یک شرکت پالایشی به جمع بازار دومی های بورس اضافه شد


به گزارش صبحانه، در پی موافقت هیئت ‌پذیرش اوراق بهادار شرکت بورس تهران شرکت پالایش نفت تهران از دیروز به‌عنوان پانصد و دومین شرکت پذیرفته‌شده در بخش «ساخت کک، فرآورده‌های حاصل از تصفیه نفت و سوخت‌های هسته‌ای»، گروه و طبقه «ساخت فرآورده‌‌های نفتی تصفیه شده» و نماد «شتران» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

گفتنی است؛ شرکت پالایشگاه نفت تهران در سال 1347 تاسیس شد و در حال حاضر مشتمل بر دو پالایشگاه جنوبی و شمالی است که در 15 کیلومتری جنوب تهران مستقر می‌باشند.

همچنین خوراک پالایشگاه تهران توسط شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تامین می‌شود و نفت خام مورد نیاز آن بطور روزانه از طریق دو خط لوله 24 و 26 اینچ، از میدان نفتی مارون و میدان نفتی اهواز ارسال می‌گردد. بعلاوه این که پالایشگاه تهران در حدود 15 درصد از ظرفیت پالایشگاهی ایران را تشکیل می‌دهد و محصولات تولیدی آن شامل یک درصد بنزین، 16 درصد بنزین موتور، 30 درصد نفت گاز، 21 درصد نفت اوره و 5 درصد سایر محصولات می‌باشد.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات