http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

علائم و علایم کسالت کنار

علائم و علایم کسالت کنار

با دیگران به اشتراک بگذارید

علائم و نشانه های بیماری گوشه

تصویر و عکس علائم و نشانه های مریضی گوشه

تاکنون درباره مریضی گوشه چیزی شنیده اید ؟این پیامد با چه علامت هایی در بدن مبتلایان به وجود مییاید ؟به این اختلال لیزورزوم نیز می گویند می خواهیم انواع این مریضی ارثی و ژنتیکی را بشناسیم و راهکارهای درمانی هریک را چک کنیم چه پیشنهادهایی به رفع علائم و درمان این اختلال یاری میرسانند توصیه های پزشکی گوناگون در این زمینه را در اختیارتان می گذاریم.

لیزورزوم چیست؟

اما لیزورزوم چیست؟ درداخل تمام سلول‌های بدن، ارگانی وجود دارد به نام لیزوزوم که بوسیله آنزیم‌هایی که درون آن وجود دارد، مواد زائد موجود در سلول تجزیه شده و از بین می‌روند.

مریضی گوشه، با نقص در فعالیت یا کمبود آنزیم بتا – گلوکوسربروزیدا و در نتیجه تجمع گلوکوسربروزید در ماکروفاژهای بافتی که در کبد، طحال و مغز استخوان و گاهی در ریه، کلیه و روده کشف کرد می‌شوند، شناسایی کرده می‌شود.

مریضی گوشه مرتبط با کار لیزوزوم ها است، به این معنی که در این مریضی به علت کمبود یکی از آنزیم های لیزوزوم اختلالاتی در کارکرد بدن به وجود می‌آید که باعث ذخیره سازی ماده زائد( موکو پولی ساکارید) در بدن شده و به سلول زیان می‌رساند.

گوشه یک مریضی اتوزومال مغلوب است، یعنی به صورت ژنتیکی و وابسته به DNA افراد از یک نسل به نسل دیگر منتقل می‌شود.

علائم مریضی گوشه

بسته به بافتی که در بدن این معضل را یابد، علائم مریضی فرق می دارد.به عنوان مثال چشم، استخوان، کبد ، طحال و دستگاه عصبی مرکزی امکان می دارد درگیر شوند و در نتیجه علائم ویژه این ارگان‌ها،  ایجاد می‌شود.

مریضی گوشه دو نوع دارد: در نوع اول و دوم، کمبود یک نوع آنزیم، باعث مریضی می‌شود و در هر دو نوع، کبد و طحال درگیر شده و بزرگ می‌شوند.اما در نوع اول، مریضی از زمان جنینی شروع شده و اختلال رشد و ناهنجاری‌های استخوانی و شکستگی‌ها بروز می‌کند اما چالش دستگاه مغزی وجود ندارد.

نوع دوم مریضی گوشه، از دو ۲ سالگی به بعد ایجاد می‌شود. در نوع دوم، ناهنجاری‌های استخوانی وجود ندارد اما دستگاه عصبی مرکزی ( مغزی ) درگیرشده و عقب افتادگی ذهنی ایجاد می‌شود و این معضل با افزایش سن پیشرفت می‌کند ودر نهایت احتمال دارد مریضی، به فلج ختم شود.

درمان

نقل شده این مریضی درمان خاصی ندارد و تنها راهی که روی آن تحقیق شده است، مهندسی ژنتیک است یعنی از طریق اصلاح ژن‌های  موجود در DNA کمبود آنزیم را برطرف می‌کنند.

اما نکته اصلی در مریضی گوشه درمان‌های حمایتی آن است. درگیری‌های استخوانی در مریضی گوشه دردآور بوده و بیماران امکان می دارد به ضد درد نیاز داشته باشند. بیماران اغلب دچار بحران حاد استخوانی – درد شدید می‌شوند.

تعدادی از فرآورده‌های گوناگون ERT برای درمان مریضی گوشه وجود دارند.

با تشخیص زودهنگام مریضی گوشه، می قادر باش از پیشرفت این مریضی پیش گیری کرد. بروز علائم خوب ترین راه تشخیص مریضی گوشه است. علاوه بر تشخیص زودهنگام، از آنجایی که مریضی گوشه یک مریضی ارثی و ژنتیکی است که نسل به نسل منتقل می‌شود، نقل شده، دستکاری ژنتیکی و دوباره‌سازی سلول‌های زیان دیده خوب ترین راه درمان  مریضی گوشه است.

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
روند زندگی جدید بر مبنای روشنایی با شمع باعث مشکلات تنفسی می شود
قیمت خودروهای شرکت کیا در بازار
استخدام منشی،حسابدار،طراح وب سایت در موسسه تکنیک کاران
جامعه شناسی روسپی‌گری
باشگاه تراکتورسازی: قضاوت جانبدارانه داور بازی با فولاد احساس شد
استخدام برنامه نویس asp.net در فروشگاه اینترنتی شیکسون
مصاحبه معاون بازاریابی بخش پلی استیشن به مناسبت عرضه پلی استیشن VR
گزینه‌های 2 وزارتخانه برای معرفی به مجلس
پوکمون گو اولین بازی موبایلی که توانست ۶۰۰ میلیون دلار به جیب بزند
آتش بس حلب 3 روز تمدید شد
استخدام کادر فروش،اداری،مالی،فنی،منابع انسانی،بازاریابی در مبناتلکام
بررسی عوارض متی مازول برای مادران شیرده
حرف‌های جنجالی اکبر عبدی درباره شریفی‌نیا و فراستی
پناه گرفتن پشت عبای رهبر
فدراسیونی ها می خواهند از نفرات و دوستان خودشان استفاده کنند
استخدام کارشناس بازاریابی و فروش،تکنسین ماشین آلات اداری
جلوگیری تگ خودکار فیس بوک را غیرفعال کنیم؟
پلیس آلمان به بچه ها بعد از تصادف خرس تدی میدهد
توافق با ۴کشور آسیای میانه برای ترانزیت کالا از ایران
هارد دیسک پلی استیشن 4 پرو قابل تعویض است