70فعال اقتصادی همراه رئیس جمهور در سفر ایتالیا و فرانسه


نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا: 70 فعال اقتصادی ، رئیس جمهور را در سفر به ایتالیا و فرانسه همراهی می کنند.

محمدمهدی رئیس زاده در مصاحبه با خبرگزاری صداو سیما افزود :‌ همکاری های بانکی از اولویت های مذاکرات رئیس کل بانک مرکزی با روسای بانک های ایتالیایی در این سفر است ضمن اینکه همکاری بیمه ای نیز اولویت خاصی دارد.

وی افزود : بیمه های ایتالیایی از جمله بیمه ساچه تفاهم نامه ای را در دو سفر اخیر به ایران با وزارت امور اقتصادی و دارایی امضا کردند که اکنون می تواند اجرایی شود.

رئیس زاده اضافه کرد : با توافقی که میان بانک مرکزی ایران و بانک های ایتالیایی برقرار خواهد شد ایتالیا بتواند همانند سال های قبل از تحریم به شریک اول یا دوم تجاری ایران تبدیل شود ، پیش از تحریم از نظر حجم مبادلات همواره آلمان و ایتالیا شرکای اول ودوم تجاری ایران در اروپا بودند.

رئیس زاده گفت :‌ در صنایع معدنی زمینه های همکاری خوبی میان ایران و ایتالیا وجود دارد و در این باره مذاکرات خوبی میان صنایع فولادی ایران و ایتالیا در حوزه تبادل فناوری و اطلاعات وجود دارد.

وی افزود :‌ تبادل فناوری ، ورود ماشین آلات و از استفاده از فناوری های جدید نساجی ، زمینه های همکاری خوبی میان دو کشور وجود دارد که در این سفر از اولویت های کاری فعالان نساجی است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا گفت :‌ در زمینه خودرو ، حوزه های همکاری خوبی وجود دارد و شرکت خودروسازی فیات ایتالیا در این باره مذاکرات خوبی را با گروه خودروسازی ایران خودرو داشته است که در این سفر پیگیری می شود.

رئیس زاده با بیان اینکه نگاه ویژه ای به صنایع کوچک و متوسط داریم ، افزود : در این بخش به ویژه در حوزه صنایع غذایی و نساجی زمینه های همکاری خوبی میان ایران و ایتالیا وجود دارد.

وی گفت :‌ سال 92 حدود یک میلیارد دلار تبادل کالایی میان ایران و ایتالیا صورت گرفت که پارسال به یک میلیارد و 600 میلیون دلار افزایش یافت در حالی که تا پیش از تحریم ، مبادلات میان ایران و ایتالیا بیش از 6 میلیارد یورو بوده است.

رئیس زاده افزود : با توافق هایی که در سفر رئیس جمهور به ایتالیا صورت خواهد گرفت و با هموار شدن همکاری های بانکی دو کشور ، ایتالیا دوباره می تواند به شریک اول یا دوم تجاری ایران در اروپا تبدیل شود.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال