ارتش سوریه در آستانه بستن کامل مرز اردن


ارتش سوریه با گسترش دامنه نفوذ خود در حومه درعا به بستن مرزهای مشترک با اردن و بستن نفوذ تروریست‌ها از سمت این کشور نزدیک می‌شود.

به گزارش تسنیم، نیروهای ارتش سوریه همزمان با گسترش دامنه نفوذ خود در شهر الشیخ مسکین در حومه درعا، به عملیات خود علیه گروه‌های تروریستی با هدف رسیدن به مرزهای اردن و بستن راه‌های کمک‌رسانی به این گروه‌ها ادامه می‌دهند.

یک منبع نظامی سوری گفت یگان‌هایی از نیروهای ارتش در امتداد الشیخ مسکین در حومه شمالی درعا، خیابان‌ها و موسسات و مجتمع‌های مسکونی شمال، شرق و جنوب آن را پاکسازی کرده و به پیشروی خود به اطراف شهر پس از انهدام تعدادی زیادی از مواضع و استحکامات تروریست‌ها و فرار ده‌ها نفر از آنها به خارج از شهر ادامه می‌دهند.

بر اساس گزارش الوطن سوریه، شهر الشیخ مسکین از مهمترین نقاط محور جنوبی به شمار می‌رود به طوری که حلقه ارتباط مثلث درعا،‌دمشق و قنیطره قلمداد می‌‌شود و تنها 30 کیلومتر از مرزهای اردن و حومه جنوبی دمشق، قنیطره و السویداء فاصله دارد.

در صورتی که ارتش سوریه این شهر را به طور کامل آزاد کند، آخرین شاهرگ و راه‌های کمک رسانی به گروه‌های تروریستی قطع می‌شود، چرا که شهر الشیخ مسکین یکی از مهمترین خطوط دفاعی پیش از رسیدن به نوی و تپه‌های استراتژیک الجابیه و الجموع است.

ارتش سوریه، محور الشیخ مسکین را هدف اساسی در جنوب قرار داده است، تا به پروژه اساسی تروریست‌ها پایان دهد و این ایستگاه، ایستگاه اساسی برای حمله به مواضع و مخفیگاه‌های تروریست‌ها در دیگر روستاهایی باشد که اشغال کرده‌اند. تروریست‌ها این مکان‌ها را نقطه شروع حملات خود به دمشق، خان الشیخ، سعسع، زاکیه و اطراف پایتخت قلمداد می‌کردند.

یک منبع نظامی در این باره گفت یگان‌هایی از ارتش سوریه طی ساعات گذشته،‌عملیات متمرکزی را علیه مقرها و تجمعات تروریست‌های جبهه النصره شاخه شبکه القاعده در سوریه و گروه‌های تروریستی تکفیری دیگر در درعاالبلد و درعاالمحطه آغاز کردند.

این منبع افزود عملیات نیروهای ارتش به انهدام تعدادی از مقرها و خودروهای مجهز به تیربار و حامل سلاح و تیربار تروریست‌ها منجر شد.

محله‌های المنشیه، العباسیین و گمرک قدیم در درعاالبلد آخرین مکان‌هایی است که تروریست‌ها در آن پراکنده شده‌اند و در صورتی که ارتش سوریه این مناطق را پاکسازی کند به آخرین مرحله پیش از بستن کامل مرزها با اردن به ویژه پس از تشدید حلقه محاصره المتاعیه و الخربه در نزدیکی مرزهای اردن خواهد رسید.

منبع سوری تصریح کرد در عملیات نیروهای ارتش علیه یک گروه تروریستی در شهرک عتمان در شمال شهر درعا، بیشتر اعضای آن کشته و یا زخمی شدند.

همچنین یک یگان از نیروهای ارتش، تجمعات تروریست‌های  داعشی در حومه جنوب شرقی استان السویداء را به شدت گلوله‌باران کردند.

به گفته این منبع سوری، حملات ارتش به انهدام مقر تروریست‌های داعشی به همراه خودروهای مجهز به تیربار آنها در تپه الصحن در چهل کیلومتری جنوب شرقی شهر  السویداء منجر شد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال