دختر محجبه ایرانی در مسابقه سه گانه امریکا (۶ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

دختر محجبه ایرانی در رقابت سه گانه امریکا

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس فرزند محجبه ایرانی در رقابت سه گانه امریکا

فرزند محجبه ایرانی در رقابت سه گانه امریکا 

رقابت های سه گانه جزء سخت ترین مسابقه ها در جهان هستند که یک فرزند ایرانی با حجاب کامل در این رقابت ها حضور کشف کرد. شیرین گرامی ۲۶ ساله نخستین “سه گانه کار ” زن ایرانی است که امسال در مسابقات دنیاای “سه گانه ” – موسوم به فوت شد آهنین – در هاوایی آمریکا با حجاب اسلامی و به عنوان نماینده کشورمان شرکت خواهد کرد.

 

 سایت خبری ” sports illustrated” با پخش این خبر نوشت “شیرین گرامی ” که پیشتر با سابقه حضور با حجاب اسلامی در مسابقات سه گانه لندن (۲۰۱۳) رکورد دار شده است؛ برای نخستین بار به عنوان یک بانوی ایرانی با حجاب اسلامی کامل در مسابقات سه گانه در هاوایی آمریکا شرکت خواهد کرد.

 

حضور این بانوی ایرانی در مسابقات سه گانه هاوایی در حالی است که در روزهای گذشته چندین شطرنج باز زن از جمله یک شطرنج باز زن آمریکایی اعلام کرده اند به خاطر اجباری بودن پوشش حجاب حضور نمی دارند در مسابقات دنیاای شطرنج بانوان در کشورمان شرکت کنند.

 

مسابقات سه گانه در شهر ” کایلوا کونا ” هاوایی از روز شنبه (امروز) آغاز می شود و ورزشکاران از سر تا سر جهان از سه شنبه هفته گذشته به منظور شرکت در این مسابقات راهی این شهر شده اند.شیرین گرامی خود درباره حضورش در مسابقات سه گانه هاوایی نقل میکنید:” این نخستین بار است

 

که یک زن به نمایندگی از کشورمان در مسابقات فوت شد آهنین (سه گانه استقامتی شنا، دوچرخه سواری و دو) شرکت می کند. آنچه برای من اهمیتی می دارد ایجاد فرصت دسترسی ورزش سه گانه برای تمامی بانوان علاقه مند و بهره مندی از مزایای جسمانی، روانی و اجتماعی ورزش برای بانون است. به نظر من مساله مهم دسترسی بانوان به امکان انجام این ورزش است.”

 

بر اساس این گزارش شیرین گرامی روز شنبه برای نخستین بار به عنوان نماینده مجلسی کشورمان در مسابقات شنای ۲.۴ مایلی ، مسابقات دوچرخه سواری ۱۱۲ مایلی و نیز ماراتن ۲۶.۲ مایلی شرکت خواهد کرد.به نگاشته وب سایت ورزشی ” sports illustrated” زن گرامی با حضور خود در مسابقات سه گانه هاوایی، تبدیل به نمادی از سازش فرهنگ پوشش اسلامی با مسابقات ورزشی در سطح دنیاای خواهد بود.

 

او درباره پوشش کامل خود به این وب سایت ورزشی نقل کرده است: به نظر من نوع پوشش الزاما به عنوان یک مانع نیست. با فناوری های پیشرفته امروز می قادر باش تیپهایی طراحی کرد که هم بشود ورزش کرد و هم بدن خود را پنهان کند . من در این مسابقات فوق العاده کنجکاو هستم تا تاثیر نوع پوششم را بر فعالیت های ورزشی ام ببینم.”

 

او با اشاره به نوپا بودن این رشته ورزشی در کشورمان نقل میکنید در این رشته مردها نیز با معضلات زیادی از جمله امکانات مواجه هستند.زن گرامی مقیم بریتانیا – لندن – است.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس فرزند محجبه ایرانی در رقابت سه گانه امریکا

شیرین گرامی

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس فرزند محجبه ایرانی در رقابت سه گانه امریکا

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس فرزند محجبه ایرانی در رقابت سه گانه امریکا

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس فرزند محجبه ایرانی در رقابت سه گانه امریکا

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس فرزند محجبه ایرانی در رقابت سه گانه امریکا

 

 

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات