محورها و جوایز چهارمین جایزه هنر و ادبیات محتشم اعلام شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

محورها و جوایز چهارمین جایزه هنر و ادبیات محتشم اعلام شد

نشست خبری چهارمین جایزه هنر و ادبیات محتشم عصر امروز در معاونت هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران به انجام رسانده شد.

تصویر و عکس   محورها و جوایز چهارمین جایزه هنر و ادبیات محتشم اعلام شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، محمدحسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل ارشاد تهران و دبیر این جایزه توضیحاتی درباره محورها، تقویم وقتی، هیئت داوران،‌ چگونگی ارسال آثار و … پیشنهاد کرد.

اسماعیلی نقل کرد: مهم‌ترین هدف برگزاری این جایزه بسط و ترویج فرهنگ عاشورایی با تاکید بر ظرفیت فعالیت‌های ادبی هنری است. سعی داریم با برگزاری جایزه محتشم نسبت به تکریم و شناسایی عناصر فرهنگ‌ساز عاشورا اقدام کنیم. دعوت این جایزه مثل هرسال همزمان با آغاز محرم انتشار داده شده است.

وی اضافه کرد: عاشورا در آینه فرهنگ و ادب، نقش عاشورا در انقلاب اسلامی، نقش هنرمندان در ترویج فرهنگ عاشورایی و شخصیت‌های عاشورایی چهار محور جایزه محتشم را تشکیل می‌دهند. از هنرمندان و ادیبان ایران فرا خواندیم تا آثار مرتبط با این محورها را ارسال کنند.

دبیر جایزه محتشم توضیح داد: این جایزه در سه بخش شعر(اصیل و آزاد)، هنرهای تجسمی(نقاشی، تصویرسازی و پوستر، خط، نقاشی خط و آثار حجمی) و تصویر و عکس برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: علاقمندان با مراجعه به پایگاه اینترنتی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران می‌توانند در این جایزه ثبت نام کنند. هر فرد در هر بخش می‌تواند ۵ اثر را ارسال کند. آخرین مهلت ارسال آثار ۲۵ آبان است. دو روز بعد هیئت انتخاب جایزه محتشم، آثار منتخب راه کشف کرده به بخش نهایی را اعلام می‌کند. نمایشگاه منتخب آثار برای داوری عمده هیئت داوران از ۱ تا ۷ آذر در گالری برج میلاد برپا می‌شود. مراسم اختتامیه و شناسایی آثار برگزیده این جایزه نیز ۶ آذر در برج میلاد به انجام رسانده خواهد شد.

اسماعیلی نقل کرد: در بخش هنرهای تجسمی به نفرات اول تا سوم علاوه بر لوح تقدیر، به ترتیب مبلغ ۱۵۰۰۰۰۰۰ریال، ۱۰۰۰۰۰۰۰ریال و ۸۰۰۰۰۰۰   اهدا می‌شود. در بخش تصویر و عکس، ۱۰ نفر برگزیده می‌شوند که به هر نفر علاوه بر لوح تقدیر مبلغ  7000000 ریال اهدا می‌شود. در بخش شعر نیز ۱۰ نفر انتخاب خواهند شد که به هر نفر علاه بر لوح تقدیر مبلغ ۵۰۰۰۰۰۰ریال اهدا خواهد شد.

معاون هنری سینمایی اداره کل ارشاد تهران تاکید کرد که بخش‌های جنبی متنوعی در این دوره به انجام رسانده خواهد شد. شناسایی کتاب‌های خوب تر در حوزه فرهنگ عاشورایی، تقدیر از سایت‌های تولیدکننده محتوا در زمینه فرهنگ عاشورایی، عصر شعر، نشست رونمایی و انتقاد کتاب و اجرای تعزیه و شبیه‌خوانی از بخش‌های جنبی چهارمین جایزه هنر و ادبیات محتشم خواهد بود.

وی اضافه کرد: دکتر اسماعیل امینی و دکتر محمدرضا سنگری به ترتیب دبیر بخش‌های شعر و کتاب هستند. زنده روح کرمانی رئیس اجلاس عکاسان ایران و سید امیر سقراطی نیز به ترتیب بخش‌های تصویر و عکس و هنرهای تجسمی را دبیری می‌کنند. حمید فرزام دبیر بخش فضاهای جایزی از این جایزه است.

اسماعیلی نقل کرد: چهارمین جایزه هنر و ادبیات محتشم توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران برگزار می‌شود. معاونت قرآنی وزارت ارشاد، سازمان زیباسازی شهر تهران، برج میلاد،‌خبرگزاری ایکنا و اجلاس هنرهای تجسمی تهران نیز در برگزاری این اتفاق، همراهی و یاری رسانده‌اند.

دبیر چهارمین جایزه محتشم تاکید کرد: بخش‌های هر دوره نسبت به دوره‌های گذشته امکان می دارد عوض شود و این بخش‌ها دائمی و همیشگی نیست.

*******************

تهیه شده توسط : سياوش م.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شبان وادی ايمن گهی رسد به مراد
««« »»»
که چند سال به جان خدمت شعيب کند

محورها و جوایز چهارمین جایزه هنر و ادبیات محتشم اعلام شد

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال