۱۰ کاری که نباید با شیرخوار کرد (۳ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

۱۰ کاری که نباید با نوزاد کرد

انجام بعضی از کارها می تواند سلامت نوزاد شما را به خطر بیندازد. شما می گویید مثلا چه کاری؟ ۱۰ مورد را به شما گوشزد می
 انجام بعضی از کارها می تواند سلامت نوزاد شما را به خطر بیندازد. شما می گویید مثلا چه کاری؟ ۱۰ مورد را به شما گوشزد می کنیم.
 
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس 10 کاری که نباید با نوزاد کرد

 

۱- بهره گیری از گوش پاک کن
 
هرگز از گوش پاک کن برای پاک کردن گوش نوزاد بهره نگیرید. این کار امکان می دارد باعث زیان پرده گوش او شود یا با حرکت دادن سرش باعث درد و ناراحتی اش باشد. از پارچه نرم و لطیفی مدد بگیرید و به مدد آن قسمت خارجی گوش طفلتان را زدایید. لزومی نیست چیزی را به داخل کانال شنوایی وارد کنید.

۲- بهره گیری از بالش
 
برای جلو گیری از خفگی خوب تر است در تخت طفلتان بالش نذارید. ملحفه یا عروسک یا هر چیز دیگری که امکان می دارد با حرکت نوزاد روی صورتش بیفتد نیز خطرناک است زیرا نوزاد نمی تواند چیزی از روی صورتش پس بزند.

۳- دادن شربت سینه
 
پیشنهاد داده میشود به کودکان زیر ۶ سال شربت سینه داده نشود. این دارو نه تنها خاصیتی ندارد بلکه قادر هستند خطرناک باشند. اگر خردسالتان خیلی سرفه می کند، اتاقش را مرطوب نگه دارید و به او مایعات بدهید تا بنوشد و اگر سرفه بیش از ۵ روز زمان برد با پزشک مشورت کنید.

۴- مالیدن ضدآفتاب
 
قبل از ۶ ماهگی پوست نوزاد بسیار حساس است. به جای بهره گیری از کرم ضدآفتاب در این سن، طفلتان را در سایه قرار بدهید و با تیپ آستین بلند و کلاه او را در برابر اشعه مضر آفتاب محافظت کنید.
 

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس 10 کاری که نباید با نوزاد کرد
 

۵- استفاده طولانی مدت از کریر
 
کریر یا صندلی خودرو ویژه کودک وسایل عالی ای هستند برای آنکه امنیت بچه تان تامین شود اما نباید ساعت ها خردسالتان را درون کریر قرار بدهید. در اولین فرصت او را بردارید و در تختش قرار بدهید تا به کمر استراحت بکند یا روی شکم بازی کند. چندین ساعت ماندن در کریر به ستون فقرات کودک شما فشار زیادی وارد می کند و در طولانی مدت تنفسش دچار معضل خواهدشد.

۶- فشار آوردن به پهلوها ضمن بروز خفگی
 
اگر خدایی نکرده تنفس خردسالتان دچار معضل شد هرگز برای خارج کردن شی از راه تنفسی اش پهلوهایش را فشار ندهید. این کار گرچه برای افراد بالغ نقش می دارد اما برای کودکان کاربرد ندارد. اگر چنین اتفاقی افتاد خردسالتان را به شکم روی ساعد خم کنید و با انگشتان تان دهان او را باز نگه دارید. بعد، ۵ مرتبه با انگشتان تان روی سینه نوزاد فشار بیاورید و فورا با اورژانس تماس بگیرید.

۷- تنها قرار دادن کودک با سگ خانگی
 
کودک جدید متولدشده بوی انسان نمی دهد. به همین دلیل نباید هرگز او را کنار حیوانات خانگی به خصوص سگ تنها گذاشت. حیوانات امکان می دارد او را با یک مزاحم یا حتی غذا اشتباه بگیرند و به او زیان منتقل بکنند.

۸- خوراندن عسل
 
قبل از یک سالگی دادن برخی مواد غذایی از جمله عسل به کودکان ممنوع است. عسل حاوی اسپرهای بوتولیسم است که می تواند در سیستم گوارش نوزاد پرورش کشف کند. بوتولیسم طفلی مریضی نادر اما کشنده است.
 

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس 10 کاری که نباید با نوزاد کرد
 

۹- نگه داشتن نوزاد روی پاهایش
 
کمر و پاهای نوزاد در ماه های نخست تولد به حدی قوی نیست که وزن او را تحمل کند. هرگز حتی اگر زیر بغل نوزاد را گرفته اید او را روی پاهایش نایستانید یا در روروئک نگذارید. کودکان بین ۶ تا ۸ ماهگی قادر هستند بنشینند و به تدریج ایستادن را یاد میگیرند. حتی در این ماه ها هم نباید بیش  از چندین دقیقه بچه تان را سر پا نگه دارید.

۱۰- بازی با شدت زیاد
 
خردسالی که جدید خنده کردن را یاد گرفته گیرا و شیرین است. با او بازی کنید اما به آرامی! رفتارهای تند و شدید نداشته باشید زیرا بدن نوزادان سست است. باید بسیار مراقبت دست و شانه های او باشید.

****با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد****

نگارش از: ارجمند ش.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نرگس کرشمه می‌برد از حد برون خرام
««« »»»
ای من فدای شيوه چشم سياه تو

۱۰ کاری که نباید با شیرخوار کرد (۳ عکس)

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات