http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

دردسر مجرم اینترنتی برای زن ساده لوح

دردسر مجرم اینترنتی برای زن ساده لوح

 هفته گذشته زن جوانی با حضور در پلیس فتای استان گلستان از فردی که در تلگرام او را برای اخاذی تهدید کرده بود، شکایت کرد.

 هفته گذشته زن جوانی با حضور در پلیس فتای استان گلستان از فردی که در تلگرام او را برای اخاذی تهدید کرده بود، شکایت کرد. شاکی به افسر تحقیق گفت: چند هفته‌ای است فردی ناشناس برایم از طریق تلگرام پیام‌های تهدیدآمیز ارسال می‌کند. فرد مزاحم در این پیام‌ها می‌گفت به اطلاعات شخصی، خانوادگی و حتی عکس و فیلم‌های خصوصی و خانوادگی‌ام دست پیدا کرده و آن را بزودی در تلگرام و دیگر فضاهای مجازی منتشر می‌کند. ابتدا به این پیام‌ها توجهی نکردم تا این که او بخشی از اطلاعات و اسرار خانوادگی و حتی چند عکس خصوصی‌ام را ازطریق تلگرام برایم فرستاد و معلوم شد او به همه اطلاعات شخصی و خانوادگی‌ام دسترسی دارد. حتی می‌دانست من با چه کسانی در تلگرام صحبت کرده‌ام.

زن جوان ادامه داد: فرد مزاحم تهدید کرده بود که باید با او ارتباط دوستی داشته باشم و برای منتشر نشدن اطلاعات و عکس‌های خصوصی و خانوادگی و چت هایم، طی چند مرحله ده میلیون تومان به او بپردازم. از ترس این‌که او تهدیدهایش را عملی کند، تصمیم گرفتم از پلیس کمک بگیرم.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات پلیس فتای استان گلستان برای دستگیری مزاحم اخاذ آغاز و مرد مغازه‌داری در این رابطه دستگیر شد. متهم با انتقال به پلیس فتای استان گلستان در بازجویی به سرقت اطلاعات شاکی به قصد اخاذی از وی اعتراف کرد.

متهم به ماموران گفت: زن جوان، یکی از مشتریان مغازه‌ام بود. یک روز که برای خرید آمده بود، متوجه شدم گوشی جدیدی خریده است. در گفت‌وگو با او دریافتم که بلد نیست با آن کار کند.

به او پیشنهاد کردم اجازه دهد گوشی‌اش را تنظیم کنم که در این هنگام اطلاعات و عکس‌های گوشی‌اش را به گوشی خودم انتقال دادم. پس از آن وسوسه شدم از او اخاذی کنم. در ادامه کد اشتراک پنج رقمی تلگرامش را در گوشی‌ام فعال کردم و با این ترفند می‌توانستم به اطلاعات روزانه او دسترسی پیدا کنم. به‌دنبال اخاذی از او بودم که ناکام مانده و دستگیر شدم.

سرهنگ حبیب‌الله رجبلی، رئیس پلیس فتای استان گلستان در این باره به جام‌جم گفت: با اعتراف متهم برای او قرار قانونی صادر و وی روانه زندان شد. تحقیقات برای مشخص شدن دیگر جرایم وی ادامه دارد. وی با هشدار به کاربران گوشی‌های هوشمند از آنها خواست به هیچ عنوان اطلاعات شخصی، خانوادگی و عکس و فیلم‌هایشان را در گوشی‌های تلفن همراه که اطلاعات آن قابل هک کردن است، قرار ندهند. زیرا با سرقت اطلاعات و محتویات ثبت شده در گوشی‌هایشان به دردسر خواهند افتاد.

رجبلی افزود: برای تنظیم اطلاعات گوشی خود به نمایندگی‌های معتبر مراجعه کنند و گوشی‌های خود را در اختیار افراد غریبه قرار ندهند تا اطلاعاتشان مورد سوء استفاده قرار نگیرد. حتی عکس و اطلاعات شخصی و خانوادگی و اطلاعات کاری خود را در گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های شخصی، تبلت و لپ‌تاپ ذخیره نکنند. اگر قصد عضویت در شبکه‌های اجتماعی دارند، تصاویر شخصی‌شان را در پروفایل‌های خود قرارندهند.

جام جم

110

 

 

منبع : جام نیوز

 

 

این مطلب در سایت "سیمرغ" منتشر شده است.

منبع: سایر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام طراح و عکاس در فروشگاه اینترنتی استارت کالا مشهد
شربت متادون عامل بیشترین مسمومیت های دارویی
حادثه برای هواپیمای حامل معاون ترامپ در فرودگاه نیویورک
شلیک موشک بالستیک به فرودگاه جده
نظر سعید حجاریان درباره فیلم «سیانور»
فیلم جوانب هفته هفتم لیگ فوق العاده فوتسال -دانلود و پخش
پیگیر گشودن گره کور حصر، رفع محدودیت‌های خاتمی و رفع فشارها بر دانشجویان باشید
جمهوریخواهان طرح تمدید ۱۰ ساله تحریم‌های ایران را به کنگره می‌برند
اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومان در دو بانک ملی و ملت
استخدام طراح در مرکز چاپ و لیزر پارسه در رشت
ویدیو فیلم دید نزدیک ویدیویی به نوار ابزار MacBook Pro 2016 اپل ( آپارات )
برخی دولتمردان در بحث اقتصاد مقاومتی فقط حرف می زنند
فروچاله های اعتبار سرنوشت دیندارلو را به کما برد
خیمه های معرفت در ایام اربعین در استان کرمانشاه برپا می شود
اهدای خون در خراسان جنوبی ۶ درصد افزایش داشت
نخستین "سینمای کودک و نوجوان" در چهارمحال و بختیاری راه اندازی می شود
هفته بسیج دانش آموزی یادآور حماسه شهید فهمیده ها است
فیلم برنامه کامل ورزش فوتبال ۱۲۰ قسمت دوم (۹۵/۰۸/۰۶) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم نبض ورزش: وارسی صعود تیم ملی جوانان به جام بین المللی
استخدام حسابداروکارشناس فروش درشرکت بهجوش درتهران واصفهان
تبلیغات