محققان: بازی های آموزشی هیچ کمکی به مغز نمی کنند


با دیگران به اشتراک بگذارید

دانشمندان: بازی های آموزشی هیچ کمکی به مغز نمی کنند

تصویر و عکس دانشمندان: بازی های تعلیمی هیچ مددی به مغز نمی کنند

بازی های آموزش مغز امکان می دارد باعث اتلاف زمان شوند. دانشمندان هنوز شواهد قابل توجهی در رابطه با مزایای بهره گیری از این نوع بازی ها نیافته اند.

به گزارش کلیک، بازی های متعددی برای بهبود حافظه و توجه طراحی شده وجود دارد. اما یک مطالعه تازه نمایان میکند که ادعاها در خصوص بهبود عملکرد مغز با بهره گیری از بازی تعلیمی توسط علم حمایت نمی شود.

پژوهشگران هیچ شواهد قانع کننده ای نیافته اند که این نوع از بازی ها به مردم در زندگی روزمره آن ها یاری میرساند.

دانشمندان نمایان کرده اند بازی های رایانه ای مرسوم آموزش مغز، امکان می دارد اتلاف زمان و پول باشد.

در حالی که این نوع از بازی ها امکان می دارد به مردم کمک کنند که در فعالیت های روزانه شان خوب تر عمل کنند، با این حال شواهد بسیار کمی در این خصوص وجود دارد.

شرکت های متعددی مجموع بازی ها، پازل ها و تمرینات را برای بهبود حافظه، افزایش دامنه توجه و یا ماندگاری زیرکی در سندار طراحی کرده اند.

درحالی که این نوع از بازی ها امکان می دارد به مردم کمک کنند که در فعالیت های روزانه شان خوب تر عمل کنند، با این حال شواهد بسیار کمی در این خصوص وجود دارد.

بازی های آموزش مغز نینتندو یا Nintendo از جمله بازی هایی هستند که توسط افراد نامدار از جمله نیکول کیدمن، پاتریک استوارت و جولی والترز مورد توجه قرار گرفتند. با این حال ، یک بررسی جامع به این نتیجه رسیده است که ادعاهای این شرکت ها توسط علم تایید نشده است.

محققان بریتانیا و ایالات متحده بیش از ۱۳۰ مطالعه در رابطه با آموزش مغز را به شیوه بازی مورد بررسی گذاشتند. آن ها معایب زیادی در مطالعات کشف کردند.

ایده پشت آموزش مغز این است که اگر شما یک کار را تمرین کردید که باعث به خروش فرا رسیدن بخش عمده توانایی شناختی مانند حافظه بشود، این آموزش باعث ارتقای قابلیتهای شما در درگر وظایف و کارها که بر روی حافظه تکیه دارد می شود. این مورد نه تنها که در آزمایشگاه درست است، بلکه در جهان قرار می داری نیز صحیح می باشد. اما تا کنون شواهد اندکی در رابطه با مزایای جهان قرار می داری از آموزش مغز وجود دارد.

یک مقاله در ژورنال Psychological Science in the Public Interest برخی از کارهای انجام شده برای تقویت قدرت مغز را لیست کرده است. این یاری رساننده های حافظه یا به واژه ای دیگر حافظه یارها از تصاویر و ریتم ها برای به دلیل سپاری وقایع بهره میگیرند و به جای اینکه همه مطالب در یک نشست پوشش داده شود، از این روش ها برای به دلیل سپاری مطالب بهره میگیرند.

تاثیر آموزش مغز

محققان بیش از ۱۳۰ مطالعه روی آموزش مغز را مورد بررسی گذاشتند. آنها چندین نقص در این مطالعات کشف کردند.

پژوهشگران همچنین نگران این هستند که کارهای انجام شده عمدتا در گروه های خاص، مانند اسکیزوفرنی یا افراد دچار زوال عقل بوده است و این در حالی است که شرکت ها ادعا دارند که این تعلیمها برای عموم مردم عالی است.

گاهی اوقات نتایج حاصل از یک مطالعه در بسیاری از مجلات گوناگون خبر داده شده است. همچنین علی رغم تصوراتی که وجود می دارد، شواهد بیشتری نیز وجود دارد ولی نمی توان همه این شواهد را مورد بررسی قرار داد.اما در کل هیچ شواهد قانع کننده ای وجود ندارد که بازی های آموزش مغز برای مردم سودمند است.

بنابراین اگر فردی قادر به تکمیل تست های حافظه است یا یک نوع خاص از عمل جمع در یک خط را به انجام میرساند، این به معنای خوب تر شدن حافظه فرد نیست، با به واژه ای دیگر، فرد مثلا در به دلیل سپردن لیست تهیه کرد یا تقسیم صورتحساب غذاخوری نیز خوب تر نخواهد بود.

 

بازی ویدیویی SHOOT-EM-UPS باعث بهبود عملکرد مغز می شود.

تحقیقات نشان داده است که برخی از بازی ها، از جمله بازی های اکشن خاص ، قادر هست عملکرد مغز را تقویت کند. حتی مزایای بیشتری نیز به دست مییاید که از برخی تمرینات آموزش مغز که به طور خاص  برای افزایش توانایی شناختی فرد طراحی شده بودند نشات می گیرند.

این یافته ها نمایان میکند که بازی های اکشن ویدیویی به طور خاص، بازی هایی که از ویژگی های اهداف متحرک سریع شامل مقادیر زیادی درهم ریختگی هستند و نیاز دارند که کاربر تصویر و عکس العمل با سرعتی داشته باشند، به بهبود بر آن شوی ها می انجامد.

پژوهشگران توضیح دادند که بازی های اکشن با مهارت های بهبود توجه، پردازش مغز و عملکرد های شناختی از جمله تصور سطج پایین از طریق توانایی شناختی سطح بالا در ارتباط است.

 

****************

مطلب از : شرمين م.

نوآوری ها در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نوشته‌اند بر ايوان جنه الماوی
««« »»»
که هر که عشوه دنيی خريد وای به وی

محققان: بازی های آموزشی هیچ کمکی به مغز نمی کنند

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال