تعدادی از اعضای شورای امنیت هنگام سخنرانی نماینده سوریه جلسه ترک را کردند


با دیگران به اشتراک بگذارید

تعدادی از اعضای شورای امنیت هنگام سخنرانی نماینده سوریه جلسه ترک را کردند

خبرگزاری فارس: تعدادی از اعضای شورای امنیت هنگام سخنرانی نماینده کشور سوریه نشست ترک را کردند

تعدادی از اعضای شورای امنیت به هنگام سخنرانی بشار الجعفری نماینده دائم کشور سوریه در سازمان ملل نشست را به علامت اعتراض ترک کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در نشست شورای امنیت که ساعاتی پیش در مقر سازمان ملل به انجام رسانده شد تعدادی از اعضای این شورا به هنگام سخنرانی بشار الجعفری نماینده دائم کشور سوریه در سازمان ملل نشست را به علامت اعتراض ترک کردند.

آنها مدعی شدند که به دلیل مردم حلب دست به این اقدام می‌زنند. این برای اولین بار نیست که طرف غربی به هنگام سخنرانی بشار جعفری نشست را ترک میکنند. پیش از این نیز یک بار این اقدام را تکرار کرده بودند.

به دنبال محاصره شهر حلب از سوی ارتش کشور سوریه و گیرافتادن گروههای تروریستی در این شهر، آمریکا و متحدانش به شدت تحت فشار قرار گرفته و قصد دارند با اعمال منطقه پرواز ممنوع بر فراز حلب اوضاع آگاهی می داری حلب را عوض کنند. 

دولت فرانسه با همین هدف، پیش نگار قطعنامه‌ای را به شورای امنیت ارائه کرد که بر اساس آن حملات هوایی در حلب متوقف شود. این نقش با وتوی روسیه مواجه شد و رای نیاورد.

«ویتالی چورکین» نماینده روسیه پیش از این نشست به صراحت مخالفت روسیه با قطعنامه توصیه ای فرانسه را اعلام کرده و نقل کرده بود که کشورهای غربی با مطرح کردن مسئله ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز حلب، قصد دارند مسکو را به وتو کردن قطعنامه وادار کنند.

روسیه نیز در واکنش به قطعنامه‌ فرانسه یک نقش ارائه داد که آن هم با وتوی آمریکا عقیم ماند. منابع دیپلماتیک در گفت‌وگو با رویترز این اقدام مسکو را گامی هوشمندانه توصیف کرده بودند، چراکه غرب هم مجبور به رد این قطعنامه شده و دیگر نمی‌تواند مسکو را به رد کردن راهکار مسالمت‌آمیز در کشور سوریه متهم کند.

-براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد-

تهیه کننده: كيانا ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن خوش خبر کجاست که اين فتح مژده داد
««« »»»
تا جان فشانمش چو زر و سيم در قدم

تعدادی از اعضای شورای امنیت هنگام سخنرانی نماینده سوریه جلسه ترک را کردند

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال