اشتغال ۲۰ هزار نفر در آذربایجان‌شرقی در کارهای فرهنگی


خبرگزاری فارس : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: اشتغال افراد زیادی به فعالیت‌های فرهنگی وابستگی دارد و بیش از ۲۰ هزار نفر درگیر کارهای فرهنگی هستند.
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمد محمدپور عصر امروز در نهمین جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و اقتصاد مقاومتی استان بر لزوم تبیین نقش فرهنگ و هنر بر اقتصاد کشور تاکید و اظهار داشت: در بحث فرهنگ و هنر غفلت‌های قابل توجهی رخ داده است.
وی با بیان اینکه در بحث اشتغال افراد زیادی به فعالیت‌های فرهنگی وابستگی دارند و بیش از ۲۰ هزار نفر درگیر کارهای فرهنگی هستند، اضافه کرد: انتظار داشتیم در بحث اقتصاد مقاومتی سهم فرهنگ و هنر در تولید ناخالص ملی پر رنگ‌تر شود و قطعا ما می توانیم این هدف را تحقق بخشیم.
محمدپور خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی فرهنگی جزو ماموریت‌های اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شمار می‌رود ولی در واقع هنوز اقدامات در این ارتباط آغاز نشده است.
وی بار دیگر تاکید کرد: سهم فرهنگ و هنر در اقتصاد استان و کشور در حال حاضر مبهم است، هم اکنون مشخص نیست فرهنگ در تولید ناخالص ملی چه سهمی دارد؟ نه وضعیت فعلی‌مان روشن است نه وضعیت آینده‌مان، مشخص نیست فرهنگ در اشتغال، تولید و صادرات باید چه سهمی داشته باشد.

 برای مشاهده آخرین اخبار استخدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اینجا کلیک نمایید

[ منبع این خبر سایت ای استخدام می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات