عرضه ۲۷۰ هزار گوسفند برای تنظیم بازار تاسوعا و عاشورا


به گزارش صبحانه، منصور پوریان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: برخی دلالان و واسطه‌ها که همواره با عرضه دام به کشتارگاه‌ها و عرضه لاشه به قصابی‌ها سود هنگفتی به جیب می‌زنند قیمت دام زنده و گوشت قرمز را تعیین می‌کنند و به نظر می‌رسد که برای افزایش قیمت دان زنده و گوشت قرمز دست به هر کاری می‌زنند.

وی افزود: شورای تامین‌کنندگان دام زنده ایران با این هدف تشکیل شده تا دامداران خود در سرنوشت‌شان اثرگذار باشند و بتوانند دام زنده شان را به صورت مستقیم به کشتارگاه‌ها عرضه کنند، چرا که این دامداران و تولیدکنندگان هستند که باید سود بیشتری از تولیدشان ببرند و بتوانند نقشی در بازار تولیدشان داشته باشند.

رییس شورای تامین‌کنندگان دام زنده ادامه داد: در این راستا بسیاری از دامداران و تامین‌کنندگان دام زنده به عضویت این شورا در آمده‌اند و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته درصددیم تا عرضه دام زنده سبک را افزایش دهیم که برای هفته جاری و ویژه ایام تاسوعا و عاشورا ۲۷۰ هزار راس دام سبک و ۶۵ هزار راس سنگین تامین شده است که معاملات آن انجام شده و در حال عرضه این میزان دام زنده هستیم.

پوریان با بیان این‌که قیمت مصوب وزارت جهاد کشاورزی برای هر کیلوگرم دام زنده سبک کیلویی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است، اظهار کرد: در حال حاضر هر کیلوگرم دام زنده سبک حدود ۱۲ هزار تومان فروخته می‌شود که بعضا قیمت آن نیز پایین‌تر می‌آید و دام زنده سنگین نیز کمتر از ۱۲ هزار تومان است.

وی با اشاره به این‌که برخی برای افزایش قیمت دام زنده و گوشت قرمز تبانی کرده و متحد شده‌اند، تاکید کرد: چرا باید دام زنده‌ای که ۱۱ تا ۱۲ هزار تومان به کشتارگاه‌ها می‌رود لاشه آن به قصابی‌ها ۳۰ و چند هزار تومان فروخته شود و اگرچه اتفاقی افتاده که باید چنین افزایش قیمتی رخ دهد.

عرضه مستقیم دام و گوشت قرمز به قصابی‌ها

رییس شورای تامین‌کنندگان دام زنده، اعلام کرد: در راستای تعادل‌بخشی به بازار در صددیم تا با چندین کشتارگاه بزرگ قرارداد امضاء کنیم و بتوانیم گوشت حاصل از دام زنده‌ای که خود به کشتارگاه می‌بریم را با قیمت بسیار مناسب (کمتر از کیلویی ۲۸ هزار تومان) به قصابی‌ها عرضه کنیم تا قیمت گوشت قرمز و دام زنده شکسته شود و به نرخ منطقی برسد.

پوریان گفت: هم‌اکنون با انباشت دام زنده مواجه هستیم چرا که تولید پاییزه نیز به جمعیت دامی اضافه شده و در این راستا درصددیم تا تامین و عرضه دام زنده را به صورت مستمر ادامه دهیم به گونه‌ای که از این به بعد ماهانه ۳۵۰ هزار راس دام زنده سبک تامین و در سراسر کشور عرضه کنیم تا عده‌ای نتوانند برای منافع‌ شخصی خود به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان اجحاف کنند.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال