حسن صباح که بود ؟


حسن صباح که بود ؟

 

حسن صباح که بود ؟حسن صباح که بود ؟

حسن صباح در سال ۴۶۴ قمری در ری دیده به جهان گشود پدرش او را نزد امام موفق نیشابوری برد تا تحصیل کند. بعد از تحصیل به مصر رفت و با خلیفه فاطمی دیدار کرد و در انجا کتاب های مربوط به ایران قدیم را خواند و فهمید که ایران گذشته درخشانی داشته و نباید زیر سلطه مادی و معنوی قوم عرب باشد و همینم هدف اصلی او شد پس از بازگشت به ایران چون کلامی با نفوذ داشت به تبلیغ مذهب اسماعیلی پرداخت( مذهب اسماعیلی شاخه ای از مذهب شیعه است که تا امام صادق را قبول دارند و عقیده شان این است که اسماعیل فرزند بزرگ امام صادق باید به امامت می رسید) و روز به روز بر پیروانش افزوده میشد . پس از مدتی او و پیروانش توانستند قلاع بسیاری را در ایران تصرف کنند. هر قلعه داعی بزرگی داشت و در انجا سربازانی پرورش داده میشد که فدائی نام داشتند که مانند کماندو های امروزی بودند . حسن صباح در پی بیماری کوتاهی در ۲۶ ربی الثانی ۵۱۸ قمری در گذشت.( مطلب تکراری برای عضو های جدید)

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال