کفاشیان: ماموریت خاکپور به پایان رسید


علی کفاشیان گفت: ماموریت خاکپور در این تیم به پایان رسیده و ما در مسابقات آتی از کادر جدید استفاده خواهیم کرد.

علی کفاشیان درباره حذف تیم‌ملی امید از انتخابی المپیک در مراسم تجلیل از تیم‌های فوتبال ساحلی اظهار کرد: برنامه ما برای تیم‌ملی امید بلند مدت و 1/5 ساله بود و در این مدت برنامه‌ها را اجرا کردیم و اردوهایی را که خواسته بودند را برگزار کردیم. قبول داریم که این تیم نتوانست برابر ژاپن نتیجه بگیرد و حذف شد اما پشتوانه‌سازی خوبی برای تیم ملی بزرگسالان صورت گرفت.

وی به غیبت دو بازیکن لژیونر ایران در این تورنمنت زیر 23 سال اشاره کرد و گفت: تیم ما در قطر بازی به بازی بهتر می‌شد و در دیدار برابر ژاپن نیز عملکرد خوبی داشتیم و به نظرم با این نمایش چیزی از ارزش‌های تیم ایران کم نمی‌شود. زحماتی که کادرفنی تیم امید کشیده از بین نخواهد رفت چرا که این بازیکنان بعدا تیم ملی بزرگسالان را تغذیه می‌کنند. در فوتبال دنیا دو دسته از مسابقات هستند که اهمیت دارند که یکی جام جهانی است و دیگری مسابقات باشگاهی و سایر تورنمنت‌ها تنها برای پشتوانه‌سازی انجام می‌شود.

کفاشیان درباره اختلاف کادرفنی تیم امید با سرمربی تیم بزرگسالان اظهار کرد: من اعتقاد دارم در هر شرایطی با تعامل می‌شود مشکلات را مرتفع کرد. البته به اعتقاد من در این ماه‌های اخیر اصطکاکی میان کی‌روش(Carlos Queiroz) و کادرفنی تیم امید وجود نداشت. حتی کی‌روش می‌توانست یک ماه پیش برای تیم ملی اردو بگذارد اما ما از او خواستیم برای تعامل بیشتر با تیم امید اردو برگزار نکند. لژیونرها هم امکان حضور در این اردو را نداشتند و بیشتر بازیکنانی که مدنظرش بودند در تیم امید حضور داشتند.

دقیقا به دلیل کمک به تیم امید اردوی تیم ملی را برگزار نکردیم و معتقدم که کی‌روش تعامل لازم را با مربیان تیم امید داشت. ممکن است در روزهایی مشکلاتی به وجود آمد اما ما هم همیشه اصرار داشتیم که باید بین مربیان تیم ملی تعامل برقرار باشد. حذف این تیم انتخابی المپیک اتفاق خوبی نبود اما اتفاقی است که افتاده و ما با مربیان داخلی نتوانستیم نتیجه بگیریم.

او درباره نقش کادرفنی تیم امید در این ناکامی و در پاسخ به این سوال که آیا این کادر به کارش ادامه خواهد داد، گفت: ماموریت خاکپور در این تیم به پایان رسیده و ما در مسابقات آتی از کادر جدید استفاده خواهیم کرد. ماموریت این کادر از مربیان تا اتمام مسابقات انتخابی المپیک بود که به پایان رسید. تصمیم داریم برای تیم امید با کمک هیات رئیسه فدراسیون فوتبال از پنج یا 6 ماه دیگر برنامه‌ریزی کنیم. خیلی از بازیکنان تیم فعلی دیگر شرایط همراهی با این تیم را ندارند اما ما نگران نیستیم چرا که تیم جوانان‌مان پشتوانه خوبی را به وجود آورده‌اند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او پرسید وزارت ورزش اجازه انتخاب زلاتکو کرانچار(Zlatko Kranjčar) را نداد و حالا چرا باید فدراسیون فوتبال پاسخگو باشد گفت، خاطرنشان کرد: حتما فدراسیون فوتبال مسئولیت شکست تیم امید را برعهده می‌گیرد و ما تقصیر این ناکامی را به گردن دیگران نمی‌اندازیم. 8 سال برای صعود این تیم به المپیک برنامه ریخته بودیم و حالا که این اتفاق نیفتاده از تمام مردم عذرخواهی می‌کنم.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه تیم امید تلاش خود را انجام داد گفت: تیم ما تیم خوبی بود. تیم‌های دیگر هم خوب بودند اما کارشناسان باید تحلیل کنند که چرا تیم‌های ما در مرحله حذفی شکست می‌خورند. تیم‌های ما در گروه‌شان موفق می‌شوند اما در مرحله حذفی نتیجه نمی‌گیریم. در جام ملت‌های 2007 دیدار ما با کره جنوبی به وقت‌های اضافه رفت و شکست خوردیم. در جام ملت های قبلی دیدارمان برابر عراق به وقت اضافه رفت و در پنالتی باختیم و این بار هم از مرحله گروهی بالا آمدیم و در بازی مقابل ژاپن به وقت اضافه کشید و بازهم حذف شدیم.

کفاشیان درباره ارزیابی شخصی خود هم از عملکرد تیم امید، گفت: من نمی‌توانم نظر بدهم بلکه کارشناسان باید نظر بدهند. مسئله‌ای که در فوتبال ما وجود دارد این است که تیم‌های ایرانی تا به مرحله حذفی می‌روند، حذف می‌شوند. ما در دیدار برابر ژاپن تا دقیقه 90 خوب بودیم اما در وقت اضافی باختیم. این را باید بدانیم که باید فوتبال‌ 120 دقیقه‌ای ارائه کنیم. وی افزود: با این همه ما اکنون باخته‌ایم و مسئولیت نرسیدن به المپیک برعهده ماست. این نتیجه دوباره به ما ثابت کرد که سرمایه‌گذاری در فوتبال پول دور ریختن نیست.

وی در پاسخ به این سوال که اگر سردار آزمون و جهانبخش تیم امید را همراهی می‌کردند، تیم امید بهتر نتیجه می‌گرفت گفت: قطعا اگر این بازیکنان بودند تیم امید کامل‌تر می‌شد. تلاش کردیم تا این بازیکنان به تیم اضافه شوند اما چون مسابقات انتخابی المپیک جزو فیفا دی نیست نتوانستیم آنها را در اختیار بگیریم. AFC این مسابقات را برای پشتوانه‌سازی تیم‌های آسیایی برگزار می‌کند اما این مسابقات جایی در تقویم فیفا ندارد. البته باید این را هم بگویم که ارزش سایر بازیکنان دیگر کمتر از آنها نبودند و همه تلاش‌شان را انجام دادند.

وی درباره این موضوع که آیا ماندن کی‌روش در قطر می‌توانست در نتایج تیم امید تاثیر بگذارد یا خیر گفت: کی‌روش در زمانی که در قطر حضور داشت کار خودش را انجام داد و با نظارت بر عملکرد بازیکنان ماموریتش به پایان رسید و حضور او در قطر نمی‌توانست بر نتایج تیم امید تاثیرگذار باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره قرارداد محمد خاکپور نیز گفت: درباره این موضوع هم باید بگویم اگر خاکپور قراردادش را امضا کند و قراردادش را برای ما بیاورند، ما برای جبران زحماتش حقوق او را پرداخت خواهیم کرد.

کفاشیان درباره بحث‌های ایجاد شده پیرامون موضوع سرپرستی فدراسیون فوتبال پس از پایان دوره‌ ریاستش در فدراسیون فوتبال گفت: اساسنامه فدراسیون فوتبال با سایر فدراسیون‌ها متفاوت است و از شما می‌خواهم یکبار زمان بگذارید و اساسنامه را به طور کامل مطالعه کنید. طبق این اساسنامه مجمع بالاترین نهاد تصمیم‌گیر است و در مجمع عمومی رئیس این مجمع، رئیس فدراسیون فوتبال است. اساسنامه می‌گوید در صورتی که در مجمع رئیس تعویق یا زودتر برگزار شدند انتخابات را به رای بگذراد و مجمع به این موضوع رای بدهد، ریاست رئیس فدراسیون ادامه خواهد داشت. در انتخابات قبلی هم انتخابات قرار بود آبان برگزار شود اما چند ماه به تعویق افتاد و من تا دی ماه و زمان انتخابات به حضورم در فدراسیون فوتبال ادامه دادم.

وی درباره ممنوع‌التصویری خود هم گفت: خوشبختانه ممنوع‌التصویر هستم و خیالم راحت است که می‌توانم حرف‌هایم را بزنم. شاید می‌خواهند تصویر من را شطرنجی کنند یا اینکه وقتی می‌خواهم صحبت کنم باید نقاب بگذارم!

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه درباره اظهارنظر سجادی مبنی بر لزوم انتخاب سرپرست برای این فدراسیون، گفت: با سجادی صحبت کردم. او گفت که منظورش فدراسیون‌های دیگر بوده نه فدراسیون فوتبال. در مجمعی که برگزار کردیم، اختیارات به هیئت رئیسه واگذار شد و تا زمان برگزاری انتخابات در سال آینده هم هیئت رئیسه و رئیس کارها را انجام می‌دهند و شرایط را برای برگزاری انتخابات آماده می‌کنند. سجادی و وزیر ورزش نیز به عنوان دو عضو مجمع به این پیشنهاد رای دادند. البته اگر نظر من را بخواهید من در مجموع با انتخاب سرپرست مخالفم چون نمی‌تواند کارها را پیش ببرد.

او درباره زمان بازگشت کی‌روش به ایران هم، گفت: او دهم یا یازدهم بهمن برمی‌گردد. کفاشیان درباره خبر یکی از روزنامه‌های قطری مبنی بر ترک کی‌روش در فروردین 95 گفت، تصریح کرد: کی‌روش قبلا هم گفته بود که باید شرایط خوبی برای تیم ملی به وجود بیاید تا تیم ملی بدون دل نگرانی به جام جهانی برود. ماموریت کی‌روش با دو بازی تیم ملی در تعطیلات عید تمام می‌شود و پس از آن باید تلاش خودمان را انجام دهیم تا با مهیا کردن امکانات مدنظرش، او را نگه داریم.

گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir

[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال