پای تراریخته ها به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس باز شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

پای تراریخته ها به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس باز شد

پس از مصوبه کمسیون کشاورزی مجلس در خصوص ممنوعیت واردات،تولید و مصرف محصولات تراریخته در برنامه ششم توسعه این بار کمیسیون اصل نود مجلس قصد بررسی و قرائت گزارش تراریخته ها در صحن علنی مجلس و کمیسیون خود دارد.

تصویر و عکس   پای تراریخته ها به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گشوده شد

به گزارش خبرنگار بخش کشاورزی خبرگزاری تسنیم، موضوع تولید، واردات و مصرف محصولات تراریخته کشاورزی پس از صحبت‌هایی که در سطح مجامع علمی و جامعه بوجود آورد، اکنون این موضوع مهم برای سلامت جامعه، در بخش‌های گوناگون مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.

در ابتدای امر اوایل ماه شهریور سال جاری عباس پاپی زاده عضو کشاورزی مجلس شورای اسلامی درباره بند مربوط به تجاری‌سازی تولید محصولات تراریخته در برنامه ششم توسعه به تسنیم گزارش کرد که این کمیسیون مصوب کرد، واردات، تولید و مصرف محصولات تراریخته در برنامه ششم توسعه ممنوع شود.

وی به این نکته نیز اشاره داشت که در این برنامه قرار است که از تولید و واردات محصولات تراریخته پیش گیری شود، به‌عوض کشت محصولات ارگانیک توسعه کشف کند.

پاپی زاده در این خصوص اظهار داشت که در مصوبه کمیسیون کشاورزی اشاره شده است که دولت باید به هر شکلی اجازه ندهد محصولات تراریخته به بازار  مصرف کشور وارد شود.

بعدازاین داستان، محمدرضا امیرحسن خانی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی امروز در گفت‌وگو با تسنیم از تدوین گزارشی درباره محصولات تراریخته در کمیسیون متبوع خود گزارش کرد.

وی اضافه کرد: کمیته اقتصادی کمیسیون اصل نود مجلس در حال تدوین گزارشی درباره ورود محصولات تراریخته به کشور است و در فرا رسنده‌ای نزدیک این گزارش در صحن علنی کمیسیون قرائت و سپس به  هیئت‌رئیسه مجلس ارائه می‌شود تا در صحن علنی مجلس قرائت شود.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس تصریح کرد: کمیسیون کشاورزی نیز در مورد واردات محصولات تراریخته به کشور در حال تدوین گزارش است.

بهرام پارسایی عضو اصلاح‌طلب کمیسیون اصل ۹۰  مجلس نیز در گفت‌وگو با خبرنگار بخش کشاورزی تسنیم خبر از ورود این کمیسیون به موضوع  تراریخته ها داد و اظهار کرد: گزارش کمیسیون کشاورزی پس از تکمیل در اختیار کمیسیون اصل نود مجلس قرار می‌گیرد و ما نیز این موضوع را بررسی می‌کنیم.

بنابراین گزارش، این کمیسیون بررسی شکایت از سیستم‌های دولتی  و سایر سیستم‌ها در خصوص موارد گوناگون را بر عهده دارد. شورای نگهبان در تعریف اصل نودم آورده است: هر کس شکایتی از طرز کار مجلس یا قوه مجریه یا قوه قضائیه داشته باشد, می‌تواند شکایت خود را کتباً به مجلس شورای اسلامی عرضه کند.

مجلس موظف است به این شکایات رسیدگی کند و پاسخ کافی دهد و در مواردی که شکایت به قوه مجریه و یا قوه قضائیه مربوط است رسیدگی و پاسخ کافی از آنها بخواهد و در مدت متناسب نتیجه را اعلام نماید و در مواردی که مربوط به عموم باشد به اطلاع عامه برساند.

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد —

نگارش توسط : افسانه ا.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چه گويمت که ز سوز درون چه می‌بينم
««« »»»
ز اشک پرس حکايت که من نيم غماز

پای تراریخته ها به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس باز شد

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال