۱۵ هکتار از درختزار های گیلانغرب در آتش سوخت


با دیگران به اشتراک بگذارید

۱۵ هکتار از جنگل های گیلانغرب در آتش سوخت

قصرشیرین- فرماندار گیلانغرب از کنترل آتش سوزی در جنگل های این شهرستان گزارش کرد و گفت: در جریان این آتش سوزی ۱۵ هکتار از جنگل های ارتفاعات سرکش و مشرف بر منطقه گلین در آتش سوخت.

تصویر و عکس 15 هکتار از جنگل های گیلانغرب در آتش سوخت

کرم محمدی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آتش سوزی در جنگل های ارتفاعات سرکش و مشرف بر منطقه گلین از توابع گیلانغرب که از ساعت ۱۹ جمعه شب آغاز شده بود سرانجام بعد از هفت ساعت تلاش بی وقفه در ساعت یک بامداد امروز کنترل شد.
وی ارزش ریالی خسارت وارده ناشی از وقوع آتش سوزی در جنگل های ارتفاعات سرکش و مشرف بر منطقه گلین گیلانغرب را بیش از یک میلیارد ریال گفت و اضافه کرد: علت آتش سوزی به احتمال فراوان عامل انسانی است و موضوع در دست بررسی بیشتر است.
وی گفت: جنگل های ارتفاعات سرکش و مشرف بر منطقه گلین از توابع گیلانغرب در ماه تیر امسال هم طعمه حریق شده بود که طی یک مرحله ۱۵۰ هکتار آن در آتش سوخت.
فرماندار گیلانغرب ادامه داد: پنجشنبه شب نیز جنگل های ارتفاعات سراوان از توابع گیلانغرب دچار آتش سوزی شد که در جریان آن پنج هکتار از جنگل های این مناطق در آتش سوخت و بیش از ۳۰۰ میلیون ریال خسارت به بار آورد.
محمدی از مشارکت همه نیروهای عمل کننده در کنترل آتش و نیروهای تلاشگر مردمی که در این عملیات همکاری کردند، قدردانی کرد.
از ابتدای امسال ۲۰ فقره آتش سوزی در جنگل ها و مراتع گیلانغرب به وقوع پیوست که در اثر آن ۵۰۰ هکتار از جنگل ها و مراتع این شهرستان طعمه حریق شد و حدود ۲۴ میلیارد ریال خسارت به بار آورد.
شهرستان گیلانغرب ۱۷۵ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی دارد که ۷۵ هزار هکتار آن جنگل و بقیه مرتع و نیزار است.
گیلانغرب با بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت در غرب استان کرمانشاه واقع شده است.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۸۰۶۶ خبرنگار: سلطانمراد شهبازپور ** منتشر کننده:علی مولوی


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال