باید مهارت بینش اسلامی را به فرزندان خود یاد بدهیم


با دیگران به اشتراک بگذارید

باید مهارت بینش اسلامی را به فرزندان خود یاد بدهیم

عضو هیئت علمی دانشگاه هرمزگان باورها، اعتقادات، اندیشه و تفکر افراد را منبع رفتار انسان آگاهی داشت وگفت: آموزش مهارت بینش اسلامی سبب کاهش تشویش در افراد جامعه می‌شود.

تصویر و عکس   باید مهارت بینش اسلامی را به فرزندان خود بیاموزیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، موسی جاودان عصر امروز در کارگاه تعلیمی اصول تربیت دینی در خانواده مخصوص جمعیت زنان فرهیخته استان و مبلغات اظهار داشت: رشد و تعالی فرهنگ اجتماعی و مشارکت همگانی برای توسعه روابط بین فردی و پویایی اجتماعی در پرتو آموزش‌های صحیح و متناسب مهارت‌های اجتماعی و زندگی هست.

وی بیان‌ داشت: فرهنگ انسان‌دوستی، حفظ محیط‌ زندگی کرد، اخلاق و توجه به حقوق دیگران و کرامت انسانی همواره موجب رشد و بالندگی و تعالی هر جامعه‌ای بوده و است.

عضو هیئت علمی دانشگاه هرمزگان، باورها، اعتقادات، اندیشه و تفکر افراد را منبع رفتار انسان آگاهی داشت و تصریح‌کرد: این تفکر، احساس، عواطف، شناخت و تصمیم‌گیری فرد را در مسیر زندگی امکان‌پذیر می‌کند.

جاودان ادامه داد: این نیروی درونی که موجب تفاوت عمده انسان‌ها با یکدیگر می‌شود و رفتار انسان‌ها را با یکدیگر متمایز می‌سازد ریشه در فرایندهای ذهنی، شخصیت، هویت، شناخت و محیط فرهنگی اجتماعی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در جامعه ایرانی بین مدرسه و خانه تضاد وجود دارد نقل کرد: در کشور کشورمان اعتماد به یکدیگر نداشته و دائم در حالت تشویش است، بنابراین باید مهارت بینش اسلامی را به فرزندان خود بیاموزیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه عملکرد و رفتار موثرتر از گفتار و سخن است تاکید کرد: رعایت دو اصل مهم اعم از داشتن رابطه صمیمی با فرزندان در نهاد خانواده و الگویی بودن شخصیت والدین برای فرزندان امری ضروری است.

جاودان، رفتار و و روابط  بین والدین و فرزندان را به عنوان مهم‌ترین عامل اثرگذار در شکل‌گیری شخصیت فرزندان آگاهی داشت و نقل کرد: بهره گیری از عبارت‌ها و الفاظ، جهان ما و فرزندانمام را تلخ یا شیرین می‌کند و تعامل فرزندان با دوستان و همسایگان را در پی دارد.

وی با تاکید بر اینکه در تربیت اخلاقی، تربیت دینی از جایگاه رفیع برخوردار است نقل کرد: تربیت دینی توسط خانواده‌ها نقش اساسی در سلامت روان و سازگاری اجتماعی دارد به طوری که رسیدن انسان ﺑﻪ ﮐﻤﺎل ﻧﻬﺎﯾﯽ ﻣﺮﻫﻮن ﺗﺮﺑﯿﺖ ﺻﺤﯿﺢ اﺳﺖ.

عضو هیئت علمی دانشگاه هرمزگان با اشاره به تاثیر ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺨﺘ� ﻒ وراﺛﺘﯽ و ﻣﺤﯿﻄﯽ در ﺗﺮﺑﯿﺖ تصریح‌کرد: در اﯾﻦ ﻣﯿﺎن محیط ﺧﺎﻧﻮاده اﺳﺎﺳﯽ‌ﺗﺮﯾﻦ ﻧﻬﺎد ﺑﺮای ﭘﺮورش ﮐﻮدک بوده و هم از ﻫﻢ از ﺟﻬﺖ زﻣﺎﻧﯽ وﻣﮑﺎﻧﯽ و ﻫﻢ به لحاظ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺗﺄﺛﯿﺮ، ﻣﻬﻢﺗﺮﯾﻦ ﻣﺤﯿﻄ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﯽ‌ﺗﻮاﻧﺪ ﺑﺴﺘﺮ ﻣﻨﺎﺳﺒﯽ را ﺑﺮای ﺑﺮوز اﺳﺘﻌﺪادﻫﺎی ﻣﺎدی و ﻣﻌﻨﻮی ﮐﻮدک ﻓﺮاﻫﻢ ﮐﻨﺪ.

*ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد*

گردآوری توسط: كيميا ع.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خم زلف تو دام کفر و دين است
««« »»»
ز کارستان او يک شمه اين است

باید مهارت بینش اسلامی را به فرزندان خود یاد بدهیم

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال