برجام به تنهایی نمی‌تواند سرمایه‌های خارجی را به بورس بکشاند


به گزارش صبحانه، حمیدرضا اکرمی در گفتگو با تسنیم، ورود سرمایه خارجی به بورس را یکی از دستآورهای قابل پیش بینی و مورد انتظار متولیان بازار سرمایه و معامله گران در دوران پساتحریم عنوان کرد و گفت: تا به امروز این اتفاق نیفتاده است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: ورود سرمایه خارجی به بورس، در صورت تحقق بدون شک می تواند موجب تحول در اقتصاد کشور و از سوی دیگر بازار سهام شود و به تعمق بورس کمک کند.
وی اضافه کرد: بر این اساس در حال حاضر یکی از بزرگترین ریسک های پیش پای سرمایه گذاران خارجی برای ورود به بازار سرمایه ثابت نبودن نرخ ارز است که ورود و خروج عدد و رقم سرمایه خارجی را غیرقابل پیش بینی می کند.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: از سوی دیگر ریسک نقدشوندگی را هم مانعی دیگری برای حضور سرمایه گذاران خارجی در بورس کشور است؛ چرا که ارزش سهام شرکت‌ها در بورس ارتباط مستقیمی با سهام شناور آزاد آنها دارد و هر‌چقدر نقدشوندگی سهام بیشتر باشد، استقبال بیشتری از سوی سرمایه‌گذاران به آن سهم می شود و نقدینگی در بازار و سهمی خاص حبس نمی شود.

وی تاکید کرد: قوانین و مقررات مزاحم و تصویب قوانین مورد نیاز، ریسک شفافیت و محدودیت‌های موجود در معاملات بورس از جمله حجم مبنا و دامنه نوسان، عدم تعامل فرهنگی و زبان مشترک کاری، اختلاف ساعت و تفاوت در زبان، فقدان ساختارهای فناوری اطلاعات مشابه و نیز نبود ترجمانی از اطلاعیه‌ها و صورت‌های مالی شرکتها به زبان انگلیسی از جمله موانع جذب سرمایه‌گذاران خارجی‌ در بورس است که باید برای حل این مشکلات اقدامات لازم صورت گیرد، وگرنه برجام و رفع تحریم ها به خودی خود نمی تواند موجب ورود سرمایه خارجی به بورس شود.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال