قرار بود «سیف الله داد» مختارنامه را بسازد/ علاقه برای ساخت سریالی درباره زندگی زهیر بن قین


با دیگران به اشتراک بگذارید

قرار بود «سیف الله داد» مختارنامه را بسازد/ علاقه برای ساخت سریالی درباره زندگی زهیر بن قین

خبرگزاری فارس: قرار بود «سیف‌الله داد» مختارنامه را بسازد/ علاقه برای ساخت سریالی درباره زندگی زهیر بن قین

آماده کننده «مختارنامه» گفت: اگر بخواهم حس درونی خودم را بیان کنم باید نقل بکنیم که هیچ گاه از دیدن این سریال تلوزیونی سیر نمی‌شوم.

«محمود فلاح» آماده کننده سریال تلوزیونی «مختارنامه» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس گفت: این روزها مشغول پیگیری برای ساخت سریال تلوزیونی «میرآب» هستم اما متاسفانه تا این لحظه نتیجه‌ای به دست نیامده است،‌حتی به دفتر آقای آشنا هم نامه‌ای فرستادیم برای خواست قرار حضوری اما با اینکه بارها پیگیری کردیم، اما هنوز با این قرار موافقت نشد.

وی در ادامه درباره سریال تلوزیونی‌های تلویزیون در محرم امسال نیز گفت: متاسفانه امسال دست سازمان برای پخش سریال تلوزیونی محرمی خیلی خالی است و همانطور که می‌بینیم بیشتر شبکه‌ها به بازپخش سریال تلوزیونی‌های قدیمی بسنده کرده‌اند. اما امیدوارم در سال‌های فرا رسنده اینچنین نباشد و آثار خوب و الف مخصوص‌ای برای این ماه عزیز تولید شود،‌حال اصلا اهمیتی نمی دارد که من بسازم و یا دوستانم.

وی با اشاره به بازپخش هر ساله سریال تلوزیونی «مختارنامه» در این روزها نیز بیان داشت: اگر بخواهم حس درونی خودم را بیان کنم باید نقل بکنیم که هیچ گاه از دیدن این سریال تلوزیونی سیر نمی‌شوم.

این آماده کننده در ادامه اضافه کرد: برایم جالب است که هر بار این سریال تلوزیونی را تماشا می‌کنم، بیشتر و خوب تر درباره دیالوگ و مفاهیم درونی آن متوجه می‌شوم و به همین دلیل دیدنش برایم بسیار دلپذیر است.

فلاح ادامه داد: امیدوارم باز هم لطف خداوند شامل حالم شود و بتوانم از این دست سریال تلوزیونی‌ها برای تلویزیون بسازم که به واژه ای توشه جهان و آخرتم باشد. اما در این میان ساخت این سریال تلوزیونی‌ها بودجه زیادی می‌خواهد و نمی‌توان با هزینه شخصی آن را تولید کرد.

وی درباره سکانس‌های کنار زده شده از این سریال تلوزیونی نیز گفت: همانطور که همه می‌آگاهی دارید سکانس شهادت حضرت عباس (ع) از این سریال تلوزیونی کنار زده شده بود که حدود ۱۸ دقیقه بود،‌اما فقط ۴ دقیقه از آن در اینترنت انتشار داده شد. امیدوارم روزی مردم این سکانس را به طور کامل ببینند.

آماده کننده سریال تلوزیونی «کلانتر» ادامه داد: از سالها پیش دوست داشتم اثری درباره زندگی زهیر بن قین بسازم. حتی نگارنده و کارگردان آن نیز مرحوم فریبرز صالح بود، در ادامه رئیس وقت سازمان آقای ضرغامی بود که با نیمی از بودجه تولید این اثر که حدود ۲ میلیون تومان بود،‌ موافقت کردند. این شخصیت مذهبی تاریخی از آن دسته افرادی است که می‌توان بیشتر به آن توجه کرد. اگر روزی قرار باشد تا این سریال تلوزیونی را بسازیم به همان ۱۰ قسمت اکتفا می‌کنیم که در دهه محرم انتشار داده شود.

وی با اشاره به تولید و ساخت سریال تلوزیونی «مختارنامه» نیز گفتمان‌هایی را مطرح کرد و گفت: در تولید سریال تلوزیونی «امام علی (ع) مدیر کل تولید بودم و همانجا با میرباقری مشارکت داشته بودم. همان وقت آقای رضابالا (مدیر نقش و برنامه سیما) پیشنهاد ساخت سریالی با نام «توابین» که بعدها به «مختارنامه» تغییر نام داد را به ما پیشنهاد کردند.

فلاح در ادامه بیان داشت: گزینه اول کارگردانی برای مسئولین سیما سیف الله داد بود،‌ اما معتقد بودم که میرباقری قدرتمندی ساخت اینگونه آثار را در ساخت سریال تلوزیونی «امام علی (ع)» نمایان کرده است و ایشان را به سازمان سفارش کردم که آن وقت پس از تولید سریال تلوزیونی «امام علی (ع)» اختلافی بین میرباقری و تلویزیون بوجود فرا رسیده بود و من بر آن شدم تا این اختلاف را از بین برم. در نهایت و پس از برگزاری چند نشست با لاریجانی،‌مهاجرانی و … این کدورت‌ها از بین برده شد و میرباقری به عنوان کارگردان «مختارنامه» برگزیده شد.

تصویربرداری سریال تلوزیونی «مختارنامه» به کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی محمود فلاح از سال ۸۳ تا ۸۸ ادامه داشت و پخش این سریال تلوزیونی در برج مرداد ۹۰ به پایان رسید. این اثر درباره قیام مختار برای شبکه یک سیما تولید و در سال این سریال تلوزیونی به قصه مختار ثقفی مکنی به ابواسحاق، که پس از حادثه عاشورا به خونخواهی برمی‌خیزد، می‌توجه کند. این سریال تلوزیونی در ۴۰ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای از صدا و سیمای جمهوری اسلامی کشورمان انتشار داده شد.

————————————-

نگارنده : آبگينه ث.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اعتمادی نيست بر کار جهان
««« »»»
بلکه بر گردون گردان نيز هم

قرار بود «سیف الله داد» مختارنامه را بسازد/ علاقه برای ساخت سریالی درباره زندگی زهیر بن قین

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال