http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

نبود آزمایشگاه استاندارد در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان مشکلی جدی است

نبود آزمایشگاه استاندارد در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان مشکلی جدی است

با دیگران به اشتراک بگذارید

نبود آزمایشگاه استاندارد در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان مشکلی جدی است

مدیرعامل منطقه مخصوص اقتصادی سلفچگان با تأکید بر اینکه واردات بی رویه محصولات مشابه تولید داخل از بزرگ‌ترین چالش‌های واحدهای تولیدی است گفت:‌ عدم آزمایشگاه استاندارد مجهز سبب تغییر معیارهای استاندارد در خارج می‌شود و کالا از مرز مرجوع می‌گردد.

تصویر و عکس   عدم آزمایشگاه استاندارد در منطقه مخصوص اقتصادی سلفچگان معضلی جدی است

سید مهدی طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، به دارازا کشیدن تأییدیه استاندارد کالاهای صادراتی و وارداتی را از جمله معضلات تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران برشمرد و اظهار داشت: کاهش وقت و پیشنهاد استقرار آزمایشگاه‌های مجهز در اداره استاندارد منطقه مخصوص و حتی المقدور عدم ارسال کالا به تهران و قم و دیگر شهرها برای امتحان راهکار رفع این مشکل است.

مدیرعامل منطقه مخصوص اقتصادی سلفچگان اضافه کرد: اداره استاندارد مستقر در سلفچگان که در سال ۸۷ تأسیس شده به تأیید استاندارد کالاهای وارداتی و صادراتی بر اساس کد تعرفه می‌پردازد ولی در بعضی موارد به جهت عدم آزمایشگاه استاندارد مجهز، به ناچار کالا را به تهران، کرج، قم … ارسال می‌کنند.

وی ادامه داد: در صورت وجود آزمایشگاه قوی و مجهز، تأییدیه استاندارد کالا به داراز نمی‌انجامد زیرا گاهی پیش می‌فرا رسد جوابیه استاندارد ۲ تا ۳ ماه طول می‌کشد، که این خود سبب تغییر معیارهای استاندارد در خارج می‌شود و کالا از مرز مرجوع می‌گردد.

طباطبایی بالا بودن تعرفه‌های گمرکی در خصوص مواد اولیه از دیگر مشکلاتی است که جلو روی سرمایه‌گذاران آگاهی داشت و گفت: زمانی تولیدکننده مستقر در منطقه مخصوص با تعرفه بالای مواد اولیه نسبت به تعرفه پایین‌تر محصول مشابه وارداتی مواجه می‌شود، طبیعتاً انگیزه‌اش برای تولید کاهش می‌کشف کند در این راستا پیشنهاد می‌شود در این تعرفه‌ها تجدید نظر شود.

مدیرعامل منطقه مخصوص اقتصادی سلفچگان با تأکید بر اینکه واردات بی رویه محصولاتی که در کشور نیز مشابه آن، تولید می‌شود از  بزرگ‌ترین درگیری‌های واحدهای تولیدی است خاطرنشان کرد: متأسفانه واردات این نوع محصولات با تعرفه پایین صورت می‌گیرد که قادر باش رقابت واحدهای داخلی برای تولید و به فروش رسان محصولات خود را کاهش می‌دهد.

وی سفارش کرد: از واردات این نوع محصولات از طرق گوناگون نظیر وضع تعرفه بالا پیش گیری شود.

طباطبایی تصریح کرد: مراجعان خارجی زیادی به مخصوص بعد از پسابرجام برای بررسی سرمایه‌قرار دهی در منطقه مخصوص اقتصادی سلفچگان، مراجعه کردند که در صورت تصمیم جهت سرمایه‌قرار دهی در منطقه، با معضلات زیادی از جانب نهادهایی چون سازمان سرمایه‌قرار دهی استان، اداره مالیات، اداره ثبت و … مواجه هستند.

مدیرعامل منطقه مخصوص اقتصادی سلفچگان ادامه داد: برای رفع این مشکل نیز در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و مخصوص و همچنین در سازمان سرمایه‌قرار دهی استان نماینده‌ای برگزیده شود که به قوانین بانکی، اداره ثبت، مالیات، تأمین اجتماعی و دیگر امور لازم و مربوط به سرمایه‌قرار دهی سرمایه‌گذاران خارجی کاملاً مسلط باشد و به امر تعلیم و اطلاع‌منتقل کنی توجه بکند تا رویه‌ای گشایش کشف کند که منجر به جذب سرمایه‌گذار خارجی بیشتر، شود و معضلات آنها به صورت سیستماتیک یکجا حل شود یا اصلاً معضلات این چنینی برای آنها ایجاد نشود.

به نقل کرده وی، عدم آگاهی لازم برای سرمایه‌قرار دهی به مخصوص سرمایه‌قرار دهی خارجی در کشورمان به طور خاص در منطقه مخصوص اقتصادی سلفچگان را از دیگر معضلات در این منطقه است که پیشنهاد می‌شود شورای عالی مناطق آزاد و مخصوص در چارچوب وظایف و نقش کلیدی به منظور اطلاع‌منتقل کنی و ایفای نقش، باید اقدامات فعال‌تری در خصوص حضور در همایش‌های بین المللی، عضویت در سایت‌های دنیاای و تبلیغات به انجام رساند. در این راستا هماهنگی مستمر و کامل با سازمان سرمایه‌قرار دهی خارجی و وزارت امور خارجه توسط شورای عالی تاثیر می دارد.

عدم اعتبار کافی جهت پشت سر گذاشتن پروژه راه آهن، عدم استقلال کافی منطقه مخصوص از سازمان‌ها و همچنین ارائه ناکافی خدمات لازم و عدم اجرای عالی قوانین و مقررات از سوی سازمان‌ها و ادارات در خصوص منطقه مخصوص اقتصادی سلفچگان و عدم تسهیلات کافی در رابطه با صادرات فرآورده‌های نفتی از دیگر مشکلاتی است که طباطبایی جلو روی فعالان منطقه مخصوص اقتصادی سلفچگان برشمرد.

**ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد**

نگارنده: سامان ط.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اگر غم لشکر انگيزد که خون عاشقان ريزد
««« »»»
من و ساقی به هم تازيم و بنيادش براندازيم

نبود آزمایشگاه استاندارد در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان مشکلی جدی است

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
اسکای نیوز از شورش علیه داعش در موصل خبرداد
عکسی دیده نشده از کودکی خواننده پاپ
استخدام ۳ ردیف شغلی در شرکت داده پردازان دوران
«دمشق» از دریچه متفاوت (۱۶ عکس)
موج پیام تسلیت برای سگ بازیگر ایرانی! +عکس
حضور پررنگ تقلبی‌ها در بازار پوشاک
روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | یکشنبه ۲ آبان ۹۵
مخاطبان "قرار عاشقی" خانواده شهید خود را در "چهل چراغ" تماشا کنند
با خوردن این موز دوساعته می میرید
شماره‌ای که تعجب شهروندی را پس از ۳۷ سال برانگیخت
استخدام کارشناس ارشد فروش و بازاریابی در ۴ حوزه در تهران
عاداتی که سیستم ایمنی شما را ضعیف کرده و شما را آماده بیماری می کنند
عکس کمتر دیده شده از ترامپ و دخترش
پیام ترابرد کوتاه شد
روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | یکشنبه ۲ آبان ۹۵
سینما به لحاظ گستردگی گونه های مختلف در حال کوچک شدن است/ کوچک شدن سینما باعث مهجوریت کارگردانان بزرگ شده است
ارتش سوریه: با نیروهای ترکیه مانند اشغالگران رفتار خواهیم کرد
کاهش نرخ سود تسهیلات صادراتی
استخدام مدیر اجرایی/داخلی در شرکت مهندسی سایبرتک
بارگذاری هرگونه صدا و تصویر بدون مجوز صدا و سیما ممنوع است