اختلافات هاشمی با وزیر علنی شد


به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : جلسه محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان برای حل مشکلات اساسنامه فدراسیون‌ها عصر روز گذشته برگزار شد و در این نشست وزیر ورزش از روسای فدراسیون‌ها خواست تا با رعایت استقلال اساسنامه‌های خود را اصلاح کنند.
صحبت‌ها و تاکیدات گودرزی در نشست با روسای فدراسیون‌ها نشان می‌دهد وی به خوبی از خط و نشان مسئولان جهانی و کمیته بین‌المللی المپیک آشناست و می‌داند آنها با کسی شوخی ندارند و از همین رو بنا را بر تعامل و حل مشکل گذاشته تا ورزش ایران متضرر نشود.
اما نکته مهمی که در این نشست به چشم می‌خورد عدم حضور کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک بود که علی‌رغم دعوت از سوی وزارت ورزش و جوانان، در جلسه حضور پیدا نکرد تا اختلاف کمیته و وزارت بیشتر به چشم بیاید.
اگرچه از مدت‌ها پیش و با صحبت‌ها و نامه‌های هاشمی به دولت و معاون رئیس‌جمهور اختلافات کمیته و وزارت علنی شده بود، اما عدم حضور هاشمی در نشست روسای فدراسیون‌ها این موضوع را بیشتر به رخ کشید و به نوعی کاملا رسانه‌ای کرد.
در جلسه روز گذشته صحبت‌های گودرزی و تاکیداتی که وی با روسای فدراسیون‌ها در خصوص اصلاح اساسنامه داشت، به خوبی نشان می‌دهد وزارت از موضع خود کوتاه آمده و تمایلی ندارد دخالت‌ها ایران را به سمت تعلیق ببرد، اما سکوت مسئولان ساختمان دیگر سئول و عدم تمایل به همکاری حرف دیگری می‌زند.
کمیته ملی المپیک در خصوص ارسال نامه IOC یک طرف قضیه بوده و در قبال اتفاقاتی که رخ داده قطعا مسئول است، اما مشخص نیست مسئولان کمیته چه می‌خواهند که به هیچ وجه حاضر به همکاری با وزارت ورزش نیستند و در این باره سکوت اختیار کرده‌اند؟
اختلاف کمیته ملی المپیک با وزارت ورزش موضوع تازه‌ای نیست و یکی از دلایلی که باعث شد تا انتخابات کمیته همزمان با روی کار آمدن دولت جدید باشد، همین اختلافات بود، اما به نظر می‌رسد این راه حل نیز کارساز نبوده و اختلافات گودرزی و هاشمی در موارد مختلف بر این گزارش صحه می‌گذارد.
شکاف در خیابان سئول حالا دیگر آنقدر عمیق شده که دیگر نمی‌توان آن را کتمان کرد و با عکس‌های یادگاری دونفره با لبخند ملیح تصنعی روی آن را پوشاند.
حالا باید منتظر نشست و دید سئول‌نشینان چه برنامه‌ای برای حل اختلافات و پر کردن این شکاف عمیق دارند. شکافی که با توجه به رفتارهای کمیته ملی المپیک، بعید به نظر می‌رسد به این آسانی پر شدنی باشد.

[ منبع این خبر سایت شما نیوز می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال