حتی یک شبکه ماهواره ای برای شنیده شدن صدای بحرینی ها وجود ندارد


با دیگران به اشتراک بگذارید

حتی یک شبکه ماهواره ای برای شنیده شدن صدای بحرینی ها وجود ندارد

راشد الراشد کارشناس بحرینی در نشست رونمایی از مستند «خط قرمز» بیان کرد که در بحرین تحت فشار حکومت هستند و حتی یک شبکه ماهواره ای ندارند که صدای مردم آنها به دنیا برسد.

تصویر و عکس   حتی یک شبکه ماهواره ای برای به گوش رسیدن صدای بحرینی ها وجود ندارد

به گزارش باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، آیین رونمایی از مستند «خط قرمز» تازه‌ترین محصول خانه مستند انقلاب اسلامی با حضور علاء الدین بروجردی، راشد الراشد کار‌شناس مسائل منطقه، و حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی‌ السندی از رهبران جنبش ۱۴ فوریه بحرین صبح امروز شنبه ۱۷ مهرماه در خبرگزاری مهر به انجام رسانده شد.

در این مراسم بروجردی درباره قیام مردم بحرین نقل کرد: ما به مردم مظلوم و نستوه بحرین و قیام ایشان افتخار می‌کنیم. چرا که این مردم مقاوم سالهای طولانی است که در راه صراط مستقیم مبارزه با ظلم هستند. و به تعبیر شیخ عیسی قاسم فرهنگ خود را از فرهنگ عاشورایی اباعبدالحسین علیه السلام گرفته‌اند.

رئیس کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: داستان قیام بحرین تجسم عینی مظلومیت در عصر ما است. متاسفانه سالهاست که شجره ملعونه آل سعود با تمام قوا و ساختارهای ارتشی خود با عنوان «سپر جزیره» وارد بحرین شده و با همراه داشتن انواع تجهیزات ارتشی سنگین خود وارد این موضوع شده‌اند و آل خلیفه نیز بر خلاف تمام قوانین و مقررات بین المللی اقدام به تغییر تابعیت مردم مبارز بحرینی می‌کنند و در عین حال به مزدوران خود که از کشورهای دیگر وارد بحرین کرده‌اند، تابعیت بحرینی می‌دهند، که این اقدام در تضاد کامل با مقررات بین المللی است.

بروجردی خاطر نشان کرد: البته آزادگان این ملت و چهره‌های فعال این قیام در نقاط گوناگون دنیا در تلاش هستند تا بتوانند مطلومیت مردم بحررین و خوب ددمنشانه حکومت این کشور را در محاکم دنیاای به اثبات منتقل بکنند که نمونه آن سندی است که در محکومیت اقدامات این حکومت علیه قیام بحرین در پارلمان اروپا به تصویب رسید که انصافا موفقیت بزرگی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: اصول دموکراسی حاکم بر این جهان بی‌عدالت هم ایجاب می‌کند که مردم هر کشور حق انتخاب و تشکیل مجلس ملی داشته باشند. اما اکنون در بحرین مردم حق چنین چیزی ندارند و رسمی که قرار است تبلور ملت باشد در حال حاضر یک نهاد کاملا نمایشی است و در واقع با دیکتاتوری در قالب دموکراسی روبرو هستیم.

بروجردی در پایان نقل کرد: البته نظام جمهوری اسلامی کشورمان همواره حمایت از قیام مردم مظلوم بحرین را در دستور کار دارد و ما همواره به یاد مردم بحرین هستیم و امیدواریم در فرا رسنده شاهد ساخت مجدد و هرچه باشکوه‌تر میدان لولو بعنوان نماد انقلاب مردم در بحرین باشیم.

سپس احمد شفیعی آماده کننده مستند «خط قرمز» خلال عرض تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) نقل کرد: ما در اواخر این فیلم به حال این روزهای شیخ عیسی قاسم توجه کرده‌ایم، در حال حاضر شیخ عیسی قاسم به عنوان نماد رهبران شیعیان نیازمند حضور مردم در صحنه است در این مدتی که آل خلیفه به شیخ تعرض کرده است مردم از او حمایت کردند، به هرحال در طول تاریخ هرگاه مردم پشت سر رهبران خود ایستاده‌اند و به مخالفت توجه کرده‌اند هیچگاه حکومت‌ها قادر نبودند پای را فرا‌تر قرار بدهند به همین دلیل در حال حاضر مردم پیگیر موضوع سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم هستند.

شفیعی عنوان کرد: ما وظیفه خود می‌آگاهی داریم که به اتفاقات منطقه توجه بکنیم و آن‌ها را انعکاس دهیم و تفسیر عمیق تری از وقایع منطقه داشته باشیم من در آخر از زحمات تیم سازنده این اثر تشکر می‌کنم و باید نقل بکنیم ما آن را در ۲ ورژن عربی و فارسی ارایه خواهیم داد.

در ادامه این مراسم راشد الراشد خلال تشکر از عوامل ساخت این مستند نقل کرد: انقلاب ما که ۵ و نیم سال است آغاز شده در بد‌ترین وضعیت رسانه‌ای قرار دارد و متاسفانه شاهد آن هستیم که خواسته‌های انسانی و اولیه مردم بحرین مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

فعال انقلاب بحرین و کار‌شناس مسائل منطقه ادامه داد: این مستند می‌تواند گوشه‌ای از مظلومیت قیام مردم بحرین را نمایان کند و امیدوارم که شاهد ترجمه و پخش آن در سطح جهان باشیم. به خصوص آنکه کشورهایی هستند که نمی‌خواهند صدای قیام مردم بحرین به مردمشان برسد که پخش این مستند می‌تواند این خلأ را پر کند.

الراشد تصریح کرد: شاید برای عده‌ای قابل باور نباشد ولی اختناق در بحرین به نحوی است که در حال حاضر ما حق انتقاد ظلم‌هایی که در صدر اسلامی روا داشته می‌شد را هم نداریم. دیگر خودتان تصور بکنید که اوضاع انتقاد حاکمیت امروز چطور است.

کار‌شناس مسائل منطقه در پایان نقل کرد: قیام مردم بحرین پر از مضمون‌هایی است که می‌توان آن‌ها را در قالب مستند به نمایش در آورد. در حال حاضر ۵۰۰ کدوک زیر ۱۰۰ سال بحرینی در زندان‌های آل خلیفه هستند، بسیاری از کودکان سلامتیشان را از دست داده‌اند و بسیاری نیز به شهادت رسیده‌اند. حتی با زنانی طرف هستیم که به ایشان هتک حرمت شده و شهدای شیرخوار نیز در این قیام کم نبوده‌اند. در قیام بحرین بسیاری از این دست موضوعات که مسائل کاملا انسانی هستند و می‌توانند جلوه گر مظلومیت مردم بحرین باشند.

حجت الاسلام و المسلمین السندی نیز درباره مستند «خط قرمز» نقل کرد: می‌خواهم یاد کنم از فعالانی که در ساخت این مستند شراکت کرده‌اند ولی اکنون در بحرین به حکم دادگاه به زندان محکوم شده‌اند؛ آن هم تنها به جرم حمایت از شیخ عیسی قاسم.

فعال جنبش ۱۴ فوریه بحرین ادامه داد: سابقه مبارزه مردم بحرین با ظلم و استکبار بریتانیا و امریکا به سالهای دور بر می‌گردد و داریم درباره ملتی حرف می‌زنیم که هر چندین جغرافیای کوجکی دارد ولی آرمانهای بزرگی را در سر می‌پروراند.

السندی تصریح کرد: ارزش این مستند از این جهت بیشتر می‌شود که در برهه وقتی کنونی پخش می‌شود؛ برهه‌ای که شیخ عیسی قاسم در آستانه دادگاه است و احتمالا به اخراج از بحرین محکوم شود. که این در واقعیت تشکیک در هویت مردم بحرین است، نه فقط هویت شیخ عیسی قاسم.

السندی در پایان خاطر نشان کرد: امروز جوانانی هستند که دارند از شیخ عیسی قاسم پاسداری می‌کنند و تمام عواقب این پاسداری را به جان تهیه کرده‌اند. و ما نیازمند حمایت از این افراد هستیم که ساخت مستندهایی نظیر «خط قرمز» از این دسته اقدامات هستند.

در پایان این مراسم نیز احمد شریف‌زاده کارگردان مستند نقل کرد: حدود ۳ سال و نیم پیش که ساخت این مستند را آغاز کردیم توصیه ساخت آن را به برخی دادیم ولی تنها ارگانی که با ما همراه شد و در مسید تولید این مستند به کمک ما فرا رسید خانه مستند انقلاب اسلامی بود که جا دارد از همکاری ایشان تشکر کنم. نام مستند هم از یکی از شعارهای عمده مردم بحرین گرفته شده که در آن شعار شیخ عیسی را خط قرمز خود شناسایی می‌کنند.

گفتنی است مستند «خط قرمز» به تهیه کنندگی احمد شفیعی و کارگردانی احمد شریف‌زاده تازه‌ترین محصول خانه مستند انقلاب اسلامی است که با حمایت سازمان هنری رسانه‌ای اوج ساخته شده و قرار است در شبکه‌های گوناگون رسانه ملی انتشار داده شود.

–با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد–

نگارنده: پوريا س.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دين و دل بردند و قصد جان کنند
««« »»»
الغياث از جور خوبان الغياث

حتی یک شبکه ماهواره ای برای شنیده شدن صدای بحرینی ها وجود ندارد

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال