استکبار جهانی برای جدایی مردم از روحانیت برنامه‌ریزی می‌کند


به گزارش خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری، رییس مؤسسه روایت سیره شهدا، در شب ششم محرم، در مراسم عزاداری هیأت رزمندگان اسلام قم، که در سالن مجتمع امام خمینی(ره) گلزار برگزار شد، به تبیین اهداف قیام امام حسین(ع) پرداخت و گفت: مهمترین هدف قیام امام حسین(ع) رهایی جامعه از ضلالت و گمراهی و هدایت مردم به مسیر الهی بوده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری به انواع هدایت و گمراهی از دیدگاه آیات قران کریم و روایات اشاره کرد و گفت: مردم در مسیر هدایت سه گونه هستند؛ برخی هدایت الهی را پذیرفته­ اند و در این مسیر حرکت می­ کنند، برخی دیگر آن را نپذیرفته­ اند و در گمراهی کامل به سر می ب­رند و برخی میان پذیرفتن مسیر حق و باطل در سرگردانی و حیران هستند.

 

رییس مؤسسه روایت سیره شهدا عنوان داشت: در زیارت عاشورا، روایات ائمه معصومین، آیات قرآن کریم، مردم به دو جبهه حق و باطل تقسیم بندی شده­‌اند و تماشاچیان و نظاره گران این دو جریان در دسته باطل قرار دارند.

 

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری ابراز کرد: اندکی از مردم یاران امام حسین(ع) را تشکیل می دادند و سپاهیان یزید نیز تعداد کمی بودند، اما بیشتر مردم آن دوران نظاره‌‍گر واقعه کربلا بودند؛ امروز نیز استکبار جهانی قصد دارد که مسلمانان از سیاست آنها طرفداری کنند و اگر حامی سیاست های آنها نیستند، از مردم مظلوم فلسطین، لبنان و یمن نیز حمایت نداشته باشند.

 

رییس مؤسسه روایت سیره شهدا بیان کرد: برخی در کشور شعار «نه غزه، نه لبنان، حانم فدای ایران» را سر م­ی دهند، اما هیچ کدام از این افراد سابقه حضور در جبهه را ندارند، اما رزمندگان شعار «هم غزه، هم لبنان، جانم فدای اسلام» به گونه عملی در هشت سال دفاع مقدس به اثبات رساندند، امروز نیز مدافعان حرم این شعار را عملا اجرایی می­ کنند.

 

وی با بیان این که رویدادهای مثبت و منفی تاریخی در دوران­ های مختلف تکرار می شود، گفت: یاران امام حسین(ع) در کربلا جان خویش را برای حفظ و ماندگاری اسلام فدا کردند، در این دوران رزمندگان اسلام در هشت اسلام دفاع مقدس با هدف حفظ اسلام و دفاع از کشور به مبارزه پرداختند.

 

شهادت پروژه ای تکرار شدنی است

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری با اشاره به رهنمودی از امام راحل مبنی بر این که «یاران زمان ما بهتر از یاران عهد پیامبر اکرم(ص) هستند»، افزود: اصحاب پیامبر اکرم(ص) و یاران امام حسین(ع)، این دو معصوم را مشاهده کرده بودند، بنابراین به یاری و حمایت آنها پرداختند، اما رزمندگان اسلام، رسول اکرم(ص) و امامان معصوم(ع) را ندیده ­اند و حتی برخی از آنها ولی زمان خویش را مشاهده نکردند، اما به دفاع از دین اسلام و خاک کشور پرداخته بودند.

 

 وی با بیان این که مسیر شهادت پروژه‌ای قابل تکرار است، گفت: در این زمان نیز شاهد استقبال پرشور جوانان برای دفاع از حرم حضرت حضرت زینب(س) هستیم و چندین هزار نفر از جوانان در صف انتظار برای پیوستن مدافعان حرم هستند.

رییس مؤسسه روایت سیره شهدا عنوان داشت: رهبر معظم انقلاب در رهنمودی فرمودند که جوانان امروز از رزمندگان دفاع مقدس جلوتر نباشند؛ عقب تر نیستند.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش به دلایل رویگردانی مردم دوران صدر اسلام از ائمه معصومان(ع) پرداخت، گفت: عمروعاص برای این که مردم از همراهی و یاری امام علی(ع) روی گردان شوند، به معاویه پیشنهاد داد که باید برنامه‌ای طراحی شود که مردم آن حضرت را مشاهده نکنند و سخنان ایشان را نشوند و  علیه ایشان در میان مردم شایعه سازی انجام دهیم.

 

رییس مؤسسه روایت سیره شهدا با بیان این که امروز دشمنان سیاست عمرو عاص را دنبال و پیروی می کند، گفت: دشمنان در شبکه های ماهواره‌­ای، فضای مجازی و کانال‌های مختلف، مطالبی را عیله روحانیان و رهبرمعظم انقلاب ترویج می­ کنند، و این گونه در ذهن مخاطبان القا کرده‌­اند که سخنان آنان دروغی بیش نیست.

 

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری در بخشی دیگر از سخنانش بیان کرد: دستگاه بنی امیه، ائمه اطهار(ع) را به عنوان مزاحم زندگی مردم جلوه دادند که به گونه ای مردم بعداز 50 سال از رحلت رسول اکرم(ع) به طور طبیعی به مبارزه و جنگ با امام حسین(ع) روی آورده بودند.

 

رییس مؤسسه روایت سیره شهدا عنوان داشت: در این زمان استکبار جهانی قصد دارد روحانیت و مراجع تقلید و ولی فقیه را با عنوان مزاحم زندگی معرفی کند و درصدد است که مردم با روند طبیعی به مخالفت با آنها بپردازند.

 

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری ابراز کرد: در انتخابات اخیر بزرگان و عالمان دینی بر برخی نامزدهایی تأکید داشتند، در حالی که شبکه انگلیسی «بی بی سی» از نامزدهای دیگری طرفداری می­ کرد، اما در برخی از شهرهای ایران برخلاف نظر عالمان دینی، لیست انگلیسی رأی آورد؛ این رویداد هشدار بزرگی برای نظام جمهور اسلامی ایران است./998/پ202/ی

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال