ادعایی درباره یک تخلف بزرگ در صداوسیما


یک سایت خبری مدعی شد: مزایده بزرگ 7000 میلیارد تومانی آگهی‌های سازمان صداوسیما نهایتا پیش از ظهر شنبه سوم بهمن به نتیجه رسید و کنسرسیومی متشکل از بانک توسعه تعاون، سروش سیما و چند شرکت گمنام و پرحاشیه تبلیغاتی برنده این مزایده شد.

به گزارش ایسنا، سایت «تدبیر و امید» در ادامه نوشت: پیش از ظهر شنبه 3 بهمن‌ماه سال جاری وقتی که برنده نهایی مزایده واگذاری‌های صدا و سیما با رقم مجموع 70 هزار میلیارد ریال برای 3 سال اعلام شد، این شائبه به وجود آمد که بار دیگر تخلفی در واگذاری صورت گرفته است.

در باب اینکه چرا چنین کنسرسیومی اساسا مجوز ورود در مزایده را پیدا کرده و در نهایت نیز برنده می‌شود، نکاتی وجود دارد که در زیر به آن اشاره خواهد شد:

اول؛ حضور بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک دولتی در این فرآیند اساسا ناقض سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و اصل 44 قانون اساسی است.

دوم؛ ورود یک بانک در چنین حوزه‌ای کاملا مصداق بنگاه‌داری بوده و معلوم نیست بر اساس چه قانونی مجوز حضور در این مزایده کلان چند هزار میلیارد تومانی برای بانک توسعه تعاون صادر شده است.

سوم؛ طبق قانون در برگزاری چنین مزایده‌ای نباید زیرمجموعه‌های متصل به سازمان صداوسیما به عنوان بخش خصوصی وارد شوند اما مشاهده می‌شود‌ که شرکت سروش به عنوان یکی از مجموعه‌های زیرشاخه رسانه ملی در این کنسرسیوم حضور دارد.

چهارم؛ گفته می‌شود یکی از اعضای این کنسرسیوم سابقه شفافی در همکاری‌های قبلی خود با سازمان صداوسیما ندارد.

بر این اساس، به نظر می‌رسد که چنین مزایده‌ای از ابتدا دارای ایرادات ماهوی بوده و قوانین مربوطه در اجرای آن رعایت نشده است. ضمن اینکه در صورت چنین اتفاقی سازمان صداوسیما خواسته یا ناخواسته بخش خصوصی حاضر در صنعت تبلیغات را با نابودی مواجه ساخته است.

در همین حال گفته می‌شود برخی الزامات دیگر این مزایده نیز رعایت نشده است که به نظر می‌رسد با ورود دستگاه‌های نظارتی می‌توان صحت و سقم آن را مشخص کرد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال