دزدگیر برای کارت اعتباری !


متخصصان یک موسسه فعال در زمینه فناوری و اطلاعات به منظور مقابله با کلاهبرداری، نوعی کارت اعتباری مجهز به دزدگیر ساختند.

 کارت اعتباری خود را به دزدگیر مجهز کنید

متخصصان یک موسسه فعال در زمینه فناوری و اطلاعات به منظور مقابله با کلاهبرداری، نوعی کارت اعتباری ساختند که دارای یک نمایشگر دیجیتالی است و به صورت تصادفی یک کد امنیتی اضافی را نمایش می دهد.بر اساس گزارش BBCWORLD، این کارت‌های اعتباری جدید بناست در اختیار شهروندان فرانسوی قرار گیرد و این موسسه در حال رایزنی با بانک‌های انگلیسی برای استفاده از این کارت‌های جدید است.

دزدگیر برای کارت اعتباری !

در این نوع کارت‌ها، شناسه 3 رقمی که به طور سنتی روی کارت اعتباری درج می‌شود، با یک نمایشگر دیجیتالی جایگزین شده است که در هر ساعت به طور خودکار و به صورت تصادفی یک شناسه 3 رقمی جدید، ایجاد می‌کند.

توان موردنیاز نمایشگر نیز توسط یک باتری لیتیومی نازک با طول عمر 3 سال تامین می‌شود.

در حال حاضر دو بانک فرانسوی -Societe Generale و Groupe BPCE- در حال زمینه ‌سازی برای عرضه عمومی کارت‌های اعتباری جدید هستند.

همچنین مکزیک و لهستان نیز اقدام به توسعه زیرساخت‌های لازم برای استفاده از این کارت های اعتباری جدید کرده‌اند.

بر اساس گزارش سازمان اقدام در برابر تقلب(Financial Fraud Action)در انگلیس، فقط در سال 2015 در این کشور مجموعا 755 میلیون پوند کلاهبرداری کارت های اعتباری به وقوع پیوسته و 20 هزار و 255 نفر از شهروندان انگلیسی قربانی این نوع کلاهبرداری شده‌اند.

منبع : تسنیم

این مطلب در سایت "سیمرغ" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال