http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

کسی دیگر از حرفه ارزشمند قلمزنی استقبال نمی کند

کسی دیگر از  حرفه ارزشمند قلمزنی استقبال نمی کند

با دیگران به اشتراک بگذارید

کسی دیگر از حرفه ارزشمند قلمزنی استقبال نمی کند

هنرمند پیشکسوت قلمزنی اصفهان نقل کرد: در طول زمان فعالیت خود در این رشته ۳۲ در و ضریح را قلمزنی کرده‌ام که یکی از آن‌ها، در ورودی حرم منزه امام رضا (ع) است.

تصویر و عکس   کسی دیگر از  حرفه ارزشمند قلمزنی استقبال نمی کند

محمد اسکندری در نقل کرد‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به شناخت این حرفه در دنیا اظهار داشت: رحلت کرده قلمزنی بسیار شناخته‌ شده بود، ولی امروزه تعداد کسانی که از این هنر گرانبها استقبال می‌کنند، اندک است.

وی درباره لزوم شناسایی این هنر به گردشگران داخلی و خارجی ادامه داد: همچنین با تبلیغ در رسانه‌ها، شاید قلمزنی، طرفداران بسیاری مانند گردشگران خارجی را نیز به خود به سوی خود کشد.

هنرمند پیشکسوت قلمزنی اصفهان اطراف گرایش خود به این رشته بیان کرد: از سن ۶ سالگی، با پدرم، برای یاد گرفتن این هنر به کارگاه‌ها می‌رفتم که به‌مرور زمان موجب علاقه‌مندی من به این حرفه شد.

وی ادامه داد: تا به امروز، ۶۵ سال است که قلمزنی انجام می‌دهم و ۲ نفر از فرزندانم تا ۴۰ سال گذشته در این هنر فعالیت داشتند ولی در حال حاضر، فقط خودم در خانواده مشغول به این حرفه هستم.

اسکندری از عشق و علاقه خود به هنر قلمزنی حرف زد و اظهار داشت: علاقه زیاد به این حرفه، مرا از گرایش به سمت توصیه های خوب تر باز داشت.

وی اطراف فعالیت‌های به انجام رسانده در طی سال‌هایی که به هنر قلمزنی مشغول بوده است، بیان کرد: در طول زمان فعالیت خود در این رشته ۳۲ در و ضریح را قلمزنی کرده‌ام که یکی از آن‌ها، در ورودی حرم منزه امام رضا (ع) است.

این هنرمند اصفهانی نقل کرد: همچنین برای شرکت در نمایشگاه‌های صنایع‌ دستی به ۸۳ کشور سفر کردم و در ۶۳ نمایشگاه داخلی نیز کارهایم به اکران قرار داده شد و هیچ ‌وقت نمایشگاه‌های خصوصی به انجام نرساندم.

وی با اشاره به زمان ساخت یک اثر قلمزنی اضافه کرد: کمترین زمان ممکن برای ساخت یک تابلوی با نقش سهل، ۳ تا ۴ ماه است ولی کارهای بزرگ تر و سخت‌تر به زمان بیشتری برای ساخت نیاز دارد.

اسکندری تصریح کرد: نابینایی یکی از چشمانم و احساس درد، در دستم، از آثار قلمزنی و زحمت‌های آن است. کسی که قلمزنی یا کارهایی از این قبیل انجام می‌دهد، باید توجه کرده باشد که سرانجامش مانند من نشود.

به گزارش تسنیم، قلمزنی یکی از هنرهای باستانی کشورمان به مخصوص اصفهان است که رحلت کرده طرفداران زیادی داشته، ولی امروزه از این حرفه ارزشمند استقبال نمی‌شود. همچنین این هنر قیمتی‌بها و خوشگل بیانگر فرهنگ و قوم ایرانی است که در فروشگاه‌های صنایع‌دستی نیز، به چشم می‌خورد.

—————————————————-

مطلب از : شهروز ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

واعظ شحنه شناس اين عظمت گو مفروش
««« »»»
زان که منزلگه سلطان دل مسکين من است

کسی دیگر از حرفه ارزشمند قلمزنی استقبال نمی کند

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
دنیایی کاملا مجازی در شرق دور
رادیو اربعین و بازتولید هویت دینی در سپهر رسانه‌ای کشور
استخدام کارشناس فروش تلفنی نرم افزار در شرکت پدیده ارتباطات پویا
آموزش ماشین شرکت گوگل را به بزرگترین پلتفرم کلود مبدل خواهد کرد (۲ عکس)
طرز تهیه آش جو
معرفی بهترین عکس های طبیعت سال 2016
ویدیو فیلم فول مچ بازی استقلال ۲ ۰ سایپا نیمه نخست ( آپارات )
تکنسین های ایرانی در کرکوک به کشور بازمی گردند
مدل لباس های برتر تیلور سویفت در سال 2016
استخدام کارشناس فروش،کارشناس ارشد بازاریابی در بهینه ایران
خبر اعدام یکی از شاهزادگان سعودی دروغ است
مدل مانتو بلند ترک
دل نوشته یک اسدآبادی از موصل برای رضا رستمی
رستوران ایتالیایی میلان مشهد
کشورها درباره سوریه ناچار به مذاکره با ایران هستند
استخدام ۳ ردیف شغلی در شرکت بهپرداز جهان در تهران
آیا در زمان شیردهی میتوان از کلداکس استفاده کرد؟
تروریست ها‌ قصد شکستن محاصره حلب را دارند
از «غیرت ناموسی» مهم‌تر «غیرت دینی» است/ «غیرت دینی» یعنی اینکه در جایی که لازم است انسان برای خدا خشم بگیرد و فقط لبخند نزند/ جامعه دینی وقتی از انحراف مصون می‌ماند که متدینین آن غیرت دینی‌شان را از دست ندهند + صوت
بیماری هموروئید راه های درمان آن