فرآورده های لبنی ایران مجوز صادرات به روسیه را دریافت کردند


رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: محصولات و فراورده های لبنی ایران از اول بهمن مجوز صادرات به روسیه را دریافت کرده است.

مهدی خلج در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه کارخانجات لبنی از این پس می توانند محصولات و فراورده های لبنی را با رعایت شرایط و مقررات مورد توافق دو کشور به روسیه صادر کنند افزود: در نخستین گام چهار کارخانه فراورده های لبنی که تاییدیه سازمان دامپزشکی و فدراسیون روسیه را دریافت کردند مجوز صادرات دارند.

وی گفت: مجوز سبز صادرات فراورده های لبنی برای این چهار کارخانه لبنی در سایت فدراسیون روسیه ثبت شده است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور افزود: براساس توافق دو کشور شیرخام باید در دامداری هایی تولید شود که از بیماری های تب برفکی/ سل گاوی و تب مالت پاک باشد و در زمان جمع آوری شیر نیز، دام به هیچکدام از بیماری های نامبرده مبتلا نباشد.

خلج گفت: همچنین شیرخام باید با خودروهای مخصوص یخچال دار و مجهز به کارخانجات مورد تایید سازمان دامپزشکی و کشور روسیه برای فراوری منتقل شود.

وی افزود: بسته بندی و برچسب های محصولات نیز تحت نظارت کارشناسان سازمان دامپزشکی کشور انجام می شود و با رعایت این دو، از این محصول به روسیه صادر می شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: مالکان کارخانجات لبنی چهارگانه باید هر چه سریعتر دامداری های واجد شرایط را به سازمان دامپزشکی معرفی کنند.

خلج افزود: کارخانجات باید بتوانند بازار خوبی را در کشور روسیه ایجاد کنند.

وی درباره روند صادرات محصولات شیلاتی به روسیه افزود: مراکز پرورش و فراوری آبزیان مورد بازدید کارشناسان روسیه قرار گرفت و پس از بازدید، نوزده شرکت مجوز صادرات به این کشور را دریافت کردند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: هیچ محدودیتی برای صادرات به روسیه وجود ندارد و هر شرکتی که بتواند شرایط بهداشتی مورد تایید سازمان دامپزشکی و کشور روسیه را رعایت کند و واجد شرایط باشد، برای صادرات اقدام کند.

خلج افزود: هیچگونه منع بهداشتی برای صادرات محصولات شیلاتی نوزده شرکت تولیدی

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات