برخی مسئولان هنوز عمق فاجعه را درک نکرده‌اند


وزیر نیرو گفت: به نظر می رسد بخشی از بدنه اجتماع که برخی از مردم، کارشناسان حوزه های مختلف و حتی برخی مدیران و مسئولین را شامل می شود هنوز نسبت به ابعاد بحران آبی کشور آگاهی کاملی ندارند؛ اما بحران آب جدی تر از آن است که برخی تصور می کنند.

حمید چیت چیان اظهار داشت: در حالی که باید برنامه ریزی کلان و ملی و عزمی همگانی برای مقابله با بحران آبی که سالهاست کشور را تهدید می کند و هر چه پیش می رویم ابعاد آن گسترده تر می شود داشته باشیم، برخی بر روی آمار پایه کشور در مسائل آبی تشکیک می کنند.

وی افزود: به نظر می رسد بخشی از بدنه اجتماع که برخی از مردم، کارشناسان حوزه های مختلف و حتی برخی مدیران و مسئولین را شامل می شود هنوز نسبت به ابعاد بحران آبی کشور آگاهی کاملی ندارند؛ اما بحران آب جدی تر از آن است که برخی تصور می کنند.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: وزارت نیرو از روز نخست کار در دولت یازدهم، کارشناسی ها و برنامه هایی که در وزارت نیرو در دوره های قبل انجام شده بود را همچون دوی امدادی به کار گرفت و بررسی های جامعی در سه سال اخیر انجام داد و اکنون راهکارها برای مقابله با بحران آبی کشور مشخص است و ما پیشنهادات وزارت نیرو را در قالب راهکارهای لازم برای مقابله با بحران آبی به مجلس فرستاده ایم که قرار است در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه بررسی های لازم بر روی راهکارهای وزارت نیرو انجام شود.

این عضو کابینه دولت تصریح کرد: وزارت نیرو با تمام قدرت و با حداکثر ظرفیت در کنار و در خدمت نمایندگان مجلس شورای اسلامی است تا برنامه ششم توسعه آنطور در نهایت تدوین و ابلاغ شود که در قالب آن راهکارهای موثر و اجرایی برای مقابله با بحران آبی کشور داشته باشیم.

 

منبع: تسنیم

 

[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال