با این علت دلچسب بیل گیتس ، مردان بهتر است ظرف شستن را جزو برنامه روزانه خود نهند!


با دیگران به اشتراک بگذارید

با این دلیل جالب بیل گیتس ، آقایان بهتر است ظرف شستن را جزو برنامه روزانه خود قرار دهند!

دلیل بیل گیتس برای شستن ظرف

بنیانگذار مایکروسافت، بیل گیتس، یکی از ثروتمندترین افراد دنیا است ولی این آگاهی دار معنا نیست که از زیر ظرف شستن در برود! بیل گیتس هر شب برای شستن ظرف های کثیف خانواده وقت قرار میدهد.

در سال ۲۰۱۴، او اعلام کرده بود که کارهای روزمره را لذت بخش آگاهی میدارد. وقتی که از ایشان سوال شد که چه چیزی باعث لذت بخش شدن کارهای روزمره است؟ هیچ کس این نوع فعالیت ها را از شما انتظار ندارد. گیتس پاسخ داد که هر شب ظروف کثیف منزلم را می شورم و این کار را دوست دارم.
 

اما سوال اینجاست که مزایای شگفت انگیز این نوع فعالیت ها چیست که بیل گیتس نیز از آن لذت می برد.

مطالعات نمایان کرده اند که شستن ظرف ها استرس را کم میکند و باعث افزایش خلاقیت نیز می شود. یک پژوهش در دانشگاه ایالتی فلوریدا نشان داد که تمرکز در هنگام ظرف شستن سطح استرس را کم میکند. تمرکز در اینجا به مفهوم اندیشیدن نیست، بلکه تمرکز بر روی تنفس، لامسه، بویایی و احساس در خلال انجام وظیفه است. این تمرکز باعث افزایش جذب الهامات می شود یا به واژه ای دیگر این نوع تمرکز باعث تحریک مغز می شود.

مطالعه دیگری که توسط دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا، نشان داد که انجام کارهایی که نیاز به فعالیت ذهنی ندارند، به مغز امکان می دهد که راه حل های خلاقانه ای برای حل مسائل کشف بکند.
 

همچنین، طبق مطالعه ای که توسط دانشگاه مرکزی لنکشایر انجام شده است، افرادی که یک کار خسته کننده و بدون نیاز به فعالیت ذهنی را به انجام میرسانند، مانند کپی کردن شماره تماس ها از یک دایرکتوری تلفن، خیلی بیشتر نیرومند به تفکر خلاقانه هستند. مییاندیشید چه وقتی خوب ترین فرصت برای ایده توجه کنی است؟ آیا وقتی که پشت میز کار خود مشغول به کار هستید؟ یا آن وقتی که بدون نیاز به اندیشیدن، حمام میکنید و یا کارهای روزمره خانه را به انجام میرسانید؟

قصه ظرف شستن بیل گیتس نیز از همین جا نشات می گیرد. پس دفعه بعد که با ظرف شویی ای پر از ظروف کثیف مواجه شدید، بدون معطلی دست به کار شوید و همه ظروف را بشورید! در این خلال خیلی از ایده های خلاقانه به سراغ شما فرا خواهند رسید. 

تابناک

****اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد****

نگارش توسط: آرمين غ.

ویژه آقایان در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نگارم دوش در مجلس به عزم رقص چون برخاست
««« »»»
گره بگشود از ابرو و بر دل‌های ياران زد

با این علت دلچسب بیل گیتس ، مردان بهتر است ظرف شستن را جزو برنامه روزانه خود نهند!

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات