http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

آقای زنگنه جواب آقای مخبر را بدهید

آقای زنگنه جواب آقای مخبر را بدهید

انسان زبان دارد و با آن سخن می‌گوید و از توانایی آن برای آشکار کردن آنچه در دل و ذهن دارد استفاده می‌کند. سخن گفتن نیروی شگفت‌انگیزی دارد که راه را برای آشتی و دوستی هموار می‌کند و سد راه رفتارهای مبتنی بر زور و زدوخورد می‌شود.
آدمی اگر در جایی که باید سخن بگوید، خاموشی را انتخاب کند کار نادرستی انجام می‌دهد و روزگار آتی را برای زدوخورد ذهنی فراهم می‌کند. استفاده از سخن و حرف در دنیای امروز و برای مدیران ارشد و اداره‌کننده جامعه به ویژه درباره برخی مسائل که محل اختلاف سلیقه می‌شود و شهروندان را در ناآگاهی قرار می‌دهد یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است. نیروی شگفت‌انگیز سخن گفتن و رساندن پیام به شهروندان در سطح عمومی و برای اقشار موجب شده است که مدیران از رسانه‌ها بخواهند که سخن آنها را به اطلاع برسانند.
محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) که یک نهاد بزرگ اقتصادی در ایران به حساب می‌آید از هنر و نیروی سخن گفتن استفاده کرده و نکاتی را درباره قراردادهای نفتی جدید، توانایی‌های شرکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و... بیان کرده است. وی گفته است: «برای میدان یاران که به ما سپرده شد قرار بود با 668 میلیون دلار سرمایه‌گذاری پروژه را تمام کنیم که با 580 میلیون دلار تمام کردیم... ایران شرکت‌های داخلی را تضعیف می‌کند. چون دلشان با آن طرف است... میدان نفتی آزادگان میدان بزرگی است اما کار ساده‌ای است... چرا نباید توسعه میدان بزرگی مثل آزادگان به شرکت‌های داخلی داده شود... ایراد بزرگ IPC لیدر بودن خارجی‌هاست...»
با توجه به صراحت و قاطعیتی که آقای مخبر درباره مسائل نفت و مدیریت نفت ایران بیان کرده است به نظر می‌رسد آقای زنگنه نیز باید با همان صراحت درباره این سخنان سخن بگوید. اگر آقای مخبر اطلاعات درستی می‌دهد و توانایی‌هایی که مجموعه تحت نظر مدیریت وی دارد واقعا درست است و اغراق نیست، آقای زنگنه باید با صراحت اطلاع دهد که چرا خواسته‌های مطرح شده ایشان را نمی‌پذیرد. در صورتی که وزیرت نفت و مجموعه همکارانش در شرکت ملی نفت آنچه که آقای مخبر گفته‌اند را غیردقیق می‌دانند و اطلاعاتی دارند که حرف‌های ایشان را نقض می‌کند نیز باید با صراحت بیان شود.
آقای زنگنه پس از 35 سال فعالیت در بالاترین سطح اجرایی کشور و 11 سال وزارت بر بزرگ‌ترین و موثرترین وزارتخانه کشور نباید از گفتن واقعیت‌ها هراص داشته باشد. سخن گفتن با شجاعت و صداقت همین روزها به کار می‌آید و اگر حرف به موقع زده نشود و روشنگری صورت نپذیرد فردا دیر است و شهروندان چیزی را باور می‌کنند که بر زبان آمده و درباره آن سخن گفته است.
آقای مخبر و آقای زنگنه دو مدیر ارشد حکومت و دولت هستند ویکی از هدف‌ها و نیت‌های آنها از قبول مسئولیت در چنین سطحی از کار پیشرفت سرزمینی است که در آن زاد و رشد کرده‌اند و باید بتوانند بدون لکنت زبان با هم سخن بگویند. اگر آنچه آقای مخبر می‌گوید درست است چرا نباید کار میدان آزادگان به آنها داده شود و اگر نادرست است نیز باید شهروندان آگاهی پیدا کنند.

منبع: روزنامه ابتکار

منبع: ساعت 24
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
سوء استفاده جنسی ترامپ از ملکه زیبایی پیشین فنلاند +تصویر
واکنش روحانی به انتخابات آمریکا و کاندیداها چیست؟
آتش‌افکن مخوف روسی و جهنم داعش در موصل+تصاویر و مشخصات
اگر 2 روز حمام نکنیم چه می شود؟
کلیپ فیلم ٹو فَقَط مالِ مَنی…:)
سفارت آمریکا در آنکارا به شهروندانش هشدار داد
فیلم اهنگشو میخوام ( آپارات ) -دانلود و پخش
سازمان ملل: داعش در موصل از ده ها هزار نفر به عنوان سپر انسانی استفاده می کند
صحبت های خواندنی کامران تفتی درباره فیلم ‘ این زن حقش را میخواهد ‘
استخدام موسسه کارآفرینان آوا سلامت در اسفراین
معرفی زنان موفقی که بسیار ثروتمند شدند و قله های ثروت را فتح کردند
دانلود قسمت ۷ هفتم سریال هشت و نیم دقیقه با لینک مستقیم شبکه دو
انتقاد امام جمعه خرم آباد از مصرف زیاد لوازم آرایشی در ایران
بازی کودک نترس با پلنگ گرسنه
ملکه زیبایی فنلاند، شاکی جدید اتهامات جنسی ترامپ
آزار و اذیت دختر جوان در خودروی کیا سراتو
۹۰ درصد از ساخت Resident Evil 7 به پایان رسیده است
عجیب‌ترین جاسوس‌های جهان؛از جاسوسی که 20سال زن بود تا جاسوس بدشانس‌ +تصاویر
کنفرانس خبری وزرای خارجه ایران،روسیه و سوریه در مسکو
عکس بازیگر مرد از مونا فرجاد و نسرین مقانلو | پشت صحنه سریال آرام می گیریم
تبلیغات