مردم منتظر ورود خودروهای جدید و ارزان شدن قیمت ها هستند


به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین ، بازار خودرو که به تازگی فصل تابستان را پشت سر گذاشته است، همچنان درشرایط رکودی معاملات به سر می برد و حتی سفرهای تابستانی نیز نتوانست یخ این رکود را آب کند ، حال که نیمه دوم سال آغاز شده است خبر می رسد که برخی از تولیدات مشترک با خودروسازان خارجی تا اواخر امسال وارد بازار خواهد شد و این موضوع باعث شده است تا عده ای از مردم که توان مالی لازم را یافته اند نیاز خود را به آینده موکول کنند و منتظر ورود این خودرو ها به کشور شوند .

یکی از نمایشگاه داران در باره بازار خرید و فروش ماشین به خبرنگار جام جم آنلاین می گوید : خیلی وقت است که بازار خودرو یخ زده شده است و بسیاری ازمردم بیشتر تماشاگر هستند تا خریدار ، خیلی از مردم حاضر نیستند بابت ماشین هایی که از کیفیتش راضی نیستند تا این میزان پول بدهند ، البته یکسری نیز هستند که توان مالی خوبی ندارند و اگر بتوانند ترجیح می دهند ماشین دست دوم خریداری کنند .

نمایشگاه دار دیگری نیز شرایط فعالان این صنف را کساد می داند و می گوید: تا زمانی که قدرت خرید مردم ترمیم نشود، تقاضا برای خرید نخواهد بود و متاسفانه شاهد آن هستیم که خودرو سازان قیمت برخی از تولید ات خود را چند ماه پیش افزایش دادند که این خود به کسادی بازار دامن زده است ، بسیاری از مراجعه کنندگان نیز منتظرند که خودورهای جدید وارد بازار شود و خیلی ازآنها بر این باورند که درآینده با ورود این خودروها قیمت ها در بازار کاهش خواهد یافت .

غلامحسین قاسمیان، نایب رییس اتحادیه صنف اتومبیل داران و فروشندگان خودرو نیزدر گفت وگو با خبرنگار جام جم آنلاین ، از ادامه وضعیت رکود در بازار معاملات به دلیل عدم کشش بازار خبرمی دهد و می گوید: متاسفانه در حالیکه در فصل تابستان همه منتظر بودند بازار تکانی بخورد شاهد آن هستیم که اتفاقی در این بازار نیفتاد و حتی افزایش قیمت خودرو از سوی برخی کارخانه ها نیز به این وضعیت رکودی دامن زد در حالیکه خودرو سازان باید می دانستند که بازار کشش افزایش قیمت ها را ندارد .

وی با تاکید بر این‌که بازار خودرو همچنان در رکود کامل به سر می برد می گوید : هم اکنون که وارد فصل پاییز شده ایم فقط یک مقدار خرید و فروش جزئی روی ماشین های دست دوم وجود دارد و بیشتر مردم که به بنگاههای خودرو مراجعه می کنند، سراغ تولیدات جدید خودرویی را که قرار است با مشارکت شرکت های خارجی وارد بازار شود را می گیرند و معتقدند که با ورود این ماشین ها قیمت ها کاهش خواهد یافت .

قاسمیان در توصیه اش به مردم می گوید : اگر واقعا مردم نیاز به خودرو دارند و توان خرید آن را دارند خریداری کنند، چون ورود خودروهای تازه به بازار به مفهوم ارزان شدن خودرو نیست و از طرف دیگر وقتی قراردادی با یک خودرو ساز بسته می شود تا خودرو تولید و به کف بازار بیاید 7- 8 ماه طول می کشد .

سیما رادمنش - جام جم آنلاین

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال