۴۹۳ واحد صنعتی و ۴۳۴ واحد کشاورزی در انتظار دریافت تسهیلات


با دیگران به اشتراک بگذارید

۴۹۳ واحد صنعتی و ۴۳۴ واحد کشاورزی در انتظار دریافت تسهیلات

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از ثبت‌نام ۹۲۷ واحد تولیدی و صنعتی در سامانه بهین کشف کن گزارش کرد و نقل کرد: از این تعداد ۴۹۳ واحد صنعتی و ۴۳۴ واحد کشاورزی بوده است.

تصویر و عکس   ۴۹۳ واحد صنعتی و ۴۳۴ واحد کشاورزی در انتظار دریافت تسهیلات

احمد ذاکری در نقل کرد‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اصلی موانع جلو روی نقش تسهیلات رونق تولید اظهار داشت: عدم وحدت رویه در بانک‌های استان درباره بررسی و دریافت مدارک به دبیرخانه‌ها، عدم ارائه گزارش پیگیری‌ها و وضعیت درخواست‌ها توسط بانک‌ها به دبیرخانه سازمان صنعت معدن و تجارت برای انجام تذکرات لازم و لزوم داشتن گردش مالی در بانک مربوطه جهت بررسی درخواست‌ها از جمله این موارد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم اضافه کرد: برخلاف بخشنامه بانک مرکزی برخی از بانک‌های عامل به خاطر بدهی معوقه همراهی لازم را انجام نمی‌دهد و از بررسی نقش‌ها امتناع می‌ورزند، همین موضوع مانعی برای اعطای تسهیلات رونق تولید است.

وی با بیان اینکه برخی بانک‌ها بر دریافت صورت‌های مالی حتی در مواردی که مبلغ خواستی زیر ۱۰ میلیارد ریال است اصرار دارند عنوان کرد: پایین بودن سقف تسهیلاتی که نیاز به صورت‌های مالی ندارند و لزوم ارائه وثایق ساده البیع و عدم پذیرش محل اجرای نقش نیز از جمله معضلات در اجرای نقش تسهیلات رونق تولید است.

ذاکری با اشاره به اینکه پذیرش وثیقه‌های مخلوطی توسط بانک‌ها یکی از راهکاری عالی برای رفع این معضلات است خاطرنشان کرد: پذیرش محل اجرای نقش به‌عنوان وثیقه، پذیرش ضمانت‌نامه شرکت شهرک‌ها به عنوان وثیقه، لحاظ نکردن بدهی معوق توسط بانک‌ها به‌عنوان پیش‌شرط و ادامه ثبت‌نام از متقاضیان نیز از جمله راهکارهایی است که می‌تواند معضلات جلو روی این نقش را از بین برد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از ثبت‌نام ۹۲۷ واحد تولیدی و صنعتی در سامانه بهین کشف کن گزارش کرد و عنوان کرد: از این تعداد ۴۹۳ واحد صنعتی و ۴۳۴ واحد کشاورزی بوده است.

— اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد —

نگارش توسط : ايرانبانو ه.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سزد کز خاتم لعلش زنم لاف سليمانی
««« »»»
چو اسم اعظمم باشد چه باک از اهرمن دارم

۴۹۳ واحد صنعتی و ۴۳۴ واحد کشاورزی در انتظار دریافت تسهیلات

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال