http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

طرحی که می تواند جذب سرمایه گذار خارجی در مسیر توسعه شهری را آسان کند

طرحی که می تواند جذب سرمایه گذار خارجی در مسیر توسعه شهری را آسان کند

با دیگران به اشتراک بگذارید

طرحی که می تواند جذب سرمایه گذار خارجی در مسیر توسعه شهری را آسان کند

سخنگوی طرح دنیاای سازمان ملل معتقد است طرح شکوفایی شهری یا همان CPI قادر هست جذب سرمایه قرار دهی خارجی در مسیر توسعه شهری کشورمان را تسهیل کند.

تصویر و عکس   نقشی که قادر هست جذب سرمایه گذار خارجی در مسیر توسعه شهری را راحت کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌منتقل کنی اجلاس علمی اقتصاد شهری کشورمان، دکتر حسین محمدپور زرندی رییس اجلاس علمی اقتصاد شهری کشورمان در نشست علمی «بررسی ظرفیت‌های طرح شکوفایی شهری برای توسعه شهرهای کشورمان» که با حضور جمعی از اساتید، کارشناسان و پژوهشگران این حوزه به انجام رسانده شد با اشاره به اینکه در جهان کنونی، شهرنشینی به یک هنجار عام مبدل شده است، نقل کرد: در دهه ۵۰ میلادی بیش از دوم سوم جمعیت دنیا ساکن روستاها بودند اما در سال ۲۰۱۵ ما شاهد شهرنشینی ۵۴ درصدی در سطح جهان بودیم.

وی با بیان این‌که جمعیت شهری از هفتصد میلیون نفر در سال ۱۹۵۰ به حدود ۴ میلیارد نفر در سال ۲۰۱۴ افزایش کشف کرده است، افزود: رقابت شدیدی بین کشورهای دنیا در زمینه شهرنشینی در جریان است به طوری که در اوایل دهه ۵۰ میلادی، ۱۵ درصد کشورها جمعیت شهرنشین بالای ۶۰ درصد داشته‌اند اما در سال ۲۰۱۴، نیمی از کشورهای جهان، جمعیت شهرنشین بالای ۶۰ درصدی را آزموده‌اند.

عضو هیئت علمی دانشگاه افزود: رحلت کرده مؤسسه شهرنشینی آمریکای شمالی و اروپا بود اما امروزه سرعت شهرنشینی در کشورهای در حال توسعه، بسیار بیشتر است و پیش‌بینی می‌شود که بین سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۵۰ حدود ۵ میلیارد نفر به جمعیت جهان اضافه شود که ۹۰ درصد آنها در آسیا و آفریقا خواهند زیست.

رئیس اجلاس علمی اقتصاد شهری کشورمان با بیان اینکه تأکید بر توسعه پایدار ضرورتی انکارناپذیر در مسیر توسعه شهری است، اظهار داشت: دلیل عمده گرایش به الگوهای توسعه پایدار دغدغه جوامع علمی از تأثیرات روند رو به رشد توسعه بر محیط زیست دنیاای بوده خلال آنکه بسیاری از مکاتب توسعه و برنامه ریزی شهری همچون مدرنیسم و فن سالاری عملا در حل معضلات شهرها ناتوان شده‌اند.

سخنگوی طرح دنیاای CPI سازمان ملل در بخش دیگری از این نشست به اهمیت اجرای طرح شکوفایی شهری اشاره کرد و نقل کرد: شکوفایی شهری (Urban Prosperity) یک رویکرد جامع و ورای توسعه پایدار است که رفاه، نشاط  و بهبود کیفیت زندگی شهری را در دستور کار خود گذاشته و حتی در زمینه عدالت شهری نیز برنامه‌های عمده‌ای دارد.

پورزرندی با تاکید بر اینکه خوشبختانه از میان ۶۴ شهر، قزوین پایلوت اجرای این طرح شده است، افزود: این طرح، در واقع یک سیاست راهبردی است که به شهرها امکان می‌دهد با بهره گیری از ظرفیت‌های خود و به مدد کمیته هبیتات، در جهت ابعاد گوناگون طرح شکوفایی شهری حرکت کنند که در نهایت به افزایش سطح رفاه شهری منجر می‌شود.

رئیس هیئت مدیره اجلاس علمی اقتصاد شهری کشورمان با اشاره به لزوم تأمین مالی طرح شکوفایی شهری و ایده ایجاد صندوق دنیاای CPI-MC، نیز نقل کرد: صندوق دنیاای CPI-MC، زمینه لازم را جهت تأمین منابع مالی مورد نیاز پروژه‌های شکوفایی شهری فراهم می‌کند و  این صندوق ساختاری را فراهم می‌کند تا طرح CPI به شیوه‌ای عملیاتی و اجرایی درآید و انتظارات توسعه‌ای شهرها را نیز به نحو سازمان‌کشف کرده‌ منعکس می‌کند. 

رایزن دنیاای طرح CPI-MC  ادامه داد: بعد از ورود شهرها به CPI، آماده‌سازی گزارش CPI برای این شهرها و نهایی‌سازی برنامه‌های عملیاتی بر مبنای گزارش‌ها، صندوق برای اجرای آن‌ها با شهرها همکاری خواهد نمود. بانک‌ها، مؤسسات مالی و اقتصادی، در این مرحله، به دستگاه شفاف اجرای پروژه‌ها ورود می‌کنند و در مجموع، این صندوق برنامه‌ای است تا ظرفیت‌های اقتصادی را برای شهرها ایجاد نماید و می‌کوشد تا تئوری‌های توسعه پایدار شهری را از راه ترغیب بانک‌ها و مؤسسات مالی، به مشارکت در طرح‌های توسعه، عینیت بخشد. 

پورزرندی در پایان با اشاره به اینکه بند ۱۰ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در راستای حمایت همه‌جانبه‌ هدفمند از صادرات کالاها و خدمات به تناسب ارزش افزوده و با خالص ارزآوری مثبت از جذب سرمایه قرار دهی خارجی حمایت می‌کند، نقل کرد: طرح CPI نیز قادر هست مسیر جذب سرمایه قرار دهی خارجی به مخصوص در حوزه شهری را تسهیل کند‌.

—لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد—

تهیه از : زری ع.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زاهد خام که انکار می و جام کند
««« »»»
پخته گردد چو نظر بر می خام اندازد

طرحی که می تواند جذب سرمایه گذار خارجی در مسیر توسعه شهری را آسان کند

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
تقدیر از نماینده دائم سوریه در سازمان ملل +تصاویر
عربستان در جنگ با ایران چند ساعت دوام می آورد+عکس
تصمیم عجیب در باشگاه پرسپولیس
نظر عزت الله ضرغامی درباره فیلم شعیبی/«سیانور» در فضای فعلی سینمای ایران کیمیاست
شوقی: نیاز اصلی امروز سینمای کشور حضور مدیری شجاع است/ باید سیستم‌های غلط رایج در سینما را برای همیشه از ریشه کند
مواد خطرناک و سمی لوازم آرایشی را بشناسید
استخدام مهندس نرم افزار(برنامه نویس)در ارمیه
استخدام مهندس عمران جهت کارگاه رباط کریم
استخدام منشی خانم آشنا به حسابداری در شهر تهران
استخدام تعدادی چرخکار و وردست اتوکار ماهر در همدان
استخدام یکنفر خانم رشته معماری جهت آموزشگاه معماری
استخدام منشی مسلط به تایپ و نرم افزارهای مرتبط
استخدام فروشنده خانم جهت فروشگاه پوشاک زنانه در همدان
استخدام مدیر مالی خانم در شرکت معتبر
استخدام منشی با روابط عمومی بالا آشنا به امور اداری
استخدام حسابدار خانم با حداقل مدرک فوق دیپلم در تهران
استخدام شرکت پخش اخوان در همدان
استخدام یزد – شهر و استان یزد – ۵ آبان ۹۵
استخدام منشی جهت دفتر تالار در سیرجان
استخدام سرپرست بازرگانی و حسابدار در شرکت معتبر
تبلیغات