آیا رویای پیوند سر آدمیزاد به واقعیت خواهد پیوست+ عکسها و تصاویر


با دیگران به اشتراک بگذارید

آیا رویای پیوند سر انسان به حقیقت خواهد پیوست+ تصاویر

از رویا تا حقیقت پیوند سر انسان

امکان می دارد شبیه به یک فیلم ترسناک به چشم بیاید ولی یک جراح ایتالیایی نقل می کنید احتمالا میتوان تا یک سال دیگر اولین پیوند سر انسان را به انجام رساند. دکتر Sergio Canavero جراح ایتالیایی که در مرکز تحقیقاتی Turin Advanced Neuromodulation Group فعالیت می کند اعتقاد دارد که با این کار میتوان جان تعدادی از بیماران مبتلا به بعضی مریضیهای صعب العلاج مانند سرطان های پیشرفته را نجات داد.

دو مانع اصلی پیوند سر یکی مشکل بودن اتصال نخاع گردنی و دیگر رد پیوند به توسط دستگاه پاسداری مطمئنی بدن است با این حال او عقیده دارد که با پیشرفت هایی که تاکنون صورت گرفته است میتوان بر این معضلات فایق فرا رسید و مطالعات اخیر بر روی حیوانات نمایان کرده است که این کار عملی است.

ایده پیوند سر چیز تازه نیست. در سال ۱۹۷۰ دکتر رابرت وایت در امریکا سر یک میمون را به بدن میمون دیگری پیوند زد. گرچه حیوان میتوانست ببیند، بشنود، بچشد و بو کند ولی قادر نمی بود اندامش را حرکت دهد چون جراح قادر نبوده بود نخاع بیرون رفته از سر را به نخاع ستون فقرات پیوند بزند. حیوان بعد از ده روز به علت رد سر به توسط دستگاه مطمئنی از دنیا رفت.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس آیا رویای پیوند سر انسان به حقیقت خواهد پیوست+ تصاویر

جراح ایتالیایی مدعی عمل پیوند سر انسان در سال ۲۰۱۷ شد

دنیا سریع سرسام آوری جلو میرود و حوادث و اتفاقات یکی بعد از دیگری به وقوع می پیوندد. همه چیز در حال گشتن، شدن و گردیدن است، بی آنکه لحظه ای بایستد و توقف کند. علوم مختلف نیز از این قاعده مستثنا نیستند و در هر روز و در هر ساعت، دانشمندان با تعمق در علوم مختلف، می خواهند تا درهای بسته و ناشناخته دنیا را به سوی روشنایی های دانایی گشایند؛ اما گاه برخی از این اقدامات، غیر منطقی و حتی جنون آمیز به چشم مییاید و سوالات بسیاری را برمی انگیزد.
بنا بر این گزارش، سال گذشته، «سرجیو کاناورو» جراح و عصب شناس ایتالیایی، در زمینه پزشکی اعلام کرد که قصد دارد تا در سال ۲۰۱۷ میلادی نخستین پیوند سر در دنیا را به انجام رساند. این عمل جراحی روی جوان ۳۱ ساله روسی و مهندس کامپیوتر به نام «والری اسپیرودونوف» انجام خواهد شد. او از بیماری نادر وردینگ هافمن رنج می برد. این بیماری با تخریب عضلات فرد بیمار قدرت حرکت را از او می گیرد.
 
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس آیا رویای پیوند سر انسان به حقیقت خواهد پیوست+ تصاویر

اولین عمل پیوند سر انسان

در همین راستا یک گروه پزشکی از کره جنوبی نیز قادر بودند با اجرای جراحی مشابهی بر روی یک موش نخاع قطع شده، او را برای جراحی پیوند سر بازیابی کنند.

این گروه پزشکی تاکنون قادر بوده اند سر یک میمون را به بدن میمون دیگر پیوند بزنند. در این تصویر و عکس، بخیه های دور گردن میمون نمایان میکند که سر او کامل جدا و به بدن میمون دیگر پیوند زده شده است. با وجود موفقیت آمیز بودن عمل جراحی میمون مورد نظر ۲۰ ساعت بعد از جراحی کشته شد.

 
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس آیا رویای پیوند سر انسان به حقیقت خواهد پیوست+ تصاویر

عمل پیوند سر میمون با وجود موفقیت آمیز بودن به مرگ میمون انجامید

 سرجیو کاناورو نام بهشت Heaven را روی پروژه خود قرار داده است. او نقل میکنید از سر تا سر دنیا ایمیل هایی را گرفته که افراد می خواهند داوطلبانه در این عمل شرکت کنند. او نقل میکنید که به موفقیت آمیز بودن عمل جراحی خود یقین دارد.
از سوی دیگر، چنین تصمیمی با واکنش های گوناگونی روبه رو شده است، بسیاری این کار را تقبیح کرده و حتی او را به ویکتورفرانکنشتاین شخصیت سرشناس قصه ای «مری شلی» تشبیه کرده اند.

آیا رویای پیوند سر انسان به حقیقت خواهد پیوست+ تصاویر

– با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز –

نگارش : شهداد ه.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هيچ است آن دهان و نبينم از او نشان
««« »»»
موی است آن ميان و ندانم که آن چه موست

آیا رویای پیوند سر آدمیزاد به واقعیت خواهد پیوست+ عکسها و تصاویر

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال