اعتراض جمعی از ایثارگران به وضعیت استخدامی در نفت


اعتراض جمعی از ایثارگران به وضعیت استخدامی در نفت

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار استخدام شرکت نفت اینجا کلیک کنید

۵۰ نفراز ایثارگران شاغل در صنعت نفت در اعتراض به تبدیل وضعیت نشدن فرزندان شهدا و جانبازان از حالت قراردادی به رسمی بر اساس قوانین کشور در مقابل مجلس تجمع کردند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌ ۴۰ تا ۵۰ نفر از ایثارگران شاغل در صنعت نفت در اعتراض به تبدیل وضعیت نشدن استخدام جانبازارن و فرزندان شهدا و جانبازان از قراردادی به رسمی بر اساس قوانین کشور در مقابل مجلس تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، ایثارگران می‌گویند علیرغم آنکه سه سال از صدور مجوز استخدام و تبدیل وضعیت آنها به رسمی در وزارت نفت گذشته است اما وزیر نفت جلوی هر نوع تبدیل وضعیت را گرفته است. این در حالی است که تعداد زیادی از این ایثارگران همه فرآیند لازم را برای تبدیل وضعیت طی کرده، به عنوان نیروی رسمی سر کار رفتند و حقوق گرفتند اما به ناگهان همه سمت‌های شغلی آنها حذف شده است.

گزارش فارس حاکی است ماده ۸ بند الف برنامه پنجم تصریحات مشخصی درباره وضعیت استخدامی ایثارگران اعم از فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان و جانبازان در دستگاه‌ها دولتی دارد.

بر این اساس، هیچ یک از ۳۰۱ نفری که در صنعت نفت مشمول این مصوبه هستند کمتر از ۱۵ تا ۲۰ سال سابقه کاری ندارند و حتی برای تعداد زیادی از آنها در سامانه جامع وزارت نفت شماره پرسنلی صادر شده است.

یکی از این ایثارگران در گفت‌وگو با فارس گفت: ما جلوی مجلس با آقایان تاجگردون و حاجی‌بابایی صحبت کردیم که آقای تاجگرودن گفت که ما به وزارت نفت نامه‌ای زده‌ایم که این مشکل برطرف شود و آقای حاجی‌بابایی هم تأکید کرد که ما با وزارت نفت صحبت می‌کنیم و خبر آن را به شما می‌دهیم اما هیچ یک از این بزرگواران قول ۱۰۰درصدی به ما ندادند.

وی ادامه داد: برای تبدیل وضعیت ما نیاز به گرفتن مجوز جدید از دولت وجود ندارد و مجوزهای مربوطه مدت‌ها پیش صادر شده است اما آقای زنگنه به ما می‌گوید که رئیس جمهور با استخدام ما موافقت نمی‌کند.

بر اساس این گزارش این ایثارگران روز گذشته جلوی وزارت نفت تجمع کرده و با خالقی رئیس امور ایثارگران وزارت نفت و مشاور وزیر و وزیری هامانه قائم مقام وزیر نفت و اکبری رئیس کل دفتر وزارتی صحبت کرده‌اند.

یکی از این ایثارگران به فارس گفت: آقای هامانه به ما گفتند که آقای زنگنه همه اختیارات را از ایشان گرفته‌اند و آقای اکبری هم با سه نماینده جانبازان، فرزندان شهدا و جانبازان صحبت کرد و فقط گفت که ما مباحث شما را به آقای وزیر منتقل می‌کنیم.

به گزارش فارس، حذف سمت‌های مختلف در بدنه وزارت نفت باعث ایجاد مشکلات متعددی در وضعیت استخدامی کارکنان و همچنین دانشجویان بورسیه وزارت نفت و پذیرفته‌شدگان در آزمون‌های استخدامی شده است.


دریافت آگهی استخدامی از طریق پیامک و ایمیل دریافت رایگان آگهی استخدامی به تفکیک استان

پاورقی

دریافت آگهی های استخدامی از طریق تلگرام استخدام دانشگاه فرهنگیان (خبر جدید) استخدام بانک ها (آگهی استخدام تمام بانکها) استخدام آموزش و پرورش (انتشار دفترچه آزمون) سومین استخدامی دستگاه های اجرایی (آمادگی برای آزمون) استخدام های جدید مهر ۹۵

[ منبع این خبر سایت ایران استخدام می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال