محکومیت ناکارآمدی عملکرد پلیس بلژیک در عملیات های ضدتروریستی


با دیگران به اشتراک بگذارید

محکومیت ناکارآمدی عملکرد پلیس بلژیک در عملیات های ضدتروریستی

خبرگزاری فارس: محکومیت ناکارآمدی عملکرد پلیس بلژیک در عملیات‌های ضدتروریستی

پلیس پلیس‌ها طی گزارشی عملکرد پلیس و دستگاه‌های اجرایی بلژیک در نحوه مدیریت اطلاعات مربوط به عوامل حملات تروریستی نوامبر ۲۰۱۵ پاریس پیش از وقوع این حملات را به باد انتقاد گرفت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، بر اساس بخش‌هایی از گزارش محرمانه پلیس پلیس‌ها که امروز شنبه در یکی از روزنامه‌های بلژیک به چاپ رسید، پلیس بلژیک پیش از حملات مرگبار اخیر در پایتخت فرانسه، کامیاب شده ۱۳ مورد از عوامل حملات پاریس را پیش از وقوع حمله تشخیص دهد.

بر اساس این گزارش، از فوریه سال ۲۰۱۵ میلادی، پلیس بلژیک مکالمات تلفنی افراد مظنون به ارتباط با تروریسم و «صلاح عبدالسلام» تنها عامل در قید حیات حمله ۱۳ نوامبر را شنود می‌کرده است اما به دلیل فقدان پرسنل کارآزموده در بخش فن‌آوری اطلاعات قادر نبوده این اطلاعات را به درستی جابجا کند.

یک نهاد وابسته به پلیس بلژیک پیشتر اعلام کرده بود که ضعف‌ها و کاستی‌هایی را در نحوه مدیریت اطلاعات مربوط به عاملان حملات تروریستی نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس پیش از آن که آنها دست به این حمله در پایتخت فرانسه بزنند، یافته اما بلژیک نقد های فرانسه مبنی بر کم‌کاری‌های سرویس‌های اطلاعاتی خود پیش از وقوع این حملات را رد کرده است.

علاوه بر این، شبکه خبری بلژیکی آر.تی.بی.اف نیز چندی پیش طی گزارشی اعلام کرد که یکی از موارد آشکار کوتاهی‌های اطلاعاتی پیش از وقوع حملات پاریس این بوده که پیش از این حملات لقب یکی از تروریست‌های عامل این حملات در برخی پایگاه‌ها اطلاعاتی پلیس محلی بلژیک به تصویب رسانده شده بوده اما در پایگاه اطلاعاتی مرکزی این پلیس به تصویب رسانده نشده بوده و شاخه‌های گوناگون پلیس بلژیک همواره تبادل اطلاعات را به درستی انجام نمی داده اند. است.

– ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد –

نگارش : شهريار ف.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتم که کی ببخشی بر جان ناتوانم
««« »»»
گفت آن زمان که نبود جان در ميانه حال

محکومیت ناکارآمدی عملکرد پلیس بلژیک در عملیات های ضدتروریستی

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات