http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

به چه صورت شریک زندگی خود را در ۱۰ دقیقه بهتر بشناسیم؟

به چه صورت شریک زندگی خود را در ۱۰ دقیقه بهتر بشناسیم؟

با دیگران به اشتراک بگذارید

چگونه همسر خود را در ۱۰ دقیقه بهتر بشناسیم؟

تصویر و عکس چطور همسر خود را در ۱۰ دقیقه خوب تر بشناسیم؟

شناخت خوب تر همسر‎

 

گاهی ما فکر می‌کنیم چون با همسر خود زیاد صحبت می‌کنیم رابطه نقش می داری با او داریم، اما آیا واقعا می‌دانیم او به چه چیزی فکر می‌کند و چه حسی دارد؟ خیلی از ما به خاطر مشغله‌ شغلی، تحصیل یا سروکله زدن با بچه‌ها، به اندازه کافی وقت برای گوش دادن به حرف‌های همسرمان که مهم‌ترین شخص زندگی‌مان است، نداریم. درحالی که این موضوع بسیار اهمیتی می دارد که وقتی را به این کار اختصاص دهیم و در این زمان تمام توجهمان را به او معطوف کنیم.

 

تمرینی که در ادامه به آن اشاره می‌شود این کار را به شما تعلیم می‌دهد. در هفته حداقل باید ۳ بار یا بیشتر (بنا به نظر درمانگرتان) این تمرین را به انجام رسانید و روی زمان‌های عالی، از قبل با همسرتان به توافق برسید و آنها را یادداشت کنید تا از یاد برده نشوند.

 

شما به موارد زیر احتیاج خواهید داشت:

* ۲۰ دقیقه زمان 

* محیط ساکت برای مدتی که کسی مزاحم شما نشود. 

* یک ساعت که با آن حساب زمان را نگه دارید و جسمی که بتوانید آن را در دست بگیرید، فرقی نمی‌کند چه چیزی باشد!

 

برای انجام این تمرین، باید یکی از دوطرف، شی‌ای که به آن اشاره کردیم را در دست بگیرد و به این صورت نمایان کند که زمان او شروع شده است. سپس ۱۰ دقیقه در حالی که آن شیء را در دست گرفته‌اید، صحبت می‌کند. او می‌داند که می‌تواند این ۱۰ دقیقه را از هر چه دوست دارد، حرف زند بدون اینکه کسی صحبت او را قطع کند. هر چقدر محتوای حرف‌ها، شخصی‌تر باشد خوب تر است. مثلا می‌تواند از شعری که شنیده و دوست داشته‌، صحبت بکند یا می‌تواند از مسائلی که ارتباط می دارد و او را آزرده کرده، حرف زند، ولی نباید نشست تبدیل به فرصتی برای غرزدن شود چون استفاده زیاد از لغات منفی، باعث می‌شود طرف مقابل علاقه خود را به گوش دادن از دست بدهد. 

 

در جملات خود باید از ضمیر من زیاد بهره گیرید و مثبت باشید. اگر زمان زیاد آوردید، ایرادی ندارد ولی باید منتظر مانید تا ۱۰ دقیقه به پایان رسانده شود. همسرتان، این ۱۰ دقیقه را فقط گوش می‌دهد و مداخله نمی‌کند و میان حرف‌های شما نمی‌پرد. تنها استثناء وقتی است که متوجه معنی حرف‌ها نشود، در این صورت می‌تواند از شما بخواهد که آنچه گفته‌اید را دوباره تکرار کنید. 

 

حتما ضمن صحبت، تماس چشمی زیادی برقرار کنید و سر خود را به معنی موافقت تکان دهید و حالتی پذیرا و مثبت داشته باشید. به هیچ‌وجه اخم نکنید، دست به سینه نباشید و به طور کلی حالت پاسداری ای به خود نگیرید. 

 

وقتی نوبت طرف مقابل شد، شی‌ای که در دست داشتید، به او بدهید. معنی این کار این است که اکنون نوبت شماست که صحبت بکنید و او فقط گوش خواهد داد. اهمیتی می دارد که وقتی نوبت نفر دوم می‌شود، تمام وقت را به جواب دادن به حرف‌های نفر اول اختصاص ندهد بلکه حرف‌هایی که خودش دوست دارد را بزند. باید طوری حرف زند که انگار نفر اول است. در پایان این ۱۰ دقیقه با حالتی دوستانه از هم طلاق گیرید و هر کدام به کار جداگانه‌ای توجه بکنید تا فرصت فکرکردن به حرف‌های همسرتان را یابید. 

 

در فرصت بعدی که خواستید این تمرین را به انجام رسانید، فردی که بار اول،‌ در ابتدا حرف زده، این‌بار به عنوان نفر دوم، صحبت می‌کند. وقتی این کار را برای بارهای اول انجام می‌دهید، احتمالا وسوسه خواهید شد پس از این ۲۰ دقیقه در رابطه با آنچه نقل شد، بحث کنید تا برای حرف‌های خود استدلال بیاورید یا در رابطه با همسرتان قضاوت کنید، ولی این کار را نکنید. از قبل با هم به توافق برسید که تا ساعت‌ها یا حتی بیشتر، پس از این تمرین، در رابطه با آنچه گذشت، حرف نخواهید زد. هدف از این تمرین این است که به حرف‌های همسرتان با دقت و توجه گوش دهید نه اینکه با او بحث کنید.

 

* اگر این تمرین را به انجام رساندید و احساس کردید به بیشتر از ۱۰ دقیقه زمان احتیاج دارید، می‌توانید آن را ماکسیمم تا ۳۰ دقیقه زیاد کنید اما این موضوع نیز باید با توافق دوطرفه باشد.

  

****با تشکر از انتخاب شما****

نگارش از: غنچه ث.

موفقیت و شادکامی در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به داغ بندگی مردن بر اين در
««« »»»
به جان او که از ملک جهان به

به چه صورت شریک زندگی خود را در ۱۰ دقیقه بهتر بشناسیم؟

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
بلومبرگ: رشد تولید نفتی روسیه و اعمال نفوذ در مذاکرات آتی اوپک
اگر می‌خواهید آدم دل‌چسب‌تری باشید،رمان بخوانید
11 راه صرفه جویی در هزینه های زندگی
تابش به پشت‌صحنه «بدون تاریخ، بدون امضاء» رفت/ فیلم‌های فارغ از سیاه‌نمایی؛ دغدغه بنیاد فارابی
استخدام مدیر و مشاور در گروه مشاورین املاک تهران کانال
تصادف دلخراش زن جوان با پژو پارس در مشهد +عکس
دانلود آهنگ جدید امیر رشیدی به نام کیش و مات
بهنوش بختیاری بستری شد+عکس
مرگ بانوی 35 ساله در ایستگاه مترو کرج – تهران
رابطه جنسی دختر و پسر کنار خودپرداز (عکس)
بررسی راندمان نسخه پی سی Battlefield 1
حضور حوزه هنری با ۵ فیلم کوتاه در جشنواره فیلم‌های ایرانی «لندن»
استخدام کارشناس پشتیبانی فروش در شرکت توسعه صنعت آرکا دمور
عکس های جدید نسرین مقانلو در صفحه اینستاگرامش
دانلود آهنگ جدید محمد حسام به نام یه امشب
آیفون ۷ هم آتش گرفت
حرکت معکوس طلا و دلار در بازار
مدل لباس های دیدنی هفته مد نیویورک و نمایش مد اسلامی
«هست و نیست» رسانه ملی در دستان محمدرضا آهنج!
استخدام کارشناس سئو و بازاریابی دیجیتال در شرکت ایده پویا