http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

جان مک‌کین و کاندولیزا رایس هم حمایت‌شان را از ترامپ پس گرفتند

جان مک‌کین و کاندولیزا رایس هم حمایت‌شان را از ترامپ پس گرفتند

به گزارش روزنامه گاردین، سناتور جان مک‌کین، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا حمایت خود را از دونالد ترامپ پس گرفت. این ضربه‌ مهلکی برای ترامپ به حساب می‌آید که حمایت مقام‌های ارشدی چون مک‌کین جمهوری‌خواه را بر سر رفتارش در قبال زنان از دست بدهد.

مک‌کین که خودش سال ۲۰۰۸ نامزد پست ریاست جمهوری بود، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: غیر ممکن است که حتی به صورت مشروط هم به حمایت از ترامپ ادامه داد. سیندی (همسر مک‌کین) و من به دونالد ترامپ رای نمی‌دهیم. من هرگز به یک نامزد ریاست جمهوری دموکرات رای نداده‌ام و به هیلاری کلینتون هم رای نمی‌دهم. ما نام برخی از جمهوری‌خواهان محافظه‌کار خوب را که برای پست ریاست جمهوری صلاحیت دارند، می‌نویسیم.

این واکنش‌ها در پی انتشار ویدیویی از ترامپ مربوط به سال ۲۰۰۵ صورت می‌گیرد. او به همراه یک مجری جوان به نام بیلی بوش (برادرزاده جورج بوش) در مسیری به یکی از ایالت‌ها قرار دارد و در طول مسیر که در داخل یک اتوبوس است، او از روشن بودن میکروفون اطلاعی ندارد و سخنانی مبتذل علیه زنان و آزار جنسی آنان مطرح می‌کند. او آن زمان چند ماهی بود که با همسر سومش ملانیا ازدواج کرده بود.

ملانیا ترامپ عصر شنبه با صدور بیانیه‌ای گفت که اظهارات ترامپ توهین‌آمیز بوده است اما از مردم آمریکا خواست که ببینند که همسرش "قلب و فکر یک رهبر" را دارد! دختر ترامپ هنوز اظهارنظری نکرده است.

خانم ترامپ گفته است امیدوار است همان طور که او عذرخواهی همسرش را پذیرفته است، مردم هم عذرخواهی او را بپذیرند و روی موضوعات مهم‌تری تمرکز کنند که در حال حاضر آمریکا و جهان با آن روبه‌رو هستند.

از زمان انتشار این فیلم، دست‌کم ۱۰ سناتور جمهوری‌خواه گفته‌اند که به دونالد ترامپ، نامزد حزبشان رای نمی‌دهند و یا حتی از او خواسته‌اند از رقابت کنار بکشد.

سناتور مک‌کین در اولین واکنش به رسوایی اخیر ترامپ آن را محکوم کرد اما از حمایت خود عقب‌نشینی نکرد. با این حال پس از افزایش فشارها از سوی جمهوری‌خواهان او موضعش را تغییر داد. برخی از جمهوری‌خواهان در شرایطی که تنها یک ماه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مانده، علنا از ترامپ خواسته‌اند کناره‌گیری کند.

در همین حال کاندولیزا رایس، وزیرخارجه آمریکا در دوره ریاست‌جمهوری جورج بوش نیز در فیس‌بوک نوشته است: "بس است! دونالد ترامپ نباید رئیس‌جمهور باشد. بهتر است کناره‌گیری کند."

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان و عالی‌رتبه‌ترین مقام جمهوری‌خواه در حال حاضر، این حرف‌های ترامپ را همان روز جمعه ساعاتی پس از انتشار فیلم، محکوم کرد و گفت که دونالد ترامپ در برنامه انتخاباتی که قرار بود روز شنبه برگزار شود، حضور نخواهد داشت.

روز جمعه روزنامه واشنگتن‌پست فیلمی از سال ۲۰۰۵ منتشر کرد که در آن دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، درباره تلاشش برای برقراری رابطه جنسی با یک زن شوهردار و کارهای دیگر با زنان دیگر با افتخار و با کلمه‌هایی رکیک صحبت می‌کند.

در پی این رسوایی، خود ترامپ گفته است که "اصلا و ابدا کنار نمی‌روم!"

ایسنا

منبع: ساعت 24
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
کمک پسر به پدر با ساخت دست مصنوعی
نفت ایران در آستانه ورود به کانال 50 دلاری
روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح دوشنبه ۳ آبان ۹۵
رفع خماری با ۵ هزار تومان
(تصاویر) جاسوسانی که تاریخ جاسوسی را جذاب کردند!
علت قطعی اینترنت برخی کاربران تهرانی اعلام شد
روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | دوشنبه ۳ آبان ۹۵
توجه ویژه شهرداری به توسعه بوستان های بانوان در شهر
بزرگترین سیاستمدار تاریخ کیست؟
عکس/ کپی چینی پورشه شاسی بلند!
امدادرسانی در کشور سرعت یافت / EOC کجاست؟ (۳ عکس)
عنکبوت های نوازنده
دلیل جالب تغییر نکردن نعمت زاده
روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | دوشنبه ۳ آبان ۹۵
درخواست از «بوریس جانسون» برای آزادی انگلیسی های زندانی در ایران
ردپای یک دختر جوان در پرونده دستگیری بازیگر سرشناس
هر خرید هواپیما چه میزان درآمد برای کشور خلق می کند؟
علت بدمزگی دهان در صبح و درمان آن
کمک پسر به پدر با ساخت دست مصنوعی
میوه ای که تامقصد قیمتش 5 برابر می شود
تبلیغات