درخواست عموهای فیتیله ای از بچه ها/ با موضوع خانواده انشاء بنویسید


با دیگران به اشتراک بگذارید

درخواست عموهای فیتیله ای از بچه ها/ با موضوع خانواده انشاء بنویسید

خبرگزاری فارس: خواست عموهای فیتیله‌ای از بچه‌ها/ با موضوع خانواده انشاء بنگارید

محمد مسلمی با اشاره به اهداف برگزاری مسابقه نقاشی و انشای پویش بدسرپرست تنهاتر است گفت: قصد داریم از زبان بچه‌ها مناسبات و روابطشان را با پدران و مادران خود بشنویم. بچه‌هایی که امکان می دارد در ظاهر هیچ معضلی در خانواده نداشته باشند اما زمانی پای صحبت‌هایشان می‌نشینیم یا صادقانه دلنوشته هایشان را می‌خوانیم، متوجه مشکلاتشان خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد مسلمی، علی فروتن و حمید گلی (عموهای فیتیله ای) از کودکان و نوجوانان ۷ تا ۱۶ سال فرا خواندند با موضوع خانواده نقاشی بکشند و انشاء بنگارند.
به نقل کرده محمد مسلمی، موضوع مسابقه بزرگ انشا «پدر و مادر خوبی خواهم بود اگر …» و موضوع مسابقه نقاشی «خانواده من» تعیین شده است.
محمد مسلمی نگارنده و کارگردان برنامه‌های کودکان و نوجوانان با اشاره به هدف طراحی و برگزاری این مسابقه سراسری گفت: هدف ما از دعوت فرزند‌ها به شرکت در مسابقه این است که بتوانیم با روشی تأثیرگذار و سهل‌تر به مقصد و هدف عمده‌مان که حمایت از کودکان بدسرپرست و بزه دیده و در معرض بزهکاری است، برسیم. در واقع قصد داریم تا از زبان فرزند‌ها مناسبات و روابطشان را با پدران و مادران خود بشنویم. فرزند‌هایی که امکان می دارد در ظاهر هیچ معضلی در خانواده نداشته باشند اما زمانی پای گفتمان‌هایشان می‌نشینیم یا صادقانه دلنوشته هایشان را می‌خوانیم، متوجه مشکلاتشان خواهیم شد.
وی اضافه کرد: هدف از برگزاری مسابقه انشا و نقاشی بین کودکان و نوجوانان توسط پویش بدسرپرست تنهاتر است، این است که به زبان سهل و بی‌آلایش و صمیمی کودکان و نوجوانان به معضلات احتمالی این گروه سنی در خانواده‌ها پی برده و آن‌ها را دسته‌بندی کنیم تا بتوانیم راه‌حل و راهکارهای عالی در مشورت با متخصصان خردسال، حقوقدانان، روانشناسان و جامعه شناسان یابیم؛ بنابراین این مسابقه، کاملا در مسیر هدف فعالیت‌های پویش بدسرپرست تنهاتر است طراحی شده و اجرا می‌شود.
این عضو گروه فیتیله ای ها با اشاره به خروجی و نتایج برگزاری این رویداد فرهنگسازانه و ملی توضیح داد: به نظرم مهم‌ترین خروجی و نتیجه برگزاری این مسابقه، ملی نگاه کردن و جلب‌توجه خانواده‌ها به موضوعی است که تاکنون از آن غفلت کرده‌ایم. هدف ما این است که ابتدا در شهرهای بزرگ‌تر که طبیعتا با زیان‌های اجتماعی بیشتری مواجه هستند، شروع و مهم‌ترین مسائل و معضلات کودکان بدسرپرست را در این مناطق چک کنیم. حین این‌که شرایط این کودکان قرار است در خانواده انتخاب شود. همان‌طور که موضوع مسابقه نقاشی هم «خانواده من» و موضوع مسابقه انشا نیز «پدر و مادر خوبی خواهم بود اگر…» برگزیده شده است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: انشاها و نقاشی‌های کودکان سر تا سر کشور ما را در ایجاد ذهنیتی کلی نسبت به معضلات و مسائلشان مدد می‌کند. از این طریق با جامعه‌ای آماری روبه‌رو خواهیم بود که تا حدی معرفی شرایط فرزند‌ها در محیط خانواده است و عمده‌ترین زیان‌ها از این طریق معرفی می‌شوند. می‌قادر باش در ادامه درباره اعتیاد و راه‌های حل آن بر آن شد و به راهکارهایی خوب تری برای رفع نگرانی‌ها رسید.
مسلمی در پایان ساخت برنامه‌ای تلویزیونی درباره کودکان و نوجوانان با رویکرد زیان شناسانه گزارش کرد و گفت: درصورتی‌که حمایت‌های لازم صورت بگیرد و نتیجه مدنظرمان را از برگزاری این مسابقه به دست آوریم، حتما یک برنامه زیان شناسانه برای خانواده‌ها و فرزندانشان خواهیم ساخت تا حداقل سهمی در حل شدن معضلات کودکان بدسرپرست داشته باشیم. چراکه رسالت هنرمند این است که هر جا می‌توانند گره ای گشاید و ما در این مسیر نیازمند حمایت مسئولان هستیم.
گفتنی است مسابقه پویش بدسرپرست تنهاتر است بین کودکان و نوجوانان ۱۰ الی ۱۶ سال با موضوع «خانواده من» در بخش نقاشی و «پدر و مادر خوبی خواهم بود اگر…» در بخش انشا برگزار می‌شود. آغاز این مسابقه همزمان با ۱۶ مهرماه روز دنیاای خردسال است، علاقه‌مندان برای ارسال آثار خود به نشانی الکترونیکی tanhatarast@gmail.com تا پایان آبان ماه فرصت دارند. همچنین برگزیدگان طی مراسمی در شب یلدا شناسانده خواهند شد.

لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد

گردآورنده: سيروس د.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ما نگوييم بد و ميل به ناحق نکنيم
««« »»»
جامه کس سيه و دلق خود ازرق نکنيم

درخواست عموهای فیتیله ای از بچه ها/ با موضوع خانواده انشاء بنویسید

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال