نصاب سطح بندی هرسال براساس توانایی شرکت کنندگان تغییر می کند/ رونمایی از آلبوم اجرای سال گذشته گروه های تواشیح در مسابقات امسال


با دیگران به اشتراک بگذارید

نصاب سطح بندی هرسال براساس توانایی شرکت کنندگان تغییر می کند/ رونمایی از آلبوم اجرای سال گذشته گروه های تواشیح در مسابقات امسال

خبرگزاری فارس: نصاب سطح‌بندی هرسال براساس قدرتمندی شرکت‌کنندگان تغییر می‌کند/ رونمایی از آلبوم اجرای سال گذشته گروه‌های تواشیح در مسابقات امسال

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از تغییر نصاب سطوح ممتاز و مناسب مسابقات سراسری قرآن کریم براساس قدرتمندی شرکت‌کنندگان در هر سال گزارش کرد.

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور در برنامه رصد شبکه قرآن به بیان توضیحاتی درباره مسابقات سراسری قرآن کریم توجه کرد.

تغییر نصاب سطوح مناسب و ممتاز براساس سطح فنی شرکت‌کنندگان در هرسال

حسینی درخصوص آخرین تغییرات در سطح‌بندی مسابقات نقل کرد: طی نشست‌ای که اخیراً با داوران مسابقات و اعضای کمیته فنی داشتیم تصمیم تصمیم گرفت که نصاب مسابقات برای سطوح ممتاز و مناسب هر سال بر اساس شرایط قاریان و حافظان در همان سال تعیین شود یعنی اگر سطح فنی افراد در یک سال بالا یا پایین شد براساس سطح شرکت‌کنندگان نصاب امتیازات تعیین می‌شود.

وی اضافه کرد: امکان می دارد این اتفاق بعد از برگزاری فینال رخ دهد، یعنی بعد از مسابقه فینال اگر داوران احساس کنند سطح تلاوت‌ها بالا‌تر و یا پایین‌تر فرا رسیده بر اساس آن نصاب نمره را برای تعیین قاری ممتاز و یا مناسب تغییر می‌دهند.

نمایندگان کشور در مسابقات بین‌المللی در اردوی ارزیابی انتخاب می‌شوند و این موضوع نهادینه شده است

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره دلایل اعلام نمرات متسابقان نقل کرد: شاید اگر نمرات شرکت‌کنندگان اعلام نشود در اعزام آنها به مسابقات خارجی قادر باش آسان‌تر عمل کرد اما آنچه مطرح می‌شود این است که قاری یا حافظ با اطلاع از نمرات خود به نقاط ضعف و قوت پی‌برده و خود را آماده‌تر می‌کند، از طرفی باید این موضوع نهادینه شود که نمره مسابقات ارتباطی به اعزام به مسابقات بین‌المللی ندارد و انتخاب در اردوی ارزیابی انجام می‌شود. البته این کار سال گذشته انجام شد و برای شرکت‌کنندگان جا افتاد که فرایند انتخاب در اردو انجام می‌شود.

پخش زنده مسابقات همه رشته‌ها از شبکه و رادیو قرآن

حسینی از پوشش زنده مسابقات همه رشته‌ها گزارش کرد و نقل کرد: یکی از دلایل ادغام رشته‌های گوناگون مسابقات بهره گیری از ظرفیت رسانه‌ای مسابقات قرآن برای دیگر رشته‌ها بود و با این اتفاق امسال همه رقابت‌ها از روز اول تا روز آخر به صورت زنده انتشار داده خواهد شد، همچنین مسابقات زنان هم امسال خوب تر از سال‌های گذشته در رسانه‌ها پوشش داده خواهد شد و آیین آغازین و اختتامه رقابت‌های بانوا از شبکه قرآن به صورت زنده پخش می‌شود.

آلبوم اجراهای گروه‌های تواشیح و مبتهلان امسال رونمایی می‌شود

وی با اشاره به پخش زنده مسابقات تواشیح و ابتهال نقل کرد: سال گذشته وعده‌ دادیم در مسابقات تواشیح و ابتهال کار مخصوص رسانه‌ای انجام می‌شود و بر اساس آن همه اجرا‌ها ضبط شد و در آیین اختتامیه مسابقات امسال آلبوم اجراهای سال گذشته رونمایی خواهد شد.

****************************

متن از : فرنگيس ض.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گره به باد مزن گر چه بر مراد رود
««« »»»
که اين سخن به مثل باد با سليمان گفت

نصاب سطح بندی هرسال براساس توانایی شرکت کنندگان تغییر می کند/ رونمایی از آلبوم اجرای سال گذشته گروه های تواشیح در مسابقات امسال

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال