http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

ادامه عرضه شکر دولتی تا شکستن قیمت

ادامه عرضه شکر دولتی تا شکستن قیمت

علی‌ قنبری - مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی - اظهار کرد: در زمینه‌ شکر با توجه به این‌که برداشت چغندرقند و تولید شکر از این محصول، از سوی کارخانه‌های داخلی آغاز شده و روزانه حدود ۶۰۰۰ تن شکر در بورس عرضه می‌شود، هیچ مشکلی وجود ندارد و بازار این محصول رنگ و بوی ثبات و آرامش به خود گرفته است.

وی با بیان این‌که عرضه شکر در خارج از بورس نیز بیش از تقاضا وجود دارد، افزود: شکر عرضه شده در بورس بسیار بیشتر از تقاضاست؛ به گونه‌ای که از عرضه ۶۰۰۰ تنی آن، تنها ۸۰۰ تن از آن معامله می‌شود که البته همین وضعیت عرضه و تقاضای شکر سبب کاهش قیمت‌های عمده‌فروشی و نزدیک شدن آن به قیمت‌های مصوب دولتی است.

ادامه عرضه شکر دولتی تا شکستن قیمت

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ادامه داد: قیمت خرده‌فروشی شکر نزدیک به کیلویی ۳۰۰۰ تومان بوده و به نظر می‌رسد خرده‌فروشان در برابر کاهش قیمت مقاومت می‌کنند، اما شرکت بازرگانی دولتی آنقدر شکر عرضه می‌کند که مقاومت خود در بخش خرده‌فروشی شکسته شود.

قنبری اظهار کرد: شکر برای هیات‌ها و نذورات در ماه محرم تامین شده و حدود ۶۰۰۰ تن از این محصول را به قیمت دولتی به ستاد تنظیم بازار استان‌ها ارسال کردیم که با قیمت کیلویی ۲۵۲۰ تومان عرضه می‌شود.

تامین برنج اروگوئه‌ای به قیمت دولتی برای هیات‌های مذهبی

وی گفت: با توجه به بالابودن قیمت برنج داخلی حدود ۲۶ هزار تن برنج اروگوئه‌ای از سوی ستاد تنظیم بازار به استان‌های مختلف ارسال شده و به قیمت کیلویی ۲۸۵۵ تومان عرضه می‌شود که امیدواریم این اقدامات تاثیرات مثبتی در بازار شکر و برنج بگذارد.

به گفته مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی، برنج نیز مانند شکر به قیمت دولتی در بورس عرضه می‌شود و تقاضا برای خرید آن بسیار کمتر از عرضه این محصول است که این نشان می‌دهد هیچ کمبودی برای تامین این محصول نداریم.

عرضه گندم ۹۳۶ تومانی برای همه صنایع

قنبری همچنین در خصوص برخی اظهارات صنایع مرتبط با آرد و نان و صنایع ماکارونی درباره‌ این‌که گندم به اندازه کافی وجود دارد یا خیر؟ بیان کرد: امسال با توجه به خرید مناسب گندم معمولی و دروم از کشاورزان، صنایع مختلف به هر اندازه‌ای که به گندم دروم نیاز داشته باشند برایشان تامین می‌کنیم، چرا که در بورس و خارج از آن به وفور عرضه می‌شود و قیمتش برای صنایع کیلویی ۹۳۶ تومان از سوی دولت در نظر گرفته شده است.

ایسنا

منبع: ساعت 24
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
مرگ دختر هفت‌ساله حین عمل آپاندیس در کرج
مضرات ماساژ پوست نوزاد با روغن‌های گیاهی
تویوتا جایگزینی برای FJ کروز دارد
جدایی بهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل
بازی Final Fantasy XV دارای بروزرسانی روز اول است
بازار داغ تغییرات در کابینه دولت یازدهم/ آقای روحانی! «معصومه ابتکار» را از قلم انداختید
استخدام منشی خانم با سابقه آشنا به Office و فتوشاپ
مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی از هم جدا شدند ؟!
زن ایرانی برترین ورزشکار ماه سپتامبر جهان شد (عکس)
دلیل عزل وزیر آموزش و پرورش در آغاز سال تحصیلی
فروش ویژه اقساطی تندر۹۰ E۲
اتفاقی بی‌سابقه روی آنتن زنده «هفت»
تصاویر دیدار فوتبال بانوان ایران و سوئد
نجفی، صالحی‌امیری و سلطانی‌فر به عنوان وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، ارشاد و ورزش معرفی می‌شوند
استخدام پشتیبان فنی دستگاه کارتخوان در قزوین
جن گیری و آزاد شدن ارواح از روح شیطانی +تصاویر
دخترپرسپولیسی تماشاگر بازی در غدیر اهواز
نامه شاکیان سعید طوسی به رئیس ‌قوه قضائیه
نیسان سهامدار میتسوبیشی شد
جراحی بینی جنجالی دختر برزیلی در ایران +عکس