین موشک روسیه ! (عکس)
پورحیدری از روز چهارشنبه بیدار نشده است
پورحیدری از روز چهارشنبه بیدار نشده است
نکته مهم درباره 7 آبان: روزی که تولد کوروش کبیر نیست
تبلیغات