علمای یمن: عربستان، داعش بزرگ است


انجمن علمای یمن با محکوم کردن جنایت جدید عربستان در صنعا، نظام عربستان سعودی را داعش بزرگ نامید.
 
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از خبرگزاری رسمی یمن، در بیانیه انجمن علمای یمن آمده است: جهاد علیه متجاوزان بر هر کسی که می تواند سلاح به دست بگیرد، واجب شده است. این تکلیف شرعی و پاسخ عملی به جنایت ها و کشتار ائتلاف متجاوز سعودی – آمریکایی است.
 
این بیانیه با اشاره به حمله جنگنده های سعودی به مراسم عزاداری در سالن بزرگ شهر صنعا و شهید و زخمی شدن صدها غیرنظامی یمنی تاکید کرد: این جنایت که اولین جنایت در نوع خود نیست، وجهه منافقانه جامعه بین المللی و سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری را برملا کرد.
 
در این بیانیه آمده است: این جنایت پلید برملا کننده وجهه واقعی رژیم سعودی است که داعش بزرگ به شمار می رود و تفاوتی با داعش کوچک ندارد؛ داعش بزرگ فقط به جای استفاده از چاقو و بمب و کمربند انفجاری، از مدرن ترین جنگنده ها و کشنده ترین سلاح ها استفاده می کند.
 
علمای یمن با ستایش از دلاوریهای ارتش و کمیته های مردمی یمن از آنها خواستند تا پاسخ این جنایت پلید را بدهند.
 
انجمن علمای یمن با تاکید بر خودداری از سکوت در قبال جنایت های رژیم سعودی، از ملت های عربی و اسلامی خواست تا علیه تجازوگری وحشیانه به یمن موضعگیری کنند.

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات