طرح سفیران آدینه در روستاهای فاقد روحانی هرمزگان اجرا می شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

طرح سفیران آدینه در روستاهای فاقد روحانی هرمزگان اجرا می شود

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان از اجرای نقش آدینه در استان خبرداد و نقل کرد: این نقش با همکاری ادارات کل تبلیغات اسلامی هرمزگان و اوقاف و امور خیریه استان در روستاهای فاقد روحانی اجرا می‌شود.

تصویر و عکس   نقش سفیران آدینه در روستاهای فاقد روحانی هرمزگان اجرا می شود

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری تسنیم در بندرعباس، حجت‌الاسلام عبدالرضا رستگار عصر امروز در نشست مشترک با سرپرست تبلیغات اسلامی هرمزگان با تاکید بر اهمیت حضور روحانی در مناطق روستایی اظهارداشت: حضور روحانی در روستاها، سالم‌سازی و تامین امنیت فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی جامعه را در پی دارد.

وی بیان‌داشت: وجود یک عالم و روحانی به عنوان کارشناس دین در روستا به عنوان یک ضرورت مهم در هر منطقه‌ای باید مطالبه شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع)، پاسخگویی به سئوالات و شبهات مردم و ترویج فرهنگ دینی و بیان احکام در جامعه به مخصوص در روستاها را امری ضروری خواند و تصریح‌کرد: روحانیان با حضور در روستاها، پاسخگوی شبهات و سئوالات عموم مردم به مخصوص جوانان در روستاها و مناطق دورافتاده هستند.

رستگار در ادامه، با بیان اینکه تربیت دینی یکی از وظایف مردم است که با کمک گرفتن از علما دینی این امر تکمیل می‌شود ابرازداشت: برای حضور روحانیون در روستاها و مناطق دورافتاده و محروم باید تلاش کرد.

وی با اشاره به گسترش فعالیت‌های دینی و مذهبی در مناطق محروم نقل کرد: سپاه امام سجاد(ع)هرمزگان مد نظر گیرد به منظور ارتقای بینش دینی مردم در مناطق محروم نقش اعزام مبلغ در شب‌های جمعه را با کمک و پشتیبانی ادارات‌کل تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه استان اجرا کند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) تصریح‌کرد: این نقش با هدف در راستای تبیین ارزش‌های اسلامی و تحکیم باورهای کلاسیک دینی مردم و نیز پاسخگویی به سؤالات و شبهات آن‌ها، در روستاهای فاقد روحانی اجرا می‌شود.

رستگار نقل کرد:  این نقش، شب‌های جمعه و در روستاهایی که روحانی مستقر ندارند اجرا می‌شود تا مردم این روستاها نیز بتوانند در هفته یک روز از وجود روحانی و مبلغ دینی برخوردار شوند.

وی در ادامه، بیان احکام، آشنایی بیشتر مردم روستا با مسائل دینی و عفاف و حجاب اسلامی، بیان تحلیل قرآن و مباحث نماز برای عموم مردم را از دیگر اهداف این نقش برشمرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) اذعان داشت: نقش اعزام مبلغ در شب‌های جمعه به مناطق روستایی در قالب نقش آدینه چندسالی است که به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده، اما این نقش از دهه سوم مهرماه سال جاری در استان احیاء و اجرا می‌شود.

در ادامه این نشست، حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری راد سرپرست تبلیغات اسلامی هرمزگان از حضور روحانی در روستاها به عنوان عاملی موثر در کاهش زیان‌های اجتماعی یاد کرد و نقل کرد: اعزام مبلغ به روستاهای محروم می‌تواند در اشاعه فرهنگ دینی و قرآنی در این مناطق تاثیر به سزایی داشته باشد.

وی تصریح‌کرد: فراهم کردن امکانات لازم در روستاها می‌تواند به حضور مستمر روحانیون در این مناطق یاری رسانده و اجرای برنامه‌های فرهنگی و دینی را به‌صورت کمی و کیفی ارتقا بخشد.

سرپرست تبلیغات اسلامی هرمزگان ‌اشاره به اجرای نقش سفیران آدینه در روستاهای هرمزگان بیان‌کرد: حضور روحانیان اعزامی در روستاها نقش نقش می داری در توسعه معارف دینی دارد.

__________________________________

تهیه و تدوین : آبگينه ث.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سخندانی و خوشخوانی نمی‌ورزند در شيراز
««« »»»
بيا حافظ که تا خود را به ملکی ديگر اندازيم

طرح سفیران آدینه در روستاهای فاقد روحانی هرمزگان اجرا می شود

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال