شورای امنیت هر دو قطعنامه مربوط به حلب را رد کرد


شورای امنیت سازمان ملل روز شنبه هر دو قطعنامه پیشنهادی در مورد حلب را رد کرد.

یکی از این قطعنامه‌ها را فرانسه و دیگری را روسیه ارائه کرده بود. هرچند در هر دو این قطعنامه‌ها، از طرف‌های درگیر در حلب خواسته شده بود توافق رفع مخاصمه را اجرایی کرده و دسترسی‌های انسانی را فراهم کنند، اما در قطعنامه پیشنهادی پاریس، پیش شرط اصلی توقف حمله هوایی به حلب بود.

قطعنامه پیشنهادی فرانسه را روسیه وتو کرد و قطعنامه پیشنهادی مسکو هم به دلیل مخالفت کشورهای غربی، رأی کافی نیاورد.

«ویتالی چورکین» نماینده روسیه پیش از این نشست به صراحت مخالفت روسیه با قطعنامه پیشنهادی فرانسه را اعلام کرده و گفته بود که کشورهای غربی با مطرح کردن مسئله ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز حلب، قصد دارند مسکو را به وتو کردن قطعنامه وادار کنند.

قطعنامه روسیه در واقع واکنشی است به قطعنامه‌ای که پاریس ارائه کرد. منابع دیپلماتیک در گفت‌وگو با رویترز این اقدام مسکو را گامی هوشمندانه توصیف کرده بودند، چراکه غرب هم مجبور به رد این قطعنامه شده و دیگر نمی‌تواند مسکو را به رد کردن راهکار مسالمت‌آمیز در سوریه متهم کند.

فارس

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال