افزایش قیمت دلار تا ۳۶۰۰ تومان تقصیر بانک مرکزی است/ قیمت طلا پایین‌تر از این هم می‌آید


وفادار گفت: بانک مرکزی سیاستی در پیش گرفته تا با پایین آمدن قیمت طلا، قیمت دلار کاهش نیابد و به این ترتیب قیمت سکه عرضه شده اش ریزش زیادی پیدا نکند
 
احمد وفادار عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با نسیم در رابطه با بازار سکه و طلا ظرف روزهای گذشته بیان داشت: هفته گذشته هر انس طلا 1318 دلار بوده است که با کاهش قیمت حدود 60 دلاری هر انس به 1258 دلار رسیده است و این کاهش ظرف مدت یک هفته بسیار چشمگیر بوده است.
 
وی افزود: هر قطعه سکه بهار آزادی نیز که یک میلیون و 116 هزار تومان بوده است به یک میلیون و 83 هزار تومان رسیده است، البته کاهش قیمت سکه باید بیش از این بود و انتظار می رفت به یک میلیون و 60 هزار تومان هم می رسید اما از آن جهت که قیمت دلار در ایران نه تنها کاهش نداشته بلکه کمی افزایش هم یافته است بنابراین کاهش قیمت سکه چشمگیر نیست اما قیمت طلای بورس جهانی چشمگیر بوده است.
 
وی طلاتصریح کرد: در بازار ایران نیز هر گرم طلا 18 عیار، از هزار و 114 تومان به هزار و 110 تومان کاهش پیدا کرده است و این نیز به قیمت بازار جهانی بازمیگردد.
 
وی بیان داشت: بانک مرکزی سیاستی در پیش گرفته است تا بتواند به این طریق قیمت سکه و طلا و دلار را باهم بالانس نماید، یعنی ناگهانی که قیمت طلا پایین می آید از طرف دیگر قیمت دلار را افزایش می دهد تا در بازار قیمت سکه عرضه شده اش ریزش زیادی نداشته باشد.
 
وفادار گفت: بنابراین افزایش قیمت دلار در ایران جهانی نیست، مقداری تأثیر از بازار گرفته و در کل نیز سیاستی است که خود بانک مرکزی آن را در پیش می گیرد.
 
این فعال بازار سکه و طلا خاطرنشان کرد: کاهش قیمت سکه و طلا هیچ ارتباطی به ماه محرم ندارد، زیرا بازار جهانی قیمت را تحت تأثیر قرار داده است و دلیلش نیز این است که نرخ بیکاری در آمریکا کاهش یافته و از طرفی بورس های آمریکایی افزایش قیمت داشته است، از طرفی نرخ مسکن افزایش یافته بنابراین تمامی این موارد در کاهش قیمت طلا در بازار جهانی تأثیر گذار بوده است.
 
عضو اتحادیه طلا و جواهر در پایان اظهار داشت: بازار ایران را نمی توانیم پیش بینی کنیم اما  چنان چه اتفاق خاصی در بازارهای جهانی و مسائل سیاسی دنیا صورت نگیرد پیش بینی این است که قیمت طلا از این هم پایین تر بیاید.

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال