بازگشت پیکر شهید‌ به خانه پس از ۳۳ سال


خبرگزاری فارس: به‌دنبال تبادل پیکر مطهر جمعی از شهدا در ۱۳ مهرماه سال جاری، پیکر مطهر جانشین تیپ ۲۱ امام رضا(ع) سردار شهید حسن آزادی که در محور رطه در عملیات خیبر به‌درجه رفیع شهادت نائل آمده بود در میان شهدای تازه تفحص شده شناسایی شد.

پیکر ۷۸ شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس هفته گذشته وارد کشور شد که پیکرهای مطهر شهیدان حسن آزادی، مرتضی طباطبایی و علی‌اکبر کرمانی از مشهد، ابوالفضل روشنک از نیشابور و نجیب الله معصومی از تربت‌حیدریه در میان آن‌ها بود.

پیکرهای مطهر این شهیدان بعدازظهر شنبه وارد مشهد می‌شود و مردم و مسؤولان در مراسمی ویژه از آنان استقبال می‌کنند.

 

بازگشت پیکر شهید‌ به خانه پس از 33 سال 

هم‌چنین مراسم وداع با این شهیدان بعد از نماز مغرب و عشا در مجتمع آیه‌های مشهد واقع در بزرگراه شهید کلانتری برگزار می‌شود.

شهید آزادی در عملیات بیت‌المقدس که منجر به آزادی ﺧﺮﻣﺸﻬﺮ ﺷﺪ نقشی فعال داشت؛ از ﻛﺎرﻫﺎی ﻣﻬﻢ و باارزش شهید آزادی ﺗﺸﻜﻴﻞ ﻳﮕﺎن ﺣﻔﺎﻇﺖ ﺳﭙﺎه ﻣﺸﻬﺪ ﺑﻮد که خنثی‌سازی ﻃﺮح سوءقصد ﺑﻪ ﺗﻮﻟﻴﺖ آﺳﺘﺎن ﻗﺪس رﺿﻮی ازجمله اقدامات مهم وی در این دوره است.

ﺷﻬﻴﺪ آزادى در ﻗﺴﻤﺘﻰ از وﺻﻴ‪ﺖ‌ﻧﺎﻣﻪ ﺧﻮد ﺑﻪ خانواده‌اش ﭼﻨﻴﻦ ﺳﻔﺎرش می‌کند: موقعی که ﺷـﻬﻴﺪ ﺷﺪم، از ﺷﻤﺎ می‌خواهم ﭼﺸﻤﺎﻧﻢ را ﺑﺎز ﺑﮕﺬارﻳﺪ ﺗﺎ دﺷﻤﻦ ﻧﮕﻮﻳﺪ ﺷﻬﺎدت ﺑﺮ او ﺗﺤﻤﻴﻞ ﮔﺸﺖ بلکه ﺑﺎ دﻳﺪه ﺑﺼﻴﺮت در اﻳﻦ راه ﻗﺪم ﮔﺬاﺷﺘﻪ و ﺑﺎ ﻋﺰﻣﻰ راﺳﺦ آن را ﺑﻪ ﭘﺎﻳﺎن رﺳﺎﻧﻴﺪ؛ ﻫﻤ‌‌‌‌‌‌‌ﭽﻨﻴﻦ می‌خواهم ﻛﻪ دست‌هایم را ﺑﻴﺮون ﺑﮕﺬارﻳﺪ ﺗﺎ دﻧﻴﺎﻃﻠﺒﺎن و عافیت‌طلبان ببینند که از ﻣﺘﺎع دﻧﻴﺎ ﭼﻴﺰى ﺑﺎ ﺧﻮد نمی‌برم؛ ﻟﺒﺎس ﺳﭙﺎه ﻣﺮا از ﺧﻮﻧﻢ ﺳﺮخ ﻛﻨﻴﺪ و ﺟﻠﻮى تابوتم بگذارید؛ ﺑﻪ ﻫﻴﭻ‌وﺟﻪ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪداران را ﺑﻪ ﻣﻨﺰل ﻳﺎ ﺳﺮ ﻗﺒﺮم راه ﻧﺪﻫﻴﺪ و ﺑﻪ آﻧﻬﺎ ﺑﮕﻮﻳﻴﺪ که ﺣﺴﻦ ﺿﺪ ﺷﻤﺎ و ﺣﺎﻣﻰ ﺿﻌﻔﺎ ﺑﻮده اﺳﺖ و ﺑﺪاﻧﻴﺪ ﻛﻪ ﻋﺎﻗﺒـﺖ ﺷﻤﺎ ﻧﺎﺑﻮدى اﺳﺖ و ﻣﻦ و اﻣﺜﺎل ﻣﻦ ﻫﻤﻴﺸﻪ آﻣﺎده ﺷﻬﺎدت ﻫﺴﺘﻴﻢ؛ پس از ﺷﻬﺎدﺗﻢ ﮔﻞ ﺳﺮخ ﺑﻪ ﺳﻴﻨﻪ ﺧﻮد ﺑﭽﺴﺒﺎﻧﻴﺪ، زﻳﺮا ﻛﻪ ﻣﻦ از ﻣﺮگ ﻧﻤﻰﻫﺮاﺳﻢ ﭼﻮن ﻛﻪ ﺑﻌﺪ از ﻣﺮگ، زﻧﺪﮔﻰ ﺗﺎزه من شروع می‌شود و انگار تازه از مادر متولد شده‌ام.

سردار شهید حسین آزادی در عملیات ﺧﻴﺒﺮ مورد اصابت ترکش راکت بالگردﻫای ﻋﺮاﻗﻰ ﻗﺮار‌ ﮔﺮﻓﺖ و در هشتم اسفند سال ۱۳۶۲ ﺑﻪ ﺷﻬﺎدت رﺳﻴﺪ.

اﻧﺘﻘﺎل ﭘﻴﻜﺮ ﻣﻄﻬﺮ این ﺷﻬﻴﺪ ﺑﻪ‌ علت آتش سنگین دشمن ممکن ﻧﺒﻮد، به همین دلیل ﭘﻴﻜﺮ ﺷﻬﻴﺪ ﻫﻤﺎن ﺟﺎ ﺑﺎﻗﻰ ﻣﺎﻧﺪ و ﺑﻪ‌ﻋﻨﻮان ﻣﻔﻘﻮدالاثر اﻋﻼم ﺷﺪ.

[ منبع این خبر سایت فان.دانلودانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال