تقلید از غرب سبب آشفتگی در معماری شده است


با دیگران به اشتراک بگذارید

تقلید از غرب سبب آشفتگی در معماری شده است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین نقل کرد: تقلید از کشورهای غربی سبب آشفتگی در معماری شده که باید مورد توجه قرار گیرد.

تصویر و عکس   تقلید از غرب سبب آشفتگی در معماری شده است

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین محمدعلی حضرتی‌ها پس از ظهر امروز در همایش نقش معماری در طرح زندگی که در تالار جلسات شهید بهشتی استان قزوین به انجام رسانده شد، اظهار داشت: پدیده نوستالوژی امروز در دنیا مبتنی بر حسرت بر موضوعات نابود شده است و امروز این موضوع در معماری ایرانی و اسلامی مشاهده نمی‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین عنوان کرد: مدرنیسم حالتی بود که بر کشورمان تحمیل شد و در زمان قاجار کشور از روسیه شکست خورد و در مذاکرات با انگلیسی‌ها، آلمانی‌ها و غیره ناموفق عمل کرد و مدرنیسم اجباری بود که کشور به آن تن داد.

حضرتی‌ها خاطرنشان کرد: کشورمان از آنجایی که به دنبال تقلید رفت شکست خورد که مثال تاریخی آن عهدنامه ترکمانچای و گلستان در زمان ترکمانچای پس از قرارداد فین کن اشتاین و تقلید روش ارتشی فرانسه بود.

وی خاطرنشان کرد: رحلت کرده خانه ایرانی در بر می داری آسمان شب، حوض آب و درخت بود و بافت مسکونی از بافت تجاری کاملا جدا بود که این مهم نشان‌دهنده روش زندگی سالم رحلت کرده بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: امروز با آشفتگی خاصی در نحوه معماری خود روبه رو هستیم که نشان از باطن انسان‌ها دارد.

حضرتی‌ها با اشاره به اینکه برخی از مصوبات کمیسیون ماده پنج معضلات معماری و طرح زندگی را افزایش می‌دهد، بیان کرد: سرمایه‌گذاران و طراحان تمامی جامعه کشورمان محسوب نمی‌شوند و نباید در مصوبات کمیسیون ماده پنج تصمیمات سرمایه‌گذاران را عملیاتی کنیم.

وی نقل کرد: از آن وقتی که سوداگران برای شهرهای کشورمان بر آن شدند ما در شهرسازی و معماری با مشکل روبه رو شدیم و تا وقتی که این روند ادامه داشته باشد ما شاهد تحول خاصی در معماری نخواهیم شد.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین اضافه کرد: در تهران در بزرگراه صدر پل طبقاتی می‌زنند ولی در قزوین در جنوبی ترین قسمت شهر پل طبقاتی می‌زنند که این مهم نمایان کننده این است که ما حتی در تقلید هم درست عمل نکرده‌ایم.

– نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود –

گردآوری توسط : آمي‌تيس ط.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

لذت داغ غمت بر دل ما باد حرام
««« »»»
اگر از جور غم عشق تو دادی طلبيم

تقلید از غرب سبب آشفتگی در معماری شده است

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال