http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

بمباران و جنگ در سوریه، مخالفت و بن بست در شورای امنیت

بمباران و جنگ در سوریه، مخالفت و بن بست در شورای امنیت

در نشست روز شنبه شورای امنیت سازمان ملل متحد، پیش نویس قطعنامه پیشنهادی فرانسه برای پایان دادن به حملات هوایی حلب با وتوی روسیه متوقف شد.

از سوی دیگر پیش نویس قطعنامه پیشنهادی روسیه برای برقراری آتش بس در سوریه بدون این که اشاره ای به توقف بمباران ها در شرق شهر حلب داشته باشد، رای نیاورد.

ویتالی چورکین، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد پس از نشست شورای امنیت گفت که همه اعضای این شورا از همان ابتدای نشست می دانستند که نه پیش نویس پیشنهادی فرانسه رای می آورد و نه پیش نویس روسیه.

سوریه، روسیه و ایران، غرب و برخی از کشورهای عرب را به حمایت از گروه های مسلح مخالف بشار اسد و طولانی تر کردن جنگ داخلی سوریه متهم می کنند و می گویند این گروه ها از غیرنظامیان سوری در شرق حلب به عنوان سپری انسای استفاده می کنند.

قدرت های غربی اما می گویند حملات هوایی روسیه و سوریه به شرق شهر حلب جان غیرنظامیان را می ستاند تا اسلامگرایان افراطی و تروریست ها را.

متیو ریکرافت، نماینده بریتانیا در سازمان ملل متحد با انتقاد از حق وتوی روسیه خطاب به ویتالی چورکین که ریاست دوره ای شورای امنیت را بر عهده دارد، گفت:«وتوی شما آقای رئیس، بر آنچه از مدتها قبل می دانستیم مهر تایید نهاد. اقدامات روسیه در هفته های اخیر نشان داده که تعهدات این کشور به روند صلح چقدر توخالی است.»

حدود ۲۵۰ هزار نفر در شرق شهر حلب، محلات تحت کنترل مخالفان مسلح دولت سوریه، ساکن هستند که حدود ۸۵ هزار تن از آنها را کودکان تشکیل می دهند.

حنا سینگر، نماینده یونیسف در سوریه می گوید:« شاهد هستیم که (در شرق حلب) به دلیل فقدان خدمات و عدم امکانات، پزشکان قادر به مواجه با وضع موجود نیستند، شماری از کودکان در شرایط بحرانی به سر می برند و با مرگ دست و پنجه نرم می کنند…خشونت ها باید متوقف شود. ما در پشتیبانی و ارائه کمک به مردم شرق حلب کاملا به حالت آماده باش هستیم.»

کشمکش های قدرت های بزرگ جهانی و منطقه ای بحران سوریه را بحرانی تر کرده است؛ جنگی داخلی که نیمی از جمعیت سوریه را آواره کرده و بیش از ۳۰۰ هزار کشته برجای گذاشته است.

این مطلب در سایت "EuroNews فارسی" منتشر شده است.

منبع: سایر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
بازی Pokemon GO هم به استقبال هالووین می‌رود
چرا کاهش وزن سخت و نشدنی به نظر می‌رسد؟
ویدیو فیلم کلیپ جذاب هفته نهم لیگ برتر
روزنامه استخدامی استان همدان | سه شنبه ۴ آبان ۹۵
دانلود آهنگ جدید امیر بابایی مرز
راز خارج نشدن تروریست‌ها از محله‌های شرقی حلب
جایزه یک عمر دستاورد هنری جشنواره فیلم آنتالیا به اصغر فرهادی رسید
باز هم آبرو ریزی کاربران ایرانی اینبار در پیج میشاییل بالاک +عکس
شکنجه ای وحشیانه گاو نر از طریق آلت تناسلی اش (+عکس)
دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام غصه نخور
استانداردسازی مختص تولید نیست
اتوبوس ثبت نام بی‌آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه هاي غيرانتفاعي هنوز مسافر سوار می‌کند+سند
پای بازی دختر طائرپور در شهرزاد در میان است یا دولت سابق!/ چرا «طائرپور» از امضای کارت تهیه کنندگی «امامی» می‌هراسد؟
جشنواره جنگ با برگ های خاردار (تصاویر)
کتابخانه منزوی در جنگل های نیویورک (+عکس)
دانلود موزیک ویدیو جدید احمد سعیدی به نام چند وقته
تبریک فیفا به فوتبالیست‌های جوان ایران+عکس
کامبیز دیرباز در مشهد مغازه کبابی زد!
بی‌اعتنایی به سینماگران مدافع حرم و سرمایه‌گذاری روی شبه‌روشنفکران بیات شده!
دختران رزمی کار ماهر در سوریه (+عکس)
تبلیغات